Práca vychovávateľky v škole

20. feb 2022

Dievčatá pracujete niektorá ako vychovávatelka?
Akú máte pracovnú dobu?
Čo robíte s deťmi?
Aký je plat, keď mám vyštudovane učiteľstvo v MS a vychovavatelstvo a prax 3 roky iba ako učiteľka v MŠ
Ako vychovávatelka som nepracovala, ale našla som blízko ponuku a uvažujem.

hebba25
21. feb 2022

Určite ponuku prijmi. Plat je tabuľkový, to si vieš dohľadať cez Google. Pokiaľ máš VŠ budeš vo vyššej platovej triede. Plat sa zvyšuje aj odrobenými rokmi v školstve. Pracovná doba je rôzna. Úväzok vychovávateľky je 25 hodín týždenne, čiže ešte menej ako v škôlke. Režim dňa : rekreačno- odpočinková činnosť, potom sa každý deň striedajú jednotlivé oblasti výchovy :telovýchovno-špotrovà, spoločensko-vedná, prírodno - environmentálna, pracovno-technickà a esteticko-výchovnà, potom je pobyt vonku a nakoniec príprava na vyučovanie (písanie úloh alebo didaktické hry) kolegyne ti určite dajú plány, ktoré používajú. Priprav sa ale, že budeš určite aj zastupovať na vyučovaní za učiteľky, teda budeš aj učiť. U nás sa zastupuje aj na 1.-4. aj na 5.-9. Práca je super, ja sa teším do roboty každý deň a nemenila by som.

evitaevitaevita
21. feb 2022

Bola som vychovavatelka skoro dva roky, kedze nic ine nebolo. Bola a je to nadherna praca. Raz sa k tomu urcite vratim, platovo je to menej, ale ten klud je na nezaplatenie.