Práca - zahraničie

veronkaxxx
28. jún 2022

Dobrý deň prosím Vás pracujete niekto v zahraničí Nemecko alebo Holandsko? Ako to máte s ubytovaním koľko hodín cca pracujete a aké máte približne vzdelanie? stredná škola s maturitou...
Chcela by som vedieť či sa mi oplatí ísť do zahraničia keď mám len 20 rokov...
Ďakujem za každú odpoveď❤️

vilma7
28. jún 2022

Ja som vo Švajčiarsku, pracujem v zdravotníctve, mám strednú zdravotnícku školu, som veľmi spokojná. Ak ťa zaujíma aj Švajčiarsko tak sa pýtaj.

veronkaxxx
autor
28. jún 2022

@vilma7 Ďakujem za odpoveď😍 akože nie som úplne rozhodnutá do akého štátu ísť tak sa spýtam : je potrebné vedieť úplne dobre po nemecky? či len základy? ja som zmaturovala z odboru sociálny pracovník, myslíš že by som sa uchytila v nejakej sociálnej práci? alebo je na prácu v zdravotníctve potrebná stredná zdravotnícka škola? alebo stačí nejaký opatrovateľský kurz?

veronkaxxx
autor
28. jún 2022

@veronkaxxx Ja sa veľmi bojím pracovných agentúr aby ma k niekomu nezatiahli že ani nebudem vedieť ako odísť😁ale asi mám len neprimeraný strach

vilma7
28. jún 2022

@veronkaxxx tak ak ovládaš nejaký jazyk,.čo predpokladám, tak určite by som išla tam, kde.rozumiem.
Uplatniť sa dá v mnohých oboroch a aj kopec agentúr je serióznych. Skôr môžeš naletiet niekomu, čo naslubuje hory doly a bude z toho prd.
Najlepšie ísť v tom prípade vo dvojici. Vďaka internetu sa dá práca hľadať aj zo Slovenska, takže asi by som tak začala.

judar
29. jún 2022

@veronkaxxx nemecko sa ti skor oplati ale holandsko nieje zrovna luxus ako si vacsina mysli sice smetiari tam maju velmo slusne platy ale co sa tyka napr. praca v kancli tam uz je ista hierarchia citit, ze lepsie su tam natom ti co vedia holandcinu mimo anglictiny a maju nejaku dobru vs za sebou, plus aj nevyhodnym faktom su agentury, cez ktore sa da dostat do holandska a to ze si ukrajuju dost a mimoto su aj pracu sprostredkujuci vselijaky podvodnici.