Pracovníčka mi zložila telefón, keď som sa informovala ako dopadol pracovný pohovor

simonasimka8
28. apr 2022

Ahojte ,

musím sa vyrozprávať , lebo neviem či som sklamaná alebo nahnevaná :D Bola som na pohovore v jednej firme na prácu administratívny pracovník. Pohovor prebiehal v poriadku, mala som z toho celkom dobrý pocit a pani mi povedala, že sa ozve budúci týždeň v pondelok . Prišiel pondelok, utorok , streda a vravím si, že tam zavolám a opýtam sa, aby som nečakala čo bude alebo nebude . Pani mi zdvihla a keď som sa predstavila že sa chcem informovať ohľadom pohovoru tak zložila. Bola som z toho riadne v šoku, mohla mi len normálne povedať, že vybrali niekoho iného. Teraz mám aj také zmiešané myšlienky zo seba.

janai1
28. apr 2022

@simonasimka8 😂😂😂 okeej, tak asi buď rada že tam nepracuješ keď majú taký prístup

krisbar
28. apr 2022

Tak odpoved mas a bud rada, ze tam nepracujes. Hrozne spravanie!

acrobaleno
28. apr 2022

@simonasimka8 ghosting na profesionálnej úrovni.

zooeynka
28. apr 2022

@simonasimka8 a nemozes zavolat znova? A este podotknut ze sa"signal prerusil"? Robis vedu z nicoho....

melanta
28. apr 2022

Fíha, tak ja sa živím headhuntingom, niekedy ozaj zíram, keď počúvam klientov (firmy, ktoré hľadajú zamestnancov). Ale toto je teda iný masaker, pani je iný profík. Pani ak má problém komunikovať nie príjemné záležitosti, mohla napísať mail. Toto je brutálne neprofesionálne. Ty zo seba nemaj absolútne zmiešané pocity. Toto niečo hovorí o dotyčnej, nie o tebe.

yomiko
28. apr 2022

Nie som si 100% istá ako presne ale myslím, že sa dá odvolať na GDPR. Napíš do firmy, že chceš aby ti odovzdali všetky osobné údaje. Viem, že to tak robia niektorí. Takto aj príčinu prečo ich nezamestnali zistili.

balaskovae
28. apr 2022

suhlasim, ako to co tam zamestnavaju potom za ludi, ked ti takto zlozi, no nakoniec asi aj mozes byt rada.

lenkakravcova
28. apr 2022

@simonasimka8 Nespadol jej len signál?

melanta
28. apr 2022

@lenkakravcova ak by jej hovor spadol, mohla zavolať naspäť, keď už nezavolala tak, ako sľúbila.

lenkakravcova
28. apr 2022

@melanta To je tiež pravda. Jedine žeby pre počula meno, a nechcelo sa jej obvolavat ľudí ešte, lebo možno nemá stále vybraté.. Ja by som tam zavolala ešte raz.

ivkaivka9
28. apr 2022

Och, ja neviem čo je s tými ľuďmi, ale s niektorými že celé zle… Ja mám podobnú skúsenosť, pracovala som v jednej nemenovanej poisťovni cca 4 mesiace. Práca a výplata no všelijaká, len nie stabilná, na živnosť. Z čista jasna v priebehu pár dni sa mi naskytla práca na TPP, kde som mohla nastúpiť ihneď. Mala som práve covid, tak som volala nadriadenému, vysvetlila, že mi bola ponúknutá práca, ktorú chcem vziať, a keďže na otázky aký je postup (výpovedná lehota, klienti, zrušenie živnosti príp. daňové priznanie) mi nevedel odpovedať, lebo bol v tejto funkcii len krátko, vravel že sa ozve keď zistí. Jasne, že sa neozval. predtým som si ešte vypočula koľko času a energie investoval do mňa a pritom si tie obchody mohol spraviť pre seba a ja som si medzitým celý čas hľadala inú prácu - čo je totálny blud, a nahnevane zrušenie telefonátu v strede vety. Odvtedy ani obraz ani zvuk… Hlavne, že všade vidno reklamy akí su naj vo všetkých oblastiach. No hotoví profesionáli čo vám poviem…

beata_k
28. apr 2022

@simonasimka8 Rada do buducna. Nevolaj. Keby ta chceli, ver, ze sa ozvu. Neboj, nezabudli na teba. Vela stastia pri hladani 🍀

tana85
28. apr 2022

@beata_k myslim, ze je uplne legitimne volat. chcela vediet ako dopadla a ak ju nevzali, tak aj preco.

este raz si neskusila zavolat ci neslo o omyl? raz sa moze stat, druhy krat uz by bolo jasne. v tomto nemam problem a namiesto spytovania sa seba, co som urobila zle, by som zavolala este raz - takto si len domyslas a nic vlastne nevies (len ze mozno si teba nevybrali). Lebo su firmy, co to vysvetlia, ze si sa im nehodila, ale chcu si ta nechat v databaze pre pripad vhodnejsej pozicie. ale toto asi nebude ten pripad 🙂

beata_k
28. apr 2022

@tana85 Legitimne mozno. Ja vravim, ze zbytocne. A dovod nevzatia? Ten ti povedia bars aky.

