Pracovné ponuky

8. jan 2023

Išli by ste radšej do práce cca 15km od domova, na 12tky s platom cca 1500 v čistom podľa šikovnosti, alebo by ste si vybrali dvanástky s hodinovým a väčším dochadzanim záleží na akú prevádzku ma pošlú s platom 2000 a viac s tým že cesta by mi bola preplatená? Nemám deti, ale bojím sa že dlhodobo by som bola veľmi unavená z toho dochádzania.

pribinak
8. jan 2023

15 km? Ja idem viac v rámci BA. Chyba podstatná info: o akú prácu sa jedna?

melanta
8. jan 2023

A aký je základný plat brutto pri jednom aj druhom? Pri prvom píšeš 1500 podľa šikovnosti. To navyše môžeš aj nemusíš dostať. A čo znamená väčšie dochádzanie? Pol hodina či 2 hodiny?

doriiis
8. jan 2023

15 km je nič...my s mužom dochádzame 50 km do práce tam,50 km naspäť.

autor
8. jan 2023

@pribinak nechcem písať konkrétnu firmu, ale jednalo by sa o podobne náročnú prácu v oboch prípadoch. Akurát keď by som začínala o 8 tak by som musela vstávať o 6 a prišla by som domov o 22 a v tom druhom prípade by som to mala 15 minút autom.

mamadievcatiek
8. jan 2023

Ak je to manuálna práca tak aj keď nemáš deti budeš tak vyčerpaná že to dlhodobo nevydržíš.

vevapeto
8. jan 2023

Krátkodobo by sa aj dalo…ale stoja ti tie €€€ za ten čas? Mne určite nie…Momentalne tiež pekne zarobíš a nestravis kopec času v aute.

autor
8. jan 2023

@melanta 1300 je základ v čistom, čo som sa bavila so zamestnancami vedia si prilepšiť niektorí aj o 500 ale nefandim si že do začiatku by mi to tak išlo, v druhom prípade je to 2000 čistého a je tam tiež nejaká variabilná zložka ale menšia. Dochádzala by som od 30-100km záleží v ktorom meste by ma potrebovali. Takže druhá práca je finančne lepšia, ale dochádzať denne také diaľky mi príde strašidelné :D žijem veľmi dlho v meste, som zvyknutá byť všade za 15 minút. Možno si zvyknem, keď som dochádzala hodinu na strednú tiež mi to prišlo v pohode. Ale predsa už mám svoj vek, cítim sa byť únava a tak.

mikadooo
8. jan 2023

Bezdetná by som si pokojne trúfla aj na tú viac platenú prácu. Teraz s deťmi, splateným autom a takmer aj hypotékou by som brala určite tú bližšie 🙂.

autor
8. jan 2023

@mamadievcatiek nie je manuálna, ale stala by som na nohách 12 hodín v oboch prípadoch. Niekomu sa to možno zdá ako pohodička, ale mne to príde vyčerpávajúce z dlhodobého hľadiska. Hlavne mám problémy s chrbticou takže unavená bude ako pes tak či tak

melanta
8. jan 2023

Čiže v prvom je príjem 1300 čisté, v druhom 2000 čisté. To je 700 eur, za 2 roky je to 16800 eur, ktoré vieš nasporiť. Ak si slobodná a bezdetná, odpovedz si, či nasporiť 16800 eur je alebo nie je zaujímavé.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soldi
8. jan 2023

@mamula20 pise ze cestovanie jej bude preplatene

soldi
8. jan 2023

Ak nemas deti tak by som sla do prace s vyssim prijmom aby som co najviac nasetrila

autor
8. jan 2023

@mamula20 cestu by mi firma preplácala je to aj v zmluve takže pohonné hmoty môžu lietať ako chcú

melanta
8. jan 2023

@mamula20 v lepšie platenej práci zarobí v čistom o 700 viac a cestu jej budú hradiť.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamadievcatiek
8. jan 2023

Mala som prácu kde som bola na nohách 8 hodín denne s 2 krátkymi prestávkami a pre mňa to bolo velmi vyčerpávajúce plus som ešte vyše 2 hodín cestovala autobusmy s prestupovaním.Tiež mám problémy s chrbticou.Lenže ja som staršia a mám deti,domacnosť,takže sama si to musíš zvažiť.

autor
8. jan 2023

Ďakujem vám za vaše názory, musím si to nechať ešte prejsť hlavou. Trpím velkou únavou a bojím sa že by sa môj život scvrkol len na prácu a spánok. Tým by trpel aj môj vzťah, duševné zdravie (ktoré už teraz drží pokope len tak tak). Na druhú stranu na dva tri roky sa zaťať našetriť čo najviac a potom prejsť na tú pobočku bližšie ak to bude možne by nemuselo až tak bolieť.

