Pracovná doba na okresných úradoch

23. jan 2023

Ahojte, pracujem od 8.00 do 17.00 a chcela by som sa poobzerať po niečom s kratšou prac.dobou...napr.na okresných úradoch pracujú od 8.00 do 15.00, piatky do 14.00, lenže môj muž mi tvrdí, že aj ony sú tam 8 hodín denne, aj keď skorej zatvárajú, že neexisuje, aby nemali odpracované 40 hodín týždenne...mne sa to nezdá, v piatok zavrú o druhej a potom na úrade sedia do štvrtej ? ako to je vlastne? Ďakujem.

janula94
23. jan 2023

Mávajú väčšinou stredy dlhšie - stránkové a piatky kratšie. Napr. na obecných úradoch je úväzok 37,50 hodiny, tak asi aj na OÚ.

zobaka
23. jan 2023

a hlavne zacinaju ovela skor, nie o 8mej

zuzankkaa1
23. jan 2023

Pracovná doba je 7,5h. Od pondelka do štvrtka tam MUSIA byť od 08,00 do 15,00h a v piatok môžu odísť o 14,00h. Pracovný fond časový ale musia dodržať. To znamená ze môžeš odísť v piatok o 14,00 ale nebudeš mať odrobenych 7,5h- na ďalší deň musíš nadrobit.

zuzka1.
23. jan 2023

Samozrejme je pracovná doba riadna, ,ani o sekundu menej, a ver teda aj keď ja robím na upsvr, že nikto nesedí len tak a nehopáľa nohami, ani na sociálnej, ani upsvr ani na okresnom, bežné nám hodiny navyše prepadnú, nikto ti ich nezaplatí, hold, práca musí byť spravená, aby som mohla odísť aspoň o pol 4,prichadzam do prace o pol 7 alebo väčšinou 6,45

lejllamt
23. jan 2023

Presne tak....úradné hodiny sú jedna vec a pracovná doba druhá vec... ak chceš odísť v piatok o 14.00 musíš mať nadrobené....tzn. robiť v stredu stránky do 17.00 alebo chodiť ráno na 6.00

luliu
23. jan 2023

Manžel má pravdu 😉

michmich
23. jan 2023

Muz robi na Okresnom urade. Ma myslim o pol hodiny denne kratsi uvazok, kvoli tomu, ze im nechceli zvysovat platy. Inac platy su niekde dost slabe. V piatok odchádza so mnou o druhej domov ale niektoré stredy ma povinne do 17.00 a ma pohyblivý pracovny cas.
Ja robim na Mestskom úrade od 7,30 do 16.00. V stredu do 17.00. A v piatok do 14.00 🙂

janka_23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
24. jan 2023

záleží od pozície, ak nie je na klientskom centre, tak zvyčajne pohyblivá doba...ale hodiny musia mesačne sedieť, takže ak odíde skôr, musí si to nadrobiť alebo mať odrobené hodiny skôr....

natalienka12
24. jan 2023

V statnej skuzbe maju podla kolektivnej zmluvy pracovny cas o nieco kratsi ako 40h tyzdenne, myslim, ze prestavka na obed sa im zapocitava do pracovneho casu, cize 8 hodin denne tam su, vratane prestavky na obed. A spravidla maju dochadzkovy system cize neoklames ani jednu minutu. Neplet si strankove hodiny a pracovny cas. A ak si v statnej sluzbe nikdy nerobila, tak ver tomu, ze tam maju vela prace, nevybavuju len klientov. Rozne sumarizacie, zhodnotenia atd. Iba laicka verejnost ma pocit, ze na “uradoch uradnicky len kavu piju”. A z vyplaty, ktora ti pride na ucet, horko zaplaces.

autor
24. jan 2023

@natalienka12 ďakujem, ale išlo mi len o ten pracovný čas, je mi jasné, že všade treba pracovať...

natalienka12
24. jan 2023

Ja este dodam, ze aj napriek nizkym platom je tam pomerne tazke sa dostat. Ja sice nerobim v statnej sluzbe, ale tiez je to statny urad, ale vsetky zapisovatelky, referentky maju VS, so strednou skolou je tu len jedna starsia pred dochodkom.

matenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
podobova15
24. jan 2023

Robim na urade, robime od 7-15, svagrina na urade maju od 7-15 ale pohyblivu ze v tom case tam niekto musi byt ale na konci mesiaca musi mat odrobené hodiny, pride na 8 a konci o 16 alebo zacne o 6 a konci o 14 a takto.
@natalienka12 a dodam u nas nie je tazke sa dostat nikto neche, na vyberku bolo 7 zien- - dievcat, ked sa dozvedeli plat ostala jedna. takze asi tolko, ale ja to chapem, v dnesnej dobe robit za 450€ je bieda, ale popri detoch je to pre mna vyhovujuce, ekdze predsa len je to statna sprava. u nas sme prevazne mlady koletiv v priemere do 35 rokov. A vacsina nasich miest su stredoskolske aj ked vacsina mame VS.