Práca v Swiss Re

zivotgombicka
14. aug 2021

Ahojte, je tu niekto, kto pracuje v Swiss Re? Možno konkrétne ako Underwriter alebo niečo podobné? Považujete tú prácu za obohacujúcu? Vzali ma tam, ponúkli mi plný úväzok, na pohovoroch vyzerali všetci sympaticky, aj benefity sa mi pozdávajú, no neviem sa aj tak rozhodnúť, či sa na to dať.

marci77
14. aug 2021

nemam skusenost s poziciou underwriter ale so SwissRe ano .....
ako zamestnavatel je SwissRe velmi fajn, velmi flexibilne podmienky s pracovnou dobou, to uz bolo aj pred koronou (to ocenili hlavne mamicky), ze po dohovore s nadriadenym, si viete hocikedy odrobit 8hodin v priebehu dna od 6.00 do 22.00 a medzitym mozete mat prestavky, napr. utekat do skolky skor a pod.....nevyhoda zase bola, ze narok na navstevu u lekara (7dni do roka nemate narok, lebo si mate k lekarovi odskocit vo svojom volnom case)

ja mozem iba chvalit, co sa tyka pracovneho prostredia, robim na uplne inom oddeleni, aj ked momentalne som na RD ......ale platy su trochu nizsie ako v okolitych korporaciach a velke zvysovanie platu necakajte ani v buducnosti, pokym teda radikalne nezmenite poziciu v ramci firmy

marci77
14. aug 2021

a underwriter pre aku krajinu? ci vseobecne? asi stahovali nejake joby do BA, v minulosti boli underwriteri v tej ktorej krajine

zivotgombicka
autor
18. aug 2021

Ďakujem za odpoveď. Nakoniec som sa rozhodla prácu neprijať a skúsiť radšej rozvíjať si klientelu ako SZČO, kým som ešte bez záväzkov. Išlo o pozíciu underwritera pre Švédsko, Nemecko a Rakúsko.

marci77
18. aug 2021

@zivotgombicka myslim, ze dobre rozhodnutie.....ale ked niekedy budete hladat pracu ako mamicka s malymi detmi, swissre je urcite dobra volba
vela stastia 🍀

janazba
2. nov 2022

@zivotgombicka ahoj,prosim ta,napises mi ako prebiehal pohovor? Idem sa tiez uchadzat o poziciu underwtitera. Dakujem

zivotgombicka
autor
6. nov 2022

@janazba ahoj, fu, už si ani až tak presne nespomínam. Bol to taký klasický pohovor, oni my opísali, o čom je tá pozícia, spýtali sa, či sa mi to pozdáva, popýtali sa na mňa - pracovné skúsenosti, vzdelanie, prečo sa uchádzam o túto pozíciu, ak si dobre pamätám, tak tento pohovor bol v angličtine. Potom som mala ešte dva minipohovory, kde si overili, či ovládam ďalšie jazyky, ktoré som uviedla v životopise.

janazba
6. nov 2022

@zivotgombicka ahoj...a anglictinu potrebujes naco,povedali ti? Myslim ci v komunikacii kolegovia a manazer alebo proste praca a software. Ja mam statnicu z NJ a ANJ len bezne