Pracovný čas predavačky a nástup dieťaťa do škôlky

3. jún 2024

Ahojte potrebovala by som poradiť ak už je tu niekde taká diskusia prosím link...chcem ísť robiť predavačku mám možnosť v tescu alebo v jednote na skrátený úväzok 6 hod ale reálne sa v jednote robia 12ky a v tescu aj keď by som mala 6 hodinový úväzok zostava sa dlhšie ranné a poobedne no neviem kde by to bolo lepšie aj finančne ale teda hľadám novú prácu ,kvôli lepšiemu pracovnému času kvôli deťom ,teda hlavne kvôli tomu najmaldsiemu. Syn nastupuje v septembri do škôlky bude mať 3 roky starší sú už samostatny.neviem sa vôbec rozhodnúť čo by bolo lepšie a výhodnejšie ,ak má prosím niekdo skúsenosti tak by som bola vďačná.

katkaseiner
3. jún 2024

neporadim... ale otrasne ti zmenili nazov temy...

sisa_s
3. jún 2024

Nepochopila som...budes robit teda 6h, ci 12 naozaj? Alebo 6h na zmluvu a zvysok nacierno? A platove podmienky si hadam prebrala na pohovore, ked pises, ze "mam moznost" ist tam/inam"

autor
3. jún 2024

@sisa_s Nie na čierno nie ,ale akože v zmluve máš 6hodinovy skrátený úväzok ale reálne pracuješ v jednom reťazci 12hodin a v druhom na smeny,stým že keď odrobim viac dajú náhradné voľno

ms_green
3. jún 2024

Tomuto celkom nerozumiem. Raz keď mám zmluvu na skrátený 6h úväzok tak nemôžem robiť 12tky. To čo je pre boha za zmluvu?

januska12323
3. jún 2024

Nemôžeš robiť inak ako máš v zmluve.

luccija
3. jún 2024

Tebe ide o to, že chces robiť 6 hodín, ale reálne tam budeš aj tak dlhšie o hodinu, dve?Lebo dokladajú tovar atď ..a majú to ako nadčas a potom náhradné voľno?Poznám pani čo je v Kauflande a pracuje 6 hodín, v DM drogérii sú tiež kratšie úväzky

rozculena
3. jún 2024

pre všetkých,čo sa čudujú tomu úväzku:
Zmluva je na 6 hodín.Ale pracuje sa reálne denne viac,s tým že keď si odpracuje svoj fond hodín,tak má odpracované.Žiadne nadčasy.Žiadne na čierno.
Ak má robiť 5 dní po 6 hodín,čiže 30 za týždeň,tak tých 30 hodín odpracuje za 4 dni....
takto je to v Tescu.
Nedoporučujem ti to,lebo oni ti pri nástupe povedia,že 6 hodín denne,ale možno prvý mesiac....potom ti budú dávať 7-9 hodinové smeny.
nehovoriac o tom,že takto odrbávajú ľudí o stravenky.

autor
4. jún 2024

@rozculena áno presne tak toto je stým uvazkom ako si napísala ...aj stým 12 hod uvazkom je to tak ,že si odpracujes tých 30hod v 12hodinovych smenach ,nič na čierno samozrejme
Ďakujem pekne za odpoveď 😉 presne preto som sa pýtala na skúsenosti reálne... Lebo ja sa musím rozhodnúť ,tak aby sme si vedeli zariadiť nejako škôlku ...