Pracovná zmluva - preplatenie vstupných prehliadok

11. aug 2022

Je zamestnávateľ povinný preplatit náklady za vstupné prehliadky ktoré si vyžadoval on sám pred nástupom do zamestnania? Musel som absolvovať neurologické vyšetrenie 20€
ORL 20€
U obvodnej 12 €
Bývalý zamestnávateľ zo mnou nekomunikuje na túto tému vôbec ignoruje moje maily. Ďakujem

kika_9
11. aug 2022

Áno zo zákona je povinný preplatiť ti prehliadky lebo ináč ti stačí len vyhlásenie, že si zdravý ak žiada prehliadku tak ju musí preplatiť

autor
11. aug 2022

@kika_9 ako postupovať ak úplne ignoruje maily ? :/

matullienka
11. aug 2022

Ak si doložil doklady o úhrade, oficiálne ho listom vyzvať na úhradu nákladov spojených so vstupnou prehliadkou. Ak ešte neprišla výplata tak možno ešte zaplatí vo výplate. Treba pozrieť výplatnú pásku

kika_9
11. aug 2022

Ísť tam osobne (doklady si pre prípad aj prefoť keby ich chcel vyhodiť) aj sa s originálom odfoť (mám svoju skúsenosť)
Zamestnávateľ má zdá sa mi, že 30-60 dní na preplatenie. Ale väčšinou to pri najbližšej výplate preplácajú buď do mzdy alebo deň dva samostatné po výplate.

autor
11. aug 2022

Nastupoval som vo februári už vtedy povedal že nepreplatí lebo že sa mu to neoplatí pretože nevie nikdy ako dlho sa tam zdrží zamestnanec . Už tam nerobím ale tie peniaze sa zídu pre rodinu.

matullienka
11. aug 2022

Skús inšpektorát práce vedia celkom dobre poradiť a ak nie tak ho nahlásiť nech mu prídu na kontrolu.

gabriellka
11. aug 2022

ale prečo to riešiš po pol roku? u nás sa prepláca pri nastupe

autor
11. aug 2022

@gabriellka riešil som to od začiatku ale teraz tam končín a svoje peniaze chcem vidieť