Práca v zubnej ambulancii ako asistent lekára

slniecko9412
11. jún 2018

Ahojte, viete mi poradiť čo potrebujem aby som sa zamestnala ako asistentka lekára v zubnej abmbulancii? Ak by som si urobila kurz v susednom Česku platí mi to aj na Slovensku alebo musím absolvovať školu tu. Mám maturitu úplne v inom odbore a rada by som sa venovala tomuto. Ďakujem za rady.🙂

oros
11. jún 2018

@slniecko9412 nestaci ti ziadny kurz, musis ma normalne zdravotnicke vzdelanie. Bud zdravotna sestra alebo zubny asistent.
Bez zdravotnickeho vzdelania v ambulancii robit nemozes.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oros
11. jún 2018

@lenkakravcova ako asistentka zubara musi mat zdravotnu skolu a zdravotne vzdelanie. Musi byt prihlasena v komore sestier, je to normalne zdravotne vzdelanie. Zdaleka to nie je len vedenie dokumentacie, ale kopa inych cinnosti.

slniecko9412
autor
11. jún 2018

Pytam sa hlavne preto lebo v Cesku staci mat kurz, ktory trva rok a potom kludne sa sa robit sestricku. Chcela som vediet ako to funguje u nas na SR. Takze musim mat stredne vzdelanie ci vysku?

zuzana76
11. jún 2018

@slniecko9412 napr tu mas zubny asistent

https://szsfaca.edupage.org/about/?subpage=2

da sa studovat len denne a trva to 4 roky, ale je to stredna skola, dialkovo by si urobila len zdravotníckeho asistenta, ale aj to je len pre tych co maju strednu zdravotnu skolu, inak len sanitar

oros
11. jún 2018

@slniecko9412 musis mat strednú alebo vysku, kurz nestaci

aly
11. jún 2018

@slniecko9412 no ja mam ukoncenu skolu v odbore zubna sestra v UK a tu mi to vobec nestaci, musim mat zdravotku dokoncenu, tskze smola

zuzana76
11. jún 2018

podla vsetkeho co citam, tak by si nemala pracovat len s kurzom, hoci tam ludia pisali, ze to robia aj taki co to maju skoncene ako kurz v UK napr. ale nie je to pravne v poriadku, cize by to bolo na triko toho lekara a neviem ci si to niekto zoberie na seba

zuzana76
11. jún 2018

ono, ja som chcela napr logopediu studovat a to sa tiez neda dialkovo, len interne a to nemozem popri zamestnani, cize smola

slniecko9412
autor
11. jún 2018

jasne dakujem pekne za ochotu
🙂

ivka27101
11. jún 2018

Podľa zákona by si mala mat zdravotnícke vzdelanie ale viem o tom ze ta zoberú za zubnú astistenku aj ked máš absolvovaný len kurz v Čechách a platí ti aj na Slovensku len je možné ze bude treba nejaké overenie platnosti na SR. To uz neviem.

slniecko9412
autor
11. jún 2018

Dakujem ivka27101 pozistujem dalej 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorottka
13. jún 2018

Poznam par zubarov, ktorym asistuje manzelka a tie rozhodne ziadne zdravotnicke vzdelanie nemaju. Podla mna to zavisi od ambulancie, su to sukromne sro-cky, garant kvality a profesnej odbornosti je tam zubar, cize on zodpoveda, ze vsetko bude ok. Najat si moze hockoho, ked sa daco domrvi, i tak je to na jeho triko.

eli1302
16. júl 2020

@slniecko9412 ahoj,zaujimalo by ma,ako si na tom dnes...urobila si si ten kurz?a pracujes ako zubna asistentka?🙂

slniecko9412
autor
17. júl 2020

Ahoj, keďže som sa dozvedela, že musíš mať príslušné vzdelanie na to, tak som to vzdala 🙂

eli1302
17. júl 2020

@slniecko9412 dakujem😊