Pracovná ponuka - testovanie produktov. Môže ísť o podvod?

15. nov 2023

Dobrý deň, objavila som na bazosi inzerát na ponuku prace z domu - testovanie produktov. Moc informácii tam nebolo tak som napisala mail. Reakciu pridám do komentáru. Myslite ze by to mohlo byt realne alebo sa jedna o nejaky podvod? V podstate tam nie je nic vysvetlené, ako to bude fungovať, aka sú firma, či budem produkty dostavať zadarmo, či ich budem vracat atd. Váš názor? Prípadne skúsili by ste poslat to čo žiadajú? Dakujem

melanta
15. nov 2023

Čakám že pošleš do komentára to čo napísali. Ale aj bez toho asi vieme, že ide o podvod. Akej firme by sa preboha oplatilo platiť dopravu k niekomu, aby to otestoval a potom dopravu naspäť? Žiadnej. Budú chcieť poplatok a žiadna seriózna práca nepýta vopred peniaze. Je to len chyták na ľudí, ktorí si hľadajú nekvalifikovanú prácu z domu.

autor
15. nov 2023
zooeynka
15. nov 2023

Cisty podvod

melanta
15. nov 2023

Základný fix je 640 v čistom? Odrb. Ako vedia koľko je v čistom. Z rovnakého hrubého fixu môže mať 5 ľudí 5 iných čistých miezd. Gramatika otras. Zúfalci sa chytia.

sisa_s
15. nov 2023

Co to je za seriozneho zamestnavatela s takym
pisomnym prejavom?

zooeynka
15. nov 2023

....neudrelo ti do oci, ze tam napisu ze je volne iba 1 miesto? Ved uz toto hovori ze to je podvod, ktory zamestnavatel informuje uchadzacov o tom kolko volnych miest UZ IBA maju?

cacianka
15. nov 2023

Čistý podvod, už len tá gramatika !
A to tvrdenie že majú extrémne veľa záujemcov, ale iba 1 miesto - tak prečo znova ponúkajú

mandzula
15. nov 2023

Keď vidím takýto pravopis, okamžite mi jasné, že to nemôže byť nič seriózne.
A nátlak typu 1 miesto, veľa záujemcov hovorí za všetko.

maca1984
15. nov 2023

Určite podvod.
Už len tá gramatika je " do nebe volajíci".O ostatnom ako plat, info o tom koľko miest je voľných atd-pomlčíme.

sense
15. nov 2023

Podvod, gramatika katastrofa, extrémne veľa uchádzačov a len 1 miesto volne. A takisto požadované fotky tváre a postavy zavádzajúce. Aj keď sa testuje oblečenie tak by stačilo napísať veľkosť a teda robila som v textilnom. Priemysle a nevidela som žeby sa niekedy testovalo oblecenie

svetlonos
15. nov 2023

Smelo do toho, osobne udaje maju na trhu hidnotu okolo 500€ udajne. Cim viac ludi im ich dobrovolne poskytne, tym lepsie. Nemať charakter, pomerne rychlo zbohatnem.
Ziadny zamestnanec nepose take litanie ohladom testovania zehlicky.
Pokial je obsah pracovnej ponuky dlhy, je tam vyspecifikovany obsah práce ale nie take kraviviny.
A pokial zamestnancivi aj stoji 100 uchadzačov o take miesto, nebude to pisat.
Este aj ti zaplatia lekara, ked udes mat akergicku reakciu ??? WRF??
Ked som bola este mlada, pekna 😁 a naivna = hlúpa, oslobol ma podobny inzerat 2x.
V prvom ponukali pracu testera hotelov, hedal v restauraciach a podobne. Plat uzasny za to, ze mi este preplatia hotel! Zavolala som, pekne mi porozpravali obsah prace, po hodine rozhovor skoncil. Ked mi prisiel ucet za telefon, skoro ma slak trafil - 120 € za tu hodinu!
Druhy krat islo o testovanie nejakeho vitaminu. To bolo sice seriozne, odber krvi robil lekar vo svojej ordinacii. Bolo by to viac menej pod jeho dohladom. Hrozili "len" vedlajsie ucinky, kedze testovali davkovanie.
Nesla som do toho.
To co pises ty, je cisty podvod. A za taky plat sedkať domka a pozehlit povysavat ci obliect sa - urcite sa najde vela zaujemcov.

