Práca v SWISS RE

crazy_cat_lady
8. apr 2024

Dobry den 🙂

uvazujem nad zmenou prace, momentalne robim v jednej firme, ktora patri do BIG 4 v oblasti auditu. Pracujem ako senior asistent, mam na starosti letenky, transfery, spracovanie zmluv/dokumentov atd..

Pracu robim uz siesty rok a premyslam nad zmenou. Rada by som sa orientovala smerom na HR, pohovory s ludmi atd.. Uvazujem nad SWISS RE, je tu niekto, kto vykonava rovnaku/podobnu poziciu a vedel by mi napisat ako je tam spokojny? kludne mozete sukromnu spravu 🙂 Ako vnimate benefity, celkove fungovanie firmy atd.. dakujem pekne 🙂

vikusjk
8. apr 2024

@crazy_cat_lady Ahoj, robim vo Swiss Re, ale na financnom, nie na HR. Pre mna je to najlepsia firma, v akej som kedy pracovala, teda mne osobne velmi vyhovuju benefity a celkove to nastavenie spolocnosti voci zamestnancom. Z velkej 4 by ta vzali na financne velmi radi, na HR netusim, ake su tam podmienky. Urcite ale skus ;) mame vela kolegov z Big 4, takze mozno tu aj postretavas zname tvare 😀

janci27
8. apr 2024

@vikusjk Ahoj, ako tam mate, prosim, nastaveny homeoffice, ak je mozny? Znama tiez zvazuje Swiss Re, robi v jednom korporate v BA, ale byva v inom meste, cize vatsinou pracuje z domu.

crazy_cat_lady
autor
8. apr 2024

@vikusjk ahoj 🙂 dakujem za odpoved. nad financnym/uctarnou som rozmyslala tiez, ale s tym nemam moc skusenosti, resp. neviem ako velmi su tam tolerantni k novacikom v ramci tohto odboru 🙂 ale skor ma taha to HR, som typ cloveka, co potrebuje interakcie s ludmi, aby ho praca bavila a chodil do nej rad 🙂

vikusjk
8. apr 2024

@janci27 Oficialna politika je hybridny sposob prace a minimalne 50% v office, ale treba skusit a na pohovore sa opytat buduceho nadriadeneho, ako si to predstavuje.

janci27
8. apr 2024

@vikusjk ok, vdaka za info. Aj som si myslela, ze je lepsie sa mozno spytat potom manazera na pohovore. Niekde to maju vo firmach jednotne a inde skor v zavislosti od timu, ako si to pracovna napln vyzaduje. A niekde zase robia aj vynimku napr. 1x do tyzdna pre tych, co byvaju daleko.