Práca v zahraničí pre pár s dieťaťom

ninka1609
23. jún 2017

Ahojte. Neviete niekto o nejakej stranke kde ponukaju pracu v zahranici pre pary s dietatom? Dakujem

bosoriak
23. jún 2017

@ninka1609 Existuje kopec stranok, kde ponukaju pracu v zahranici. Vyber si konkretnu krajinu, pouzi google aby si zistila, ktory je najvacsi portal s pracovnymi ponukami v danej krajine. Potom si pozries, ake pracovne povolenie potrebujes a kde ho dostanes. Vyhladas si informacie o moznosti opatrovania deti v tej-ktorej krajine, moznosti ubytovania s dietatom, ake su naklady na zivot a kolko clovek potrebuje, aby prezil a zarobil.

Ak vsak hladas niekoho, kto toto vsetko urobi za teba, obavam sa, ze to bude jednak drahe a jednak nepouzitelne. Aku vyhodu vies ponuknut pripadnemu zamestnavatelovi oproti napr. slobodnemu ukrajincovi? Lebo agentury na sezonne prace sa rozhodne nebudu trhat o matku s malym dietatom.

ninka1609
autor
24. jún 2017

@bosoriak o sezonnu pracu ani nemam zaujem

bosoriak
24. jún 2017

@ninka1609 Tak ak mas zaujem o normalne stabilne zamestnanie, tak tak, ako som napisala. Nepises, v akom odvetvi, co vies, ake jazyky ovladas, ake mas zrucnosti, schopnosti a znalosti. Chapes, inak sa bude hladat praca neurochirurgicke v Kanade a inak sa bude hladat praca upratovacky v Nemecku. Rovnako ako tvoj partner.

Ak pracujes v kancelarii alebo v IT, pripadne inde za PC, urob si profil na Linked-in. Vela zahranicnych firiem hlada prave cez tento portal.

pillipilli
24. jún 2017

@ninka1609 neviem aku mas predstavu ,ale ziadna agentura sa ti nebude starat o to kde ti da dieta.
Najrozumnejsie je mat vlastny prenajom a hladat pracu. Ja idem tiez do zahranicia ,ale praca s dietatom co bude navstevovat skolku ... moznosti mam take ze ,zamestnam sa v upratovacej firme kde mam flexibilny pracovny cas. Urcim si ja kedy a na kolko pridem do roboty. Vela moznosti tam nieje ,kdeze nema mi ani kto postrazit dieta. Takze ziadna kariera , ale tam kde idem ja je aj umyvanie hajzlov dobre platene ,takze budem rada aj za taku robotu 😁

ninka1609
autor
24. jún 2017

@pillipilli nepotrebujem aby sa mi agentura starala o dieta postarat sa viem aj sama...asi sme sa nepochopili..

pillipilli
24. jún 2017

@ninka1609 no z toho co pises sa vela pochopit neda. Mas kde byvat ? Bude mat tvoje dieta zdravotne poistenie? Bez toho ho nezoberu do skolky. Mas uz ziadostv skolke ? Ak mas male dieta ,opatrovatelka stoji velke peniaze .
Napis nieco blizsie ,takto ti nikto neporadi.
Agentura ti nezabezpeci byvanie s dietatom . To som este nepocula.

sense
24. jún 2017

Takze takto do ktorej krajiny by ste chceli, co viete danej krajine ponuknut, ako ste jazykovo zdatni,...ked chcete ist hned ako rodina mate dost kapitalu na zaciatok , aspon tri mesiace? Ak nie , tak nech skusi chlap na zaciatok, nech vybuduje pre vas podmienky a potom sa pristahujte za nim...nakolko ziadna agentura vam s dietatom nezabezpeci pracu ak nemate vy zabezpenenu opateru o fieta ak vy dvaja budete v praci

loginexistuje
24. jún 2017

@ninka1609 tak najprv si treba ujasnit aku cudziu rec ovladate potom pouzitr google a hladajte ponuky podla krajiny najprv pre manzela a az ked sa on zabyva tam a zapracuje potom mozete riesit vase dostahovanie jasle a skolky su v zahranici tak drahe ze ak by ste vy robili nekvalifikovanu pracu tak na ne nemusite ani zarobit ale to uz uvidite tiez bude dolezite v akej oblasti pracu hladate ake su vase zamestnania a vzdelanie tu

mirkaandrej
24. jún 2017

@ninka1609 moj muz isiel najprv sam do zahranicia a ja so synom sme za nim prisli po roku! Ono to nieje take jednoduche ako sa zda. Ak si chces prenajat byt/dom musis mat najprv pracu, potvrdenie ze tu ( my sme v DE) pracujes. Myz prvy rok byvam na ubytovni a kedze bol cez agenturu zarobil menej do toho sme platili uver takze bolo tazsie nieco si najst kedze tu su ceny vyssie za ubytko. Az ked sme predali dom na Svk tak vybavil byt a ja som za nim prisla aj so synom.

mirkaandrej
24. jún 2017

@ninka1609 vied najlepsie je ked pojde muz sam. Zisti co a ako, otuka sa tam a aj to miesto. Moze sa stat ze v konkretnej robote sa mu nebude darit, ze o nu pride a potom co spravite dvaja s dietatom a bez prace?
Vravim z vlastnej skusenosti.