Práca v škôlke alebo v jasliach

mama4444
17. jan 2022

Ahojte maminky. Som vyucena ako uc,mater skolky / vychova.
prax bohuzial nemam ( iba tu zo strednej a to bolo daavno ) som na materskej. Vysoka skola bohuzial tiez nie ( no nie je na to teraz ani cas )
Chcela by som sa opytat ako by som mohla znova obnovit moje vzdelanie alebo co potrebujem aby som zacala praxova ako uc.mat.skolky ci v jasliach.
Dakujem krasne

thereisabear
17. jan 2022

@mama4444 Ak máš vhodnú strednú, tak nič ďalšie nepotrebuješ, iba sa zamestnať.

dskjhfdlkdjhl
17. jan 2022

@mama4444 mas vzdelanie dokoncene pre pracu ucitelky v MS, takze nepotrebujes nutne nic dalsie, jedine stastie, aby bolo miesto v MS a mali o Teba zaujem. Co sa tyka jasiel, tak tam by si musela mat asi zdravotnu skolu, aspon volakedy to tak bolo.

kiki68
17. jan 2022

@mama4444 iba sa zamestnat, nic ine netreba.

kiki68
17. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl nie v jasliach nie je nutna zdravotna skola. Teraz uz je to v ramci toho ked je pre MS ucitelka. U nas je to seda zona. To tak predtym bolo. Sukromne jasle ( tych je vacsina) nevyzaduju vacsinou ani to

dskjhfdlkdjhl
17. jan 2022

@kiki68 to som nevedela, predtym tam museli byt detske sestry, ale preto som to aj napisala tak, ze neviem ako to je aktualne.

kiki68
17. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl to sa zmenilo, lebo jasle sa medzitym rusili hufne a potom sa to zase pomaly otvaralo. Ale vacsinou mas minimum babatiek v jasliach, skor tam mas deti od roka. Robila som na jaslickaroch pred materskou a tiez na zaciatku kariery.