Práca v statnej službe popri deťoch - colná správa

diankahub
19. sep 2018

Dobrý deň mamičky,
Otázku smerujem hlavne na vás ktoré pracujete ako colnicky. Zaujíma ma ci sa da práca, hlavne na zmeny, zosúladiť s výchovou ešte stále malého dieťaťa alebo si radsej hľadať niečo s nižším platom ale od 8-16.

bleblu
19. sep 2018

Je to praca v sluzobnom pomere a uz to nie je colna sprava ale financna. Najcastejsie sa tam robi na osmicky, nie na zmeny. Plat vysoky nie je

bleblu
19. sep 2018

Aha mas na mysli asi pracu na hraniciach kvoli schengenu

zuzanka.zuzu
19. sep 2018

neviem ako to je na hraniciach, ja som kedysi dávno pradávno robila v BA a teda že nočné si si musela zaslúžiť - o ne bola bitka, rovnako ako aj o sviatky, lebo boli za to príplatky a nováčik mohol zabudnúť 😀 takže neviem kam chceš ísť robiť colníčku, no neobávala by som sa malého dieťaťa, v pohode zvládneš, ako kancelárska práca od-do

lelluska
19. sep 2018

@diankahub ahoj, vela záleží od toho, kam si podáš žiadosť. Nie je colnica ako colnica. Su úrady, kde mas svoju agendu a na všetko parádne lehoty a nenarobíš sa, ale na nacestnych strediskách, kde sa naozaj clí je práce oveľa viac. Ak mas detičky detičky do 10r mas nárok ísť na 8micky, pre maminy samozivitelky dokonca do 15roku dieťaťa.

diankahub
autor
22. sep 2018

Ďakujem pekne za odpovede