anjelicek26
8. jan 2023

Vies si predstavit dlhotobo - hodina a nieco v aute - 12ka sluzba a zasa 1 a viac hodiny v aute nazad? Sa niekde piaty den po sebe s takymto "rezimom" prizabijes unavou autom o najblizsi strom a sukromny zivot na bode mrazu, lebo len padnes do postele... rozhodovala by som sa podla toho, ci tie peniaze brutal potrebujem alebo nie...alebo hladala variantu jobu c.3

marca12
8. jan 2023

Vybrala by som si 15 km do prace. A co ze si mlada,to znamena,ze musis vyhoriet a nemat ziadny zivot? Je nemyslitelne dlhodobo zvladat byt cele dni v praci. Mysli na svoje zdravie. Ja dochadzam 40minut po dialnici niekolko rokov a ide mi to uz strasne na nervy.

autor
8. jan 2023

@anjelicek26 zasa 5 dní po sebe sa 12ka snáď ani robiť nemôže. Nie som v zákonoch veľmi sčítana, ale toto je tuším protizákonné. Väčšinou ľudia idú 3 dní po sebe maximálne. Ja neviem už týždeň len rozmýšľam neviem prísť na to co chcem, firma sa mi páči, možnosť číslo tri zatiaľ do úvahy neberiem ale čo som počula tak už aj tá práca sama o sebe je náročná hlavně na psychiku takže neviem. Premýšľam nad tým že skúsim aspoň skúšobku a uvidím.

anjelicek26
8. jan 2023

Porozmyslaj este, ja som zacala hladat pracu koncom novembra a obehala kopu pohovorou a ano boli aj take, ktore som proste nevzala, lebo mi podmienky nevyhovovali, proste pockala som si na nieco, co zapadlo "perfektne"... a od marca zacinam... ak ma teda stara firma nacas pusti, zatial robia teatro... momentalne hladaju kvalifikovany personal fakt vsade, neni to, ze by existovalo len toto a hento...

doriiis
8. jan 2023

@autor....záleží ako bude tých 12 hod zapísaných v zmluve,v kolektívnej zmluve,atď.
Ak to bude napr. 8 hod riadny pracovný čas + 4 hod nariadený nadčas alebo 10 hod.riadny pracovný čas+ 2 hod nariadený nadčas tak áno,môže sa robiť aj 5 dní za sebou takto.Normalne 12 hod.zmeny sa môžu ťahať max 3 dní za sebou

beky223
8. jan 2023

Myslím si že viem o akú prácu sa jedná, máme asi podobné zameranie 😁 výhoda tej lepšie platenej z môjho pohľadu je to, že budeš mať menšiu rutinu, rôzne kolektívy, aj zodpovednosť bude kvázi menšia keď nebudeš ani na jednej pobočke "stála", aspoň podľa toho, čo som zažila. Ale na toto by som sa fakt dala len vtedy, keby som sama a s víziou že si napr rok posetrim a potom s tým skončím, určite nie dlhodobo, tá únava bude veľká. Záleží aj na tom, aká si povaha, či ti vyhovuje byť len "vpredu", čo asi ako lietač budeš len tam, alebo skôr potrebuješ aj nejaký čas "vzadu" bez ľudí a väčší kľud, stály kolektív.

mamadievcatiek
8. jan 2023

Ak trpíš únavou ako sama píšeš neprichádza do úvahy zobrať takúto prácu.A hlavne ak budeš cestovať autom.Z dlhodobeho hladiska toto by bolo tak zničujúce ze ti hrozí nielen vyhorenie ale aj zdravotné problemy.Celé dni v praci a príst a rovno ísť spať, to je čo za život.Ak potrebuješ súrne peniaze tak skús vydržať 3 mesiace a pred koncom skúšobnéj doby daj výpoveď.Alebo nech ti dajú len prácu na 8 hodín.

autor
8. jan 2023

@beky223 no ja sa ťažko zaclenujem do kolektívu a som celkovo introvert a vôbec neviem posúdiť čo je pre mňa lepšie v tomto ohľade :D

beky223
8. jan 2023

A už si v obore pracovala alebo si ešte len absolvent?

mamadievcatiek
8. jan 2023

Tiež som introvert a vyčerpáva ma práca vo velkom kolektíve 😊

mogaa
8. jan 2023

určite tá /15 km od miesta bydliska.....tú druhú ak len cesta je cca 2hod.tam a dve späť - dlhodobo nedáš....každý deň vstávať o 6:00a prídeš o 22:00....to zvládneš max mesiac...unavená, nevyspatá, hladná, premrznutá - och nie....

autor
8. jan 2023

@beky223 absolvujem tento rok, čo sa praxe týka som spokojná zatiaľ.