Práca v tehotenstve a po pôrode

lepidlo123
29. máj 2020

Ahojte!
Ešte mám nato čas ale mám dobre platenú prácu , na materskú ísť nechcem , siel by moj priatel tak sa pýtam:
Do kolkého týždňa môžem pracovať ?Môžem pracovať aj skoro celé tehotenstvo?Dalo by sa už pár dní po pôrode ísť do práce ?

veronikaszabova
29. máj 2020

@lepidlo123 na matersku nastupit nemusis, pracovat mozes az do porodu.
Otec moze ist na matersku 6t po porode, skorej nie.

mogaa
29. máj 2020

@lepidlo123 záleží akú máš prácu, prípadne či budeš pracovať z domu....

ceklis
29. máj 2020

@lepidlo123 A kto bude s dieťaťom doma? Muž či ty? Ak vieš robiť z domu popri starostlivosti o dieťa, môžeš uzatvorit novú pracovnú zmluvu a pracovať a poberať materskú.

skaloval
29. máj 2020

Pracuje sa do 34 týždňa. Ak sa vrátite do prace do pol roka musia vás zaradiť na tu istú funkciu ako predtým.

juliet86
29. máj 2020

pracujes na tpp alebo na zivnost? ja si myslim ze ak na tpp tak nastupit na matersku musis najneskor 6 tyzdnov pred datumom porodu a spat do prace 6tyzdnov od porodu. cize 3mesiace by si bola mimo prace. ci mozes poprotom robit ore nich na iny druh zmluvy (dohoda, brigada, autorska zmluva) to ti povedat neviem ale isto sa tu najdu zeny co doplnia... dalsia vec je ze ak mas dobru oracu asi aj plat tak ci sa ti nehodi vycerpat matersku lebo bude vysoka... to by sa mozno inym druhom zmluvy/zivnost/ sro mohlo dat dohodnut so zamestnavatelom mohlo dat dohodnut. zvaz si hladaj moznosti

lepidlo123
autor
29. máj 2020

@juliet86 na tpp len ja bez tej prace neviem ci dlho vydrzim priatel je zivnostnik on ma cas 😃😃

lucinka1988
29. máj 2020

@lepidlo123 mala som to podobne, s tým rozdielom, že pracujem z domu. Tiež super práca, pracovala som takmer až do pôrodu a súvisle aj po ňom, ale z domu a na Dobodu, popri ktorej som poberala MD, teraz už RD.
Aj keď si tento model veľmi pochvaľujem- už je to 3.rok, čo takto fungujem, tiež som si myslela, že bez mojej práce nevydržím, ale ako sa mi narodil malý, mala som úplne iné priority. Nič to nezmenilo na mojom fungovaní a skĺbením prace so starostlivosťou o malého, ale prestala som prikladať taký veľký význam práci😉

juliet86
29. máj 2020

@lepidlo123 tak sa dohodni so zamestnavatelom ci by si mohla pokracovat ako zivmostnik

lepidlo123
autor
29. máj 2020

@juliet86 lenze ja pracujem v podniku na smeny 😃a volna mam dost dieta zanedbane isto nebude 4 dni pracujem 4 dni volno

juliet86
30. máj 2020

@lepidlo123 to ze pracuhes na smeny nevadi. nacitaj si o zivnosti....

mogaa
30. máj 2020

@lepidlo123 no úprimne, pár dní po pôrode ísť pracovať na smeny? 😅podľa mňa uplne nereálna predstava😉vždy záleží od konkrétneho dieťaťa, ale prvé týždne budeš mať dosť práce len vytvoriť si aký taký režim a zľadiť sa s dieťaťom.....aj keby si nekojila, dieťa papá každé 2-3hodiny cez deň v noci.....

ajka0207
30. máj 2020

@lepidlo123 do porodu mozes pracovat, akurat sa ti krati materska, po porode rovnako, mozes ist aj rovno z porodnice, ale osobne si myslim ze pracu na smeny pocas sestonedelia nedas, a to vravim ako mama co mala dva pohodove porody a pohodovych novorodencov.