Práce na dobu určitou a mateřská

partyzanka91
25. okt 2013

Zdravím všechny,
už dva roky pracuji jako pomocná síla v kuchyni. Jenže to u nás funguje přes synstém prodlužování smluv. Ti co do našeho podniku nastoupili pro roce 2010 mají smlouvy na dobu určitou které se prodlužují. Já jsem nejdříve měla na půl roku, pak na rok, a teď mám znovu podepsanou na rok - končí mi k 30. červnu 2014 a rodit bych měla 31. května, čili přesně měsíc před koncem mé smlouvy. Kdy nastoupím mateřskou a nebo nemocenskou ještě nevím zatím pracuju dokud budu mít sílu a budu se na to cítit. Vím že je nárok na pobírání mateřské ve výšy asi 80ti procent mzdy půl roku, ale jen poku je žena zaměstnána a to déle jak rok. Já pracuji déle jak rok a pokud mi končí ta smlouva budu mít dále práci a obnoví mi jí po skončení MD? A budu mít nárok brát dávky ke mzdě a nebo jen z pracáku?
Nevím jestli to na Slovensku není jiné ty zákony, ale ráda bych slyšela nějaké zkušenosti.

Náš podnik je státní a zákony dodržují líp jak soukromníci. Takže doufám že by mi i mohli dát smlouvu na dobu neurčitou. Tchán mi říkal (mám tu práci přes něj ale moc se v lásce nemáme) že prý už bych jí měla mít na neurčito že to zařídil, jenže já zatím nepodepisovala žádnou novou smlouvu. A už jsou to dva měsíce co říkal že to zařídím. Trochu se bojím na to zeptat paní vedoucí abychse nedověděla že mě dále nezaměstnají, nerada bych se stresovala když jsem v tom.