Pracovná zmluva

25. mar 2024

Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť:
Aktuálne mám platnú zmluvu na dobu určitú 1 rok platnú do 31.8.2024

Našla som si novú prácu, kde mi chcú dať zmluvu od 26.augusta 2024.

V starej praci si cez leto budem čerpat dovolenku,aj ked jej budem mat malo,lebo tuto zmluvu dalej nechcem predlzit - tym padom mi nenabehne predlzenim zmluvy dalsia dovolenka.

Bude sa dat v sucasnej praci ukoncit pracovny pomer dohodou k datumu 25.augusta?

Dakujem pekne

janai1
25. mar 2024

Ako to my máme vedieť ci ti podpisu dohodu o skončení prac. pomeru k 25.8.? Opýtaj sa zamestnávateľa.

viestta
25. mar 2024

Samozrejme bude sa dat. Ked s tym bude suhlasit zamestnavatel

liz_lemon
25. mar 2024

alebo si mozes od 25.8. cerpat dovolenku, a zaroven zacnes pracovat v novej praci

zuzanka.zuzu
25. mar 2024

pracovných pomerov môžeš mať koľko chceš, kľudne jeden nechaj do 31., dočerpaj dovolenku čo máš a v druhej už od 26. rob

maranco
25. mar 2024

Nechaj si 4 dni dovolenky a minieš ich od 26.8.

kavenkaa
25. mar 2024

A nedá sa s novým zamestnávateľom dohodnúť zmluva od 1.9.? Už takto je to 5 mesiacov do nástupu, 4 dni hore-dole mi oproti tomu prídu máličko. Prečo práve špecificky 26.8.? Fakt v dobrom som zvedavá. 🙂
Inak si buď ušetriť dovolenku ako zadné vrátka alebo sa s terajším zamestnávateľom otvorene porozprávať, to už musíš vedieť ty, aké tam máte vzťahy, či ti dohodu podpíše. Držím prsty 🙂

eleanor2510
25. mar 2024

@kavenkaa asi je ucitelka, zacina od noveho skolskeho roka a tyzden pred jeho zaciatkom uz potrebuju riesit veci. Aspon tak by som si myslela podla toho datumu

autor
26. mar 2024

@eleanor2510 Ano, som ucitelka. V sucasnej praci mam len zmluvu na dobu urcitu a tym padom mam malo dovolenky. Do 31.augusta mi nevyde, pokial mi nepredlzia zmluvu. Mam dostatok dovolenky spolu s nahradnym volnom maximalne do 25.augusta.

A ano, chcem byt fyzicky pritomna na novom pracovisku od 26.augusta a zaucit sa.

autor
26. mar 2024

@kavenkaa Dakujem. So sucasnym zamestnavatelom mam dobre vztahy,len sa obavam,ze to bude brat ako podraz,lebo so mnou urcite pocita. A nik podrazy nema rad.