Práca vo verejnom sektore - potrebný diplom s vysvedčením

lubomira249
29. júl 2024

Dobrý deň. Načo potrebujú pri prijatí do zamestnania ako ekonómka v škole aj vysvedčenie k diplomu? Diplom ok, aj v iných zamestnaniach ho niekedy chcú, ale načo im je potrebné vysvedčenie? (Som nepedagogický zamestnanec a nezaratava sa to do odpracovaných rokov..)
Ďakujem

deti95060810
29. júl 2024

prečo by sa to nezarátavalo do odpracovaných rokov? do dôchodku určite sa ráta...

lubomira249
autor
29. júl 2024

@deti95060810 zle som sa vyjadrila, do platovej triedy..

lonely66
29. júl 2024

@deti95060810 to je fuk, či ide o odpracované roky alebo platovú triedu. vysvedčenie nemajú dôvod pýtať. teda odo mňa ešte nikto nikdy nepýtal vysvedčenie, len diplom. a to som priamo pedagogický zamestnanec...
@lubomira249

gomak
30. júl 2024

Inak aj odo mňa pýtali aj vysvedčenie k diplomu- som učiteľka mš.

lubomira249
autor
31. júl 2024

@lonely66 Ako som pochodila: Pani mzdárke som jasne povedala že jej vysvedčenie neprinesiem. Pri otázke načo jej je argumentovala, že keby som sa niekedy stala pedagógom tak ho potrebuje. Takže sme sa dorozprávali lebo ja pedagóg nie som ani nebudem. A presne ako píšeš, podľa mňa je to len pre jej info a zvedavosť aj pri pedagogoch a v skutočnosti je jej na 2 veci.

hiro
31. júl 2024

Celkom tomu nerozumiem - preco by to malo byt treba nosit? Verejna sprava? / stat? nevie ci jeho obcan skoncil nejaku skolu? No super...

lonely66
31. júl 2024

@lubomira249 no vidíš. a vyriešené. diplom je OK inak.
@hiro riaditelia škôl nemajú na to čas a zrejme ani kompetencie, aby si overovali, či nastupujúci učiteľ naozaj má potrebné vzdelanie. preto požadujú kópiu diplomu, ja to považujem za logické. vysvedčenie však nie. to je somarina.

hiro
31. júl 2024

@lonely66 Ked neoveruju kazdy si ho moze sfalsovat a je hotovo...

lonely66
31. júl 2024

@hiro neviem, či overujú dodatočne. nie som riaditeľka.

hiro
31. júl 2024

@lonely66 No, tak to mohli obcanovi usetrit robotu, kliknut uz predtym do systemu meno X.Y. zobraz diplomy, vsetko... Myslim ze existuje aj zakon/zasada ze obcan nemusi poskytovat dokumenty/informacie statu rovnake - ktore ten stat/organizacie uz maju.

lonely66
31. júl 2024

@hiro ja teda neviem o tom, žeby už u nás bola táto možnosť. ja osobne mám riaditeľa síce už postaršieho, ale veľmi pokrokového, on sa zaujíma naozaj o všetko vrátane zjednodušenia byrokracie ako takej. takže ak by niečo také bolo, predpokladám, žeby to využíval. fakt neviem... čo viem, teraz som rok v tejto škole a už nik nechcel po mne, aby som si ja "vyklikávala" povolenia pre nahliadnutie z registra trestov, nepamätám si presne, ako sa tomu hovorilo, lebo naposledy som to poskytovala asi pred 4 rokmi. ale vtedy viem, že každá škola musela odo mňa dostať povolenie, že si RT pozreli, aby videli, že som bezúhonná. tento riaditeľ to nechcel. zrejme je už prístup inak, než býval. teda dúfam... lebo to bola tiež vzhľadom k pokroku, taká zbytočnosť. síce nie papierová, ale zbytočnosť. pretože dalo sa to určite aj vtedy jednoduchšie. možno to potrebovali len nejak doladiť...