Pracovné pohovory

klaudi555
9. jún 2023

Ahojte dievcata, chcela by som poprosit o radu. Momentalne sa snazim najst si novu pracu, chcela by som skusit statnu spravu. Momentalne pracu mam, ale chcela by som zmenu a viem ze aj tie platy v statnej su celkovo ok. Podavam si zivotopisy, tie podmienky splnam, ale absolutne ma nevolaju na pohovory. Uz som z toho zufala, niektori znami sa tam dostali cez znamosti, ked som chcela od nich pomoc,vysmiali sa mi, ze sa nesnazim dost. Trapi ma to, lebo pracovat viem, som zodpovedna. Myslite si, ze je ok ak si budem podavat napr na niektore ministerstva opakovanie ziadosti? Nechcem vyzerat pred HR zufalo, ale skutocne by som chcela dostat aspon sancu.

nelca84
9. jún 2023

@klaudi555 a prikladas vsetky povinne prilohy? Ja som sa dostala hned na prve miesto kam som si podala ziadost uplne bez znamosti. A aj sledujes, ci nahodou nejde len o vnutornu ponuku?

petamich
9. jún 2023

neviem ale je to maximalne cudne - ak splnas podmienky, poslala si x zivotopisov a nepozvali ta ani na jeden pohovor, tak nieco nebude v poriadku 🤷‍♀️ pripadne skusit upravit ten zivotopis, pridat profesionalnu (myslim nie z plaze nie urobenu profesionalom)

mas napr. profil na LinkedIn tam sa teraz celkom hiruje

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska027
9. jún 2023

V Bratislave neexistuje, ze sa neozvu. Je tam taký podstav, že až. Mam kamosku riaditelku na ustredí,zufalo im chybaju ludia, velka fluktuacia je tam.

mamina7070
9. jún 2023

Na ministerstvach je teraz stop stav (na vacsine) a vyberove konania robia vacsinou z dovodu ze ked ta prijmu tak mas docasne miesto a po polromu musia urobit vyberko ale hlasi sa tam aj ten co tam uz. polroka na danom mieste pracuje
takze taketo vyberka neni moc sanca jedine ze sa povodny neprihlasi alebo nove miesto alebo materska

klaudi555
autor
9. jún 2023

@nelca84 ano vsetko co chcu im poslem, a splnam aj podmienky, to si vzdy pozeram aby som si zbytocne nedavala nieco kde nemam potrebne predpoklady a skratka nic

klaudi555
autor
9. jún 2023

@petamich vies co praveze zivotopis mam ukazkovy podla mna, aj fotku mam profesionalnu...

klaudi555
autor
9. jún 2023

@ivuska027 nerozumiem tomu preco mam v tomto taku smolu...aspon keby dali vediet ze vybrali niekoho ineho alebo co ale takyto ignor ma este viac zneistuje

nelca84
9. jún 2023

@klaudi555 prihlasujes sa cez open.slovensko.sk?

klaudi555
autor
9. jún 2023

@nelca84 ano ked tak maju v inzerate ze iba cez to tak sa cez to prihlasim

nelca84
9. jún 2023

@klaudi555 tak to je zvlastne, lebo pokial viem, oni musia pozvat vsetkych prihlasenych ak splnaju podmienky
Asi robis nieco zle.

klaudi555
autor
9. jún 2023

@nelca84 lenze vobec neviem co...nemam pocit ze z mojej strany je nieco zle, mozno som im neni sympaticka...fakt uz rozmyslam vselijak

nelca84
9. jún 2023

@klaudi555 pochybujem, ze ta vylucia podla fotky, ale ja som napr. fotku ani nemala

klaudi555
autor
12. jún 2023

Tak pozvali ma na pohovor na miesto v statnej o ktore mam velky zaujem, ale dnes ma nemilo prekvapila pani z HR ked mi pisala ze sa im hodim na ine miesto ktore prave zverejnili...ked som si precitala opis, jedna sa akoby o recepcnu...absolutne nechapem preco mi toto napisala, akoze ok pracujem v administrative teraz ale nie na pozicii recepcnej, ani s tym nemam skusenosti tak neviem ci vlastne mam ist na ten pohovor na ktory som bola povodne pozvana kedze ma vnimaju ako vhodnu na recepciu a teda je mi jasne ze prijata nebudem...je mi z toho tazko