melanta
28. apr 2022

@beata_k prečo by nevolala? Za prvé, dotyčná sľúbila, že zavolá pondelok a nezavolala. Neprofesionálne. Veľmi zlá reprezentácia firmy. To si veľa ľudí neuvedomuje, že reprezentujú firmu. Za druhé, možno sa rozhodujú medzi kandidátmi a mňa osobne by toto pozitívne oslovilo, že ten kandidát má záujem. A ešte podotknem, že ja vždy ľuďom hovorím reálny dôvod, prečo nie. Beriem to tak, že im tým môžem pomôcť, ak dostanú spätnú väzbu.

zuzubb007
28. apr 2022

Vsak povedala, ze zavola v pondelok, a ked nevolala tak je to jasne, ze ta neprijali ja by som sa neozyvala naco si volala, urcite toho mala dost tak zlozila ak by jej volalo 200 uchadzacov je to na hlavu

owecka
28. apr 2022

@simonasimka8 ja mam zase skusenost, ze mne namiesto toho, aby mi po 8 rokoch povedali rovno do oci, ze koncia so mnou, tak poslali mi doporuceny list...mesiac po porode dcery😂😂😂 pani personalna s veducou pravnickou, expertkou na pracovne pravo ma este aj na dovolenke isli okradnut..rozdiel v doolenke 1500 eur🤔

iveta7677
28. apr 2022

@simonasimka8 mozno nemaju este vysledok pohovoru, ale to mohli slusne povedat. Alebo mozno volalo uz 50 ludi a informovali sa.😉

melanta
28. apr 2022

@zuzubb007 ale v tom prípade nemala povedať, že zavolá. Mala povedať zavolám alebo napíšem mail. A áno, potom treba aj 200 ľuďom odpísať alebo zavolať. To je jej práca, za to dostáva mzdu. U mňa by to urobila 2x a išla by. Pretože robí negatívne meno firme.

hope87
28. apr 2022

A volala si este raz? Ci Vas nahodou nevyplo omylom. V každom prípade, ak sa ti mali ozvat v pondelok a ty si cakala do stredy, dost to vypoveda o tej firme. Ale zase mohlo sa stat kadeco, preco ti este nevolali...Ja uz by som mala z toho velmi zmiesane pocity. Skus zavolat znova a uvidis...

melanta
28. apr 2022

@owecka smutné. Niektorí ľudí si proste nebudú vážiť to, že pre nich niekto roky pracuje.

owecka
28. apr 2022

@melanta keď robíš headhuntera, môžem ťa kontaktovat do správy a spýtať sa pár otázok?

melanta
28. apr 2022

@owecka kľudne

zuzubb007
28. apr 2022

@melanta negativne meno firme, ani nie vies aka je logika vacsiny firiem nikdo nieje nenahraditelny, pride, odide jeden, pride dalsi, a ked nevolali to je jasny znak nezaujmu ja by som to pochopila hned

heln
28. apr 2022

@beata_k no, mne sa veru stalo, ze ma vybrali a nejak mi zabudli dat vediet

heln
28. apr 2022

@beata_k bolo to take narychlo vyberko na administrativnu poziciu ale na kratky cas trvania projektu s nastupom ihned, resp. o par dni, bolo nas tam niekolko, vyberko bolo v pondelok, nastupit sa malo vo stvrtok, tiez povedali ze zavolaju, nevolali, tak si vravim no nevybrali ma, zrazu v stredu vecer mi volala nejaka manazerka, ze ci teda nastupim vo stvrtok a ze potrebujem aj zdravotnu prehliadku....

moni73
28. apr 2022

Ak by som to naozaj chcela vediet, volala by som znova. Tiez si myslim, ze najskor sa prerusil signal. A na mieste personalistky by som pri preruseni nevolala spat.

tana85
29. apr 2022

@zuzubb007 to fakt? ze uchadzac si ma uz len domyslat ako dopadol? je to velmi nekorektne z ich strany lebo ak mali vela ludia uz na osobnom pohovore, stacilo povedat, ze sa ozvu len prijatym. takze nikto by potom nevolal. ja som takuto pracu mala a stalo sa, ze som nedala odpoved z pohovoru a ak niekto volal este som sa mu ospravedlnila, ze som ho neko taktovala hoci mal dostat aj zamietavu odpoved.

zuzubb007
29. apr 2022

@tana85 bezne sa stava, ze my sa vam ozveme, a to by som ja brala, ze sa ozvu, ked postupis do dalsieho kola alebo maju zaujem to ako z rozpravania kamosiek poznam som da napocuvala, ja len dedukujem ja som bola v zivote na 3 pohovoroch a hned na vsetkych prijata, ale keby mi nezavolaju je mi jasne ze ma nechcu

monka105
6. máj 2022

Darmo sa tu niektoré rozčuľujete, tak to žiaľ vo väčšine firiem funguje. Povedia vám, že sa ozvú začiatkom týždňa, ak sa neozvú, s najväčšou pravdepodobnosťou vás nevybrali a príde vám dodatočne mail. To, že sa slečna zachovala maximálne neprofesionálne a nevhodne je druhá vec.