diewcatqoo
15. nov 2023

Odhladnuc od ostatnych podozrivych veci, tak ak potencialny zamestnavatel neovlada zaklady gramatiky, je to pre mna no go.

danyelia
15. nov 2023

Ahoj, no podľa mňa bude ďalším krokom poslať doklad/2 doklady totožnosti kvôli ,,pracovnej zmluve,, a zaplatiť nejaký ,,registračný poplatok,, či drahé ,,poštovné,, aby Ti ten tovar priviezli, určite z nejakej ďalekej krajiny, príp. ,,poistenie,, tovaru...keď tak nalákajú aspoň 100 ľudí, majú zarobené, inzerát zmažú, zrušia ,,firmu,, viac sa neozvú 🤷‍♀️

cacianka
15. nov 2023

@danyelia skúsila by som ich naťahovať, čo z toho bude. Fotka z netu, údaje falošné...

danyelia
15. nov 2023

@cacianka Presne tak, trošku mimo tému, no ja sa teraz tak zabávam na ,,právnikovi,, ktorý mi chce od jednej chorej tety darovať 450 000 €... 😃 Samozrejme, hneď info, že mu musím poslať 210 € na úpravu zmluvy. Hrám sa na blbú, naťahujem ho celý deň, no určite mu na to niekto aj naletí 😬 Zaujímavé, že tel. č. má grécke, píše cez prekladač, no bankový účet, na ktorý mu mám poslať € je slovenský, na ženské slovenské meno, aj adresa tam je v BA 😁 Podvodníci, vôbec ich netrápi, že ,,som chudobná a chorá slobodná žena s rakovinou a 4 malými deťmi a pošlem mu moje posledné prachy, čo som mala na liečbu,,...Aj by som to nahlásila na polícii, ale vraj sa s tými podvodníkmi nikto zaoberať nebude, že je to zbytočné, len ich ponaťahovať, vysmiať sa im, vynadať 🤷‍♀️

cacianka
15. nov 2023

@danyelia takých mejlov som dostala mrte....
Podľa priezviska yX má našli, že môj nejaký ujo mikael X emigroval, pred 70rokmi, zbohatol a ja som dedička.... Že robí v banke, preverovali staré dlho nehybane účty a aby neprepadli štátu moje miliony, tak mi to vybaví , ja 40 a on 50 % sa podelíme a 10 pôjde na detský domov 🤦
Potom že mi teta po strýkovi chce darovať 750 000e, že je chorá na hrdlo, má rakovinu a ja som jej jediná príbuzná od bratrancovho suseda koňa brata
A podobne pikošky

danyelia
15. nov 2023

@cacianka Haha, budeme milionárky 😃 Len čo s toľkými peniazmi urobíme 🤭 Ale nájdu sa určite aj starší a jednoduchší ľudia, čo im na to naletia...

leskovael
15. nov 2023

Au z gramatiky ma až oči štípu🙈😂

cacianka
15. nov 2023

@danyelia veď to 😱

egonsk
16. nov 2023

tak testuje sa kuchynske potreby, elektronika a podobne a napokon chcu tvoju fotku a velkost, kuuurnajs, to som netusil, ze taky vysavac, zehlicka, fen, mobil a podobne zariadenie sa dokaze urazit, alebo nebodaj pokazit, ked budem skaredy jak cert, ale popritom mat vyrecnost, odbornost a skusenost vhodnu pre taku poziciu 🙂 Esteze si v tom maile neprotirecia v poslednom odseku, kde vlastne zrazu hladaju modelku na testovanie pradla (asi nejakeho sexi) a zrejme aj obuvi, ked im zalezi ci nemas nohy velke ako BigFoot 🙂 ...naozaj parada, spravila si mi tymto vesely den, vdaka 🙂
Podvodnici dokazu stale lepsie vymyslat, mali by zacat pisat rozpravky konecne, fantazie maju na rozdavanie.