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudi555
autor
12. jún 2023

@jj298 lenze ja nechcem pracovat ako recepcna...proste to beriem ako karierne minus a to som jej aj napisala ze sa chcem karierne rozvijat a v buducnosti sa chcem sustredit na oblast na ktoru som sa povodne prihlasila...len fakt neviem co z mojho cv jej povedalo ze sa hodim na recepciu

1andrea111
12. jún 2023

@klaudi555 možno len to že na to miesto už niekoho majú, tak Ti ponúka to čo by sa dalo.

klaudi555
autor
12. jún 2023

@1andrea111 no ved to napadlo aj mna ze mozno uz na to miesto je niekto dosadeny ale tak som jej jasne povedala ze o tu recepcnu nrmam zaujem tak neviem ci vlastne ma zmysel ist na pohovor na to povodne miesto...ved ma mohla kludne aj nepozvat...lenze splnam poziadavky

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
12. jún 2023

@klaudi555 u nas aj recepcna robi administrativu vystavuje objednavky atd

mamina7070
12. jún 2023

@klaudi555 ale to nie je ze dosadeny len bolo miesto obsadene internym zdrojom ale aj tak musi byt vyberko ale tam neni sanca lebo ten interny uz pol roka na tom mieste robi

nelca84
12. jún 2023

@klaudi555 ved sa mohol prihlasit niekto, kto ma vhodnejsie vzdelanie, ci vacsiu prax. Asi vedia, ze to miesto nedostanes, ale ponukaju ti ine, ktore povazuju pre teba za vhodnejsie, neviem co je na tom. Mozno rubes privysoko. Nepises kam sa hlasis a ake mas vzdelanie, skusenosti... tazko hodnotit preco ti ponukaju miesto recepcnej.

klaudi555
autor
12. jún 2023

@jj298 vies co ja som teraz takto vo firme kde robim a tiez viem viac ako niektori co zarabaju aj viac a bolo mi naslubovane neviem co a ziadne povysenie...preto proste uz sa nespolieham na nejake povysenie...ale fakt chcem uz karierme napredovat

klaudi555
autor
12. jún 2023

@nelca84 no mam 3 vysoke skoly takze si osobne nemyslim ze na miesto kde som sa hlasila nesplnam poziadavky lebo splnam vsetky, inak by som sa tam nehlasila...naopak si myslim ze to miesto ma degraduje, preto nechapem ich kroku

klaudi555
autor
12. jún 2023

@klaudi555 miesto recepcnej

mamina7070
12. jún 2023

@klaudi555 ake mas VS a na aku poziciu sa hlasis?

nelca84
12. jún 2023

@klaudi555 s tromi VS sa hlasis do statnej spravy? A este k tomu usudia, ze si vhodna na miesto recepcnej? Nieco tu nesedi.

martul
12. jún 2023

@klaudi555 akú máš konkrétne vyštudovanú VŠ? Baby ti dobre radia ísť aj keď ,,len " za recepčnú, už budeš aspoň tam, môžeš im dokázať že máš na viac. Ľahšie sa presúva medzi oddeleniami ako hľadá nový človek.
Ja neviem,no.... Z toho čo tu píšeš mám taký pocit že len same ja chcem, ja chcem a som dokonalá. Pošli CV a životopis nejakej babe čo robí HR, určite sa to tu nejaká ozve

klaudi555
autor
12. jún 2023

@nelca84 a preco nie? Myslis ze ludia v statnej nemaju vs? Samozrejme ze tu nieco nesedi lebo na miesto recepcnej nie som vhodna, teda neviem co pani z HR na mna skusala

limoncino
12. jún 2023

Ja som začínala ako recepčná a o 3 mesiace som bola asistentka. Ak máš 3 VS môžeš byť aj prekvalifikovana, to mnohých zamestnávateľov odradí