Práca v zahraničí

25. dec 2022

Neviete o nejakej práci v zahranici? Ako ju hladat? Keď je v inzeráte napisane 1800€ netto, ubytovanie zdarma, naozaj dostanem 1800 alebo musim ešte nieco platiť agenture alebo ako to je?

anjelicek26
25. dec 2022

Tak napriklad v nemecku mas 6 danovych tried, netusim, ako moze niekto vediet (bez stavu vydata/zenaty, deti/nie deti, cirkev/nie cirkev) ti nejake netto odhadnut... ja mam napriklad dane a odvody 49,5%, takze je to celkom vtipne vzhladom na vysku brutto mzdy...

autor
25. dec 2022

@anjelicek26 to mi nenapadlo. To sa ti potom vobec oplati?

anjelicek26
25. dec 2022

Kedze zarabam velmi slusne, tak ano... a oplati/neoplati je relativne, odvody na dochodok su slusne, takze je to len o tom, co dostanem na ruku "horsie"... ano je to taky blby pocit, ked vies, aku sumu mas v zmluve a to, co ti prijde na ucet... ale mna praca bavi, teraz budem v marci dokonca menit, vyssia pozicia, sluzobky, omnoho viac kontaktu s ludmi, tesim sa na to... financne sme (aj) vdaka muzovi na tom velmi dobre... mame kombinaciu danove triedy 3/5... Len proste si zisti, ako tych 1800e u teba rataju, nech ti neprijde na ucet potom fakt nieco ineho...kazda krajina to ma inak.

stellarstar
25. dec 2022

Agentúram treba platiť, záleží aj od toho do ktorej krajiny chceš ísť a čo chceš robiť. Ja žijem a pracujem v Rakúsku, daň platím menej a mam už aj svoje roky v mojom povolaní

syslik81
25. dec 2022

ak je netto tak to mas v cistom .. ak mas ubytovanie free aj ucty tak si platis len cestu do prace/ak to nezahrna zmluva a jedlo ... treba zistit ci budes pod sk agenturou alebo zahranicnou ... ako je to so zdravotnym poistenim v tom pripade ... lebo ak si pod sk musis si platit cestovne poistenie ak pod zahranicnou -zalezi od statu kam ides .. treba si nastudovat zmluvu etc