Pracovali by ste aj v sobotu za príplatok?

31. aug 2020

Ahojte, zaujimalo by ma, máte/ mali by ste problém s prácou v sobotu na 4 hodiny, s tým, že máte všetko na páske aj s príplatkom?
Nejde vôbec ťažkú prácu...
Zaujíma ma to ako zamestnávateľa.

vvrga1
31. aug 2020

Nemala by som s tym ziadny problem. Skôr naopak bola by som rada 🙂 ale to je len moj nazor.

cookie29
31. aug 2020

Na to sa neda jednoznacne odpovedat, pretoze to zavisi od konkretnej situacie, priorit zamestnanca, jeho rodinnej situacie atd...

pribinak
31. aug 2020

Nechcem pracovať cez víkend. Chcem volno, venovať sa rodine a záľubám.

Ale sú ľudia ktorým by tie peniaze pomohli a nemali by s tým problém. Je to veľmi subjektívne

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. aug 2020

Tak je to síce len na 4 hodiny, ale musia vstať, cestovať do prace, cestovať spat z prace. Proste víkend je rozbitý.

Možno by som to ponúkla ako formu nad asi cez týždeň

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. aug 2020

Áno, odmietla. Skúsila by som návrh iné riešenie, napr cez týždeň ako nadčas

s_a
31. aug 2020

tak ak som nastupovala do zamestnania s tým, že mám mať soboty voľné a zrazu by mi šéf povedal, že mám robiť aj v sobotu, tak asi by ma to naštvalo.. niekomu to za tie peniaze nestojí a niekto sa zas môže potešiť, že si privyrobí

amelia000
31. aug 2020

No ak je to taka jednoducha praca co tak brigadnik? A abo odmietla by som.

cookie29
31. aug 2020

to zalezi od toho, co za to... nejde len o peniaze, ale napriklad nahradne volno? pracovala som v sobotu doobeda. Koncila som o 12. Vikend nikdy nebol taky oddychovy, ako ked som koncila v piatok vecer. Ale poznam mamicky, ktore napriklad pracuju ako pokladnicky a vyslovene beru nedele a sviatky, lebo pracuju menej za rovnaky peniaz...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vvrga1
31. aug 2020

Ako bolo spomenute zavisi to od rodiny financ. stavu atd.., mne by to nevadilo kedze nemam deti a s priatelom sme spolu kazdy den. Podla mna by sa to dalo.. ale ako vravim ja teraz potrebujem kazdy cent preto by som to neodmietla.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
31. aug 2020

Nechala by som tie soboty na baze dobrovolnosti. Niekomu je prednejsie volno, niekomu peniaze. Kazdy je v inej zivotnej situacii. Niekto ma male deti, chce byt s nimi, niekto splaca hypoteku, potrebuje zarobit. Ja osobne by som odmietla. Manzel chodi na tyzdnovky do zahranicia, sme vacsinou len cez vikend spolu, takze pre mna je volny vikend dolezity.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_a
31. aug 2020

aha tak potom neviem na čo sa sťažujú, ked vedeli, že v sobotu do roboty majú ísť :D ved vyberám si takú prácu, aká mi vyhovuje a keď nemám na výber a peniaze potrebujem, tak myslím si že tie soboty sa dajú vydržať v pohode.. veď veľa ľudí robí cez víkendy aj 12tky

pribinak
31. aug 2020

Ale ak ideš v sobotu do prace, tak ani ten piatok si nemôžeš urobiť hocijaký program, lebo v sobotu ráno vstávam

Bol tu dobrý nápad, že brigádnici

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. aug 2020

Ale nepreháňaj. Neviem kde sa firma nachádza, ale do väčších miest sa vracajú študenti a tí si celkom radi privyrobia

dadus841
31. aug 2020

Ja by som stým problém nemala teraz robím 10 hod 2 soboty a 2 nedele cez mesiac aspoň to mam lepšie zaplatené a vidno to potom aj na páske a mam voľno takto aspoň aj cez týždeň vtedy si vie clovek lepšie povybavovať veci ako cez víkend takže ja sa nesťažujem

tenerifka
31. aug 2020

pozri, bezne som pracovala v sobotu a v nedelu riadnych 8 hodin, a? Deñ ako deñ, zacala som o 8, skoncila o 16 a cele poobedie a vecer som sa venovala detom, ak som zacinala o 16 a koncila o polnoci, cele doobedie az do 16 som bola s detmi, potom prebral stafetu manzel

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. aug 2020

Tak zrus prevádzku v tomto zakliatom meste

akinom0077
31. aug 2020

mala by som s tym problem, necudujem sa vasim zamestnanocom. Teda zalezi ci su mladsi alebo starsi. Student alebo dochodca si rad zarobi a odrobi sobotu. Mlada osoba ktora sa chce ist piatok bavit, pripadne osoba co ma rodinu dieta vam sobotu nepojde.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz