Práca v realitke

9. dec 2023

Dobrý deň, pracoval niekto z vás v realitnej kancelárii ? Ak áno, aké máte skúsenosti s touto prácou ? Aj s platobnými podmienkami …( viem že je to veľmi individuálne ) ale rada by som vedela aspoň skúsenosti od tých čo naozaj v tejto brandži pracovali

melanta
9. dec 2023

Platobné podmienky - ak predáš, klient zaplatí realitke províziu. Ty z nej dostaneš priemerne 50%, niekde aj menej (niekde dokonca iba 30%), ak si top maklér tak aj 60% niekde 70%. Ak nepredáš nič, nemáš žiadny príjem. Odvody musíš platiť aj v prípade, že nemáš príjem. Väčšina práce je poobede a večer a cez víkendy, vtedy ľudia chodia na obhliadky. Žiadna platená dovolenka. Niektoré nehnuteľnosti aj v dobrých lokalitách sú v ponuke pol roka a dlhšie, drahšie aj vyše roka. No a keď sa pozrieš na ponuky napríklad na profesia.sk tých ponúk je tam neskutočne veľa. Prečo myslíš? Pretože je tam brutálne vysoká fluktuácia. Samozrejme, sú makléri, ktorí to robia roky, zarábajú každý mesiac veľmi dobre. Ale to sú rodení obchodníci. A rodený obchodník by aj bez skúseností vedel odhadnúť svoj potenciál bez pomoci modrého koníka.

oriesocek
9. dec 2023

Ja som robila v RK niekolko rokov, ale odisla som odtial. Ano, vedela som predat, prenajat... Ale citila som sa nedocenena, ani nie financne, ale skor ludsky...tym, ze to moze robit kazdy a vela ludi to nerobi dobre. Praca ako pise
@melanta hlavne, ked iny maju po pracovnej dobe... Rano musis riesit administrativu, telefonaty... Podvecer a vikendy obhliadky. telefon stale zvoni, kedze velka cast ludi si mysli, ze realitaci su na spagate a volaju aj o 22.00. teraz sice robim ciastocne obchod, ale velmi specificky produkt (sluzbu) a tam je potrebna rozsiahla technicka a legislativna znalost. To sa mi predava lepsie a po rokoch som uz odbornik v odbore....