Pracovný čas manžela

slnecnica333
24. okt 2016

Ahojte.Môj manžel má novú ponuku práce na opačnom konci republiky ako bývame teraz.Bude mať inú pracovnú dobu a to takú,že jeden celý týždeň bude v práci a druhý týždeň doma.Odchádzať bude v pondelok skoro ráno a príde domov o týždeň v pondelok niekedy okolo obeda.Ešte nevie či to vezme,ale dosť zvažuje lebo vyzera,že to bude dobrá práca.Vyhovoval by Vám taký pracovný čas manžela???Jeden týžden s Vami a dcérkou a druhy bez Vás.

liavan
24. okt 2016

Podľa mňa to nemusí byť zlé 🙂 Jeden týždeň si aj ty oddýchneš od manžela a budeš si môcť robiť "čo chceš" 😉 A druhý týždeň bude nonstop s vami, môžete chodiť na výletíky a podobne. No ja by som to brala 😉

namornicka
24. okt 2016

Takto by mi to veľmi nevyhovovalo, ale ak by to bolo z finančných dôvodov treba tak by som to ustála. Vždy máš niečo za niečo. Ak je to dobrá perspektívna práca tak by som zvážila presťahovanie celej rodiny za ním.

sibalka21
24. okt 2016

Pokial to je dobra praca a prenho vyhovujuca, ja by som to brala.... Jeden tyzden bude sice cely v praci a nebudete sa vidiet, ale oddychnete si od seba a druhy tyzden bude cely len s vami, kedze nebude chodit do prace, nebude chodit unaveny domov, bude oddychnuty a mozte chodit na vylety a tak 🙂

namornicka
24. okt 2016

Neviem aké máš staré dieťa, ale kým povedzme nechodí do školy, máš čas zvážiť (aj na základe osobných skúseností), kde chceš žiť, pracovať a dieťaťu nájsť školu. Čas beží rýchlo a je dobré sa niekde usadiť, niekde kde je aj slušné finančné zázemie, aby ste si tak v pohodičke žili. Ono keď už budú školské povinnosti, krúžky a ty práca, už ti to nebude vyhovovať aby bol celý týždeň preč, už budeš potrebovať aby dieťa ráno odviezol alebo večer priviezol, podľa toho ako bude mať kto pracovnú dobu.

slnecnica333
autor
24. okt 2016

@namornicka dcérka je ešte malá.8mesiacov

veronika426
24. okt 2016

@slnecnica333 moj manžel pracuje tak isto, akurát ze nastupuje v utorok na obed a konci o týžden v utorok tiež na obed a potom je celý týžden doma s nami a je to takto fajn. Oddýchneme si od seba a potom sme zas celý týžden spolu. Moze aj vybavit v týždni, ked nieco potrebuje, proste vypne. Takto ked chodil kazdý vecer domov, unavený, volno len cez vikendy,,,no o nicom...teraz je to ovela lepsie a nemenili by sme ani jeden 😉

sissy27
24. okt 2016

@slnecnica333 podľa mňa to vôbec nemusí byť zlé... ak by robil od pondelka do piatku, tak ho uvidíš akurát tak večer, aj to sa bude chcieť najesť, prečítať si noviny alebo pozrieť správy, proste nachvíľu vypnúť z roboty a ty medzitým zaspíš pri uspávaní dieťaťa a nič zo seba nemáte (možno to tak nie je, ale myslím, že to je taký slovenský štandard)... takto ho síce týždeň neuvidíš, ale potom zas týždeň sa vám môže venovať celé dni, hlavne ak ty si ešte s malou doma, tak to bude pre vás viac času, ako keby ste sa videli len večer...

simca06022011
24. okt 2016

vyskusajte a uvidite.. casom sa mozete prestahovat a budete pokope.. ;) pripadne nie, ja by som to dokonca v takomto rezime uvitala :D ale som extrem asi :D

ejmylia
24. okt 2016

Myslím že by to mohlo byť v poriadku. Aj keď zo začiatku sa ti bude ten týždeň bez neho zdať ako večnosť (poznám to) ale ono sa to dá dokopy časom. Zvykneš si na to a budeš sa tešiť na ďalší týždeň ktorý spolu strávite 🙂

lucinka511
24. okt 2016

@slnecnica333 moj otec tak oracuje uz asi 14 rokov a v pohode. su muzi kt chidia aj na dlhsie .dva tyzdne oracuju v kuse .pridu na vikend a zasa idu na dva tyzdne do prace...to je hrozne.nie tyzden doma a tyzden v praci.

romanovic
24. okt 2016

Moj muz roky robi 8,00-22, vacsinu vikendov je prec, alebo pracuje...nikdy nekocikoval, nebol na nakupe, netusi, kde maju deti veci, knihy, kde je vysavac, atd. Vsetko sa da...

nikusa45
24. okt 2016

Môj manžel pracuje v zahraničí a to tak že 20 dni pracuje a 10 dní je doma a takto nám to vyhovuje, po večeroch skypujeme takže to rýchlo prebehne,, tyždeň v práci a týždeň doma je dobrá ponuka určite by som brala

eeffka
22. feb 2020

@slnecnica333 sa preatahuj, a mas po probleme

bramcita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz