Práca zubného lekára - skúsenosti

emka123_
31. aug 2023

Ahoj, je tu nejaký zubný lekár, ktorý by mi vedel povedať niečo o praxi? Študujem farmáciu a tento rok mám možnosť začať študovať zuby, avšak chcem sa opýtať, aké to je po skončení štúdia - či je to neustále sedenie nad knihami alebo už sa človek učí skôr zručnosti v práci plus školenia, taktiež by ma zaujímalo finančné ohodnotenie, aké sú vaše skúsenosti, totižto veľa zubárov sa snaží cez úrady zamestnať ukrajincov a ponúka im nejakých 1200 brutto čo je na náročnosť štúdia a zodpovednosť výsmech. Vedel by mi prosím teda poradiť niekto z osobných skúsenosti, ako sa to dokáže hýbať reálne po škole aj platovo aj s voľným časom 🙂 ďakujem ..kľudne aj správa

deti95060810
31. aug 2023

syn má kamaráta... po škole dostal nást. plat 1800 e + byt.
teraz má 2500 e, pracuje asi 4 roky.
podľa neho je náročné štúdium.

emka123_
autor
31. aug 2023

@deti95060810 2500 brutto? to je aký okres? myslela som si, že pri cenách tam sa to hýbe vyššie s takou praxou :o

karamella0
31. aug 2023

Ja som zubna lekárka, kľudne napis správu

deti95060810
31. aug 2023

@emka123_ nemaj veľké oči..🙂

emka123_
autor
31. aug 2023

@karamella0 dakujem, napisala som 🙂

stryel
31. aug 2023

Píšem ti aj ja 🙂

ibrunova
1. sep 2023

Známej dcéra ako absolventka dostala trojku ako nástupný plat. Ale na súkromnej klinike v Brne.

palicka
1. sep 2023

@emka123_ prepac, co znamena mam ist noznost studovat zuby? Lebo 1. ak by si urobila prijimacky a prijali ta (myslim, ze berú cca 40 ludí a hlasia sa vzdy cez 2 tisícky), vtedy ich nozes studovat 2. Ak si na farmacii, neviem, v ktorom rocniku, tak automaticky prekrocis limit a budes si rocnik/rocniky platit komplet. A to nie je zas mala suma.
3. Ak jedinou motivaciou su peniaze, prosim, ani sa tam nehlas....zaberies miesto cloveku, ktoteho to bude bavit, je to jeho vysnivanou pracou

oriesocek
1. sep 2023

@palicka ta téma je zmatocna... synova priateľka študuje zubarinu a teda na prijímačky sa pripravovala dlho. A to už nehovorim koľko sa teraz uci...To nie, že je možnosť študovať zuby. Plat je podľa toho, či chce robiť sám na seba alebo u niekoho. Ak u niekoho, tak veľmi odlišné platy sú napr už len Prešov, Košice. Bratislava alebo malé mestečko...

palicka
1. sep 2023

@oriesocek presne, uplne suhlasim

emka123_
autor
1. sep 2023

@palicka prijata som a peniaze na preplatenie rocnika nie su problém 🙂 z farmacie plánujem odist, pretože sa v tom nevidím 🙂 prosim, nepíšte hned demotivacne komentáre, ked nemáte cely príbeh 🙂 ja hľadám niekoho, kto ma skúsenosti a vie poradiť, nie niekoho, kto sa za každú cenu potrebuje vyjadriť

basska_b
1. sep 2023

Inak,mna by nastupny plat az tak nevzrusoval, pokial to neni 700 euro - zubarina je predsa zlata baňa. Je to remeslo. Ak sa v zubarine vidis, urcite budes robit dobru pracu. Casom si otvoris vlastnu ordinaciu a kdekolvek na SK ta privitaju s otvorenou narucou. Zuby sa budu kazit furt. A asi uz vies, ze zubari uz nie su MUDr ale MDDr, to znamena oooovela viacpraxe uz na skole

luccija
1. sep 2023

@basska_b to nemáš až tak pravdu či si otvori vlastnú ordináciu o tom rozhoduje VUC podľa počtu zubarov v okrese, a otvoriť si vlastné je veľa peňazí a pôžičiek.O tom ako zubári trpia na krčnú chrbticu sa tiež nepíše každý vidí len peniaz

karamella0
1. sep 2023

@luccija VÚC o tom nerozhoduje, kto chce, môže si otvoriť ambulanciu 😀 a nie je to ani veľa pôžičiek, keďže komora zubných lekárov v spolupráci s VÚB dáva zubárom zvýhodnené pôžičky, ktoré sú splatené takmer hneď, resp každý zubár to splatí hneď - ako zubárka to viem posúdiť 😀 akurat trpí ta chrbtica, to je dosť problém

luccija
1. sep 2023

@karamella0 nehadam sa🙂len kamarát je internista a mal veľký problém lebo, že VUC povoľuje ambulancie a v tom kraji kde chcel posobit ich bolo viac a zamietli mu to, že na počet obyvateľov a v spádovej oblasti to staci.
Išiel o okres ďalej.Zase dáva to zmysel, že nebude v malom meste viac rovnakých doktorov.Pozicky, že dávajú super teším sa, že sa Ti darí🙂len tak okrajovo je to pre všetkých lekárov či len zubárov?

stryel
1. sep 2023

@luccija tak to by bola divná demokracia, ak by VUC za mňa rozhodovalo, kde chcem/môžem pracovať 😉 ambulanciu si môžeš otvoriť hocikde, nevýhoda nášho systému je skôr v tom, že VÚC rozhoduje o pridelení, resp. nepridelení zdravotného obvodu (teda počiatočný počet pacientov), a poisťovne rozhodujú o tom, či ti dajú alebo nedajú zmluvu (a teda väčšinou nedajú a tým je lekár nútene postavený do pozície nezmluvného lekára, čím je v očiach potencionálnych pacientov považovaný za nenažranca, u ktorého musia veľa platiť)…ale v tom máš pravdu, že počiatočná investícia je dosť veľká a treba na to pôžičky, ale v dnešnej dobe sa toto týka asi každého podnikania