Pracovníčka sociálnej poisťovne

daniela89
5. okt 2023

Dobrý deň mám otázku na niekoho kto robí v sociálnej poisťovni ? Manžel sa bol pýtať koľko mu by dostal materskú ? Pani mi odmietla dať informácie .Viem ako sa to počíta ale chcem mať istotu.kto by mi dal informáciu koľko dostane ?

lilinka88
5. okt 2023

Veď keď vieš ako sa to počíta, zober výplatné pásky a vypočítaj... ak má pracovný pomer dlhodobý niekoľko rokov, dostane 75% minuloročnej priemernej hrubej mzdy

ikonica
5. okt 2023

Aj ked je to manzel, take info ti dat nesmie.. nech sa ide pytat on osobne..

daniela89
autor
5. okt 2023

@ikonica bol osobne a povedala mu že mu informáciu neposkytne

ikonica
5. okt 2023

@daniela89 jezis prepac ja uz som dnes mimo... ja som myslela, ze si sa bola pytat ty 🤦... fakt sorry.. tazky den za mnou 🙈 niektore firmy maju uvedeny na paske aj vymeriavaci zaklad pre PN, tak skus pozriet tam alebo nech sa opyta na mzdovom, ze aky by mal vymeriavaci zaklad a z toho sa viete odrazit... zalezi ako dlho tam pracuje a kedy pojde na MD.

ikonica
5. okt 2023

A uz viem, preco som si myslela, ze si tam bola ty... lebo v uvode pises, ze pani MI odmietla dat info.... chybicka a mne to hned zmazalo v hlave to, ze si pisala predtym, ze tam bol on osobne 😁 idem uz radsej spat 🙈

iv007
5. okt 2023

Je to celkom lahka matematika plus pride mu rozhodnutie s presnou sumou. Na okienku zrejme len preberaju papiere a poskytuju vseobecne informacie, tam nemaju cas na pockanie pocitat peniaze.

lienka.7
5. okt 2023

@daniela89 75% z hrubej mzdy. To je také ťažké si vypočítať? Pri mzde v hrubom 1000€ je to 750€.
Mas predsa jeho výplatnej pásky, či nie?

mamina7070
5. okt 2023

nech si manzel urobi pristup do elektronickeho uctu poistenca a tam ma info aj o VZ

nikiki29
5. okt 2023

@mamina7070 prosím kde tam je tá info? Ja čakám na výpočet PN 🙈 prístup mám.

nikiki29
5. okt 2023

@daniela89 túto info väčšinou nedávajú lebo je to treba presne prepočítať a ľudia sú čudní, išlo by sa hádať že tam tá mi povedala o 10 centov viac 🤦🏻‍♀️ na prepážke nie je na to čas a ani nemajú na to dostatok informácií. Zväčša podajú len info, či nárok vznikne alebo nevznikne. Presné číslo na centy určite nečakaj. Ak to niekde počítajú na počkanie tak je to skôr výnimka.

daniela89
autor
6. okt 2023

Ďakujem za odpovede ,,no práve nemám výplatnej pásky niekde sme ich založili a nemôžem ich nájsť 😱

iv007
6. okt 2023

@daniela89 to ozaj neviete kolko muz zaraba? MD je takmer v rovnakej vyske ako cista mzda, takze pokial nedostava peniaze na ruku, staci pozriet ucet kam chodi vyplata