Pracovná zmluva

julietta112561
17. sep 2024

Zdravím potrebujem poradiť
Končí mi pracovná zmluva koncom septembra ale som momentálne na PN.
Od októbra by som mala nastúpiť do inej firmy a moja otázka je musím ísť do byvalej firmy a podpísať vypoved alebo niečo? Alebo stačí poslať nejaký emial alebo zavolať? Nemám stým skúsenosti prosím vás ako to mám urobiť ďakujem

izabellik
17. sep 2024

a konci ti z akeho dovodu? dala si vypoved? dostala si ju? uplynula doba?

lindus_esterka
17. sep 2024

ak mas zmluvu na dobu urcitu, tak zmluva uplynie sama dnom, ktory je uvedeny v zmluve, nemusis to nijak oficialne oznamovat. Na druhu stranu, slusnost kaze im to aspon dat vediet, ze nemas zaujem o pripadne predlzenie - aj ked je rovnako mozne, ze ani oni nemaju zaujem o predlzenie, pokial si uz dlhsie PN.

julietta112561
autor
17. sep 2024

@izabellik mala som zmluvu na dobu určitú ktorá mi končí koncom septembra. Nedostala som výpoveď práveže mi chcú predĺžiť ale nechcem sa tam vrátiť

simonkaa27
17. sep 2024

@julietta112561 ak by ju chceli predlzit, tak jasne, ze to musis podpisat. ale uz len zo slusnosti a aby sa vedeli zariadit, tak by si sa mala ozvat, ze uz sa tam neplanujes vratit, aby sa vedeli zariadit a najst za teba nahradu. nebudes potrebovat zapoctovy list odtial?

martinkatinka
17. sep 2024

@julietta112561 ozvi sa im, ze nemas zaujem o predlzenie zmluvy.

maranco
17. sep 2024

@julietta112561 nepodpíšeš predĺženie zmluvy a teda ti skončí koncom septembra, ale daj im vedieť, že po PN už neprídeš nech si už vedia hľadať iného