Práca v Prima banke

gabismak
13. jan 2016

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s pracou v Primabanke. Pracovala som u Operatora a poznam ten system plnenia planov a odien. U ooperatora kde som pracovala ja sa mi to nepacilo, ten tlak bol neskutocny az som skoncila na PN a viem ze v niektorych bankach je to podobne. Nemoizem sinajst pracu a preto by som rada vedela, ak ma niekto skusenost ci praca v Pirmabanke je nieco podobne alebo tym, ze je to mensia banka je to lepsie. Dakujem

mirkasiva
13. jan 2016
Používateľ mirkasiva je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mirkasiva.

Keď nemáš na výber, tak za skúsenosť to stojí, aspoň nech tam je aspoň ako taký fix.

sissy27
13. jan 2016

@gabismak nemôžeš si nájsť prácu, takže ak máš možnosť sa teraz zamestnať, tak nevidím dôvod, prečo odmietnuť - veď ak to nebude dobré, tak odísť môžeš vždy...

xenia2
13. jan 2016
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

tieto banky to je cele zle :(

manzanillaa
13. jan 2016

@gabismak Ahoj, mňa tam akurát teraz vzali, tak uvidím, čo ako..čo sa týka ohľadom odchodu, tak aspoň ja mám podmienku, že ak do roka dám výpoveď, budem niečo platiť za školenie, ktoré absolvujem...tiež mám obavy, ale nechcem si vyčítať, že som to neskúsila🙂

leontttynka
13. jan 2016

ja som pracovala 7 rokov v konkurencnej banke...pred materskou, nikdy viac...a nechcem sa vratit jedine na ustredie s ludmi uz nie..plnit plany a podobne...ja velmi zle znasam stres a prejavilo sa to na mojom zdravi...a kazdy rok to bolo horsie a horsie vacsie plany kazdy rok vacsie nahanacky... ze som otehotnela bol zazrak a to som mala velku cystu lekar ma nechal hned doma...a platovo to tiez nieje nic moc...

sandra551
13. jan 2016

Pred časom tu bola téma o práci v bankách, veľa báb tam písalo, že s tým plnením plánov je to hrozné, aj presviedčaním klientov na nevýhodné produkty len kvôli dodržiavaniu plánu. Skús si to niekde nájsť a možno tam písali kočky aj ohľadom Prima banky 😉

gabismak
autor
13. jan 2016

No, ono to neni tak jednoiduche ist prec, u operatora som chcela ist prec uz na zaciatku ale kedze som zacala chodit na skolenia, tak som minimalne 3 mesiace musela zostat, inak by som si tie skolenia musela zaplatit. Taky hacik je v tom ze na skolenia ma hodili 4. den, takze som si ani nemala kedy poriadne pozriet ako to v prdajni chodi, myslim ze to bol zamer, Pred skoleniami, tie 4 dni som sedela v zadu v nejako m sklade kde som sa mala akoze samostudiom naucit zaklady, ktore na skoleniach budeme uz len opakovat. takze som ani nevedela ako to na predajni vlasnte chodi....

leontttynka
13. jan 2016

@sandra551 je to pravda v kazdej jednej to je...a ked mas blbeho sefa...je to este horsie...vety typu" ked sa ti nepaci, mozes ist,..."alebo prečo ste nepredali poistku alebo kreditku "čo s tym planujem urobit" "denne budete volat xy klientom" a potom im bude volat sef ci ste im naozaj volali.... sorry dakujem uz neprosim...na to musi mat clovek pevne nervy a zaludok...

leontttynka
13. jan 2016

@gabismak aj banky maju pokuty moja kolegyna ked chcela odist do 3 mesiacov platila 800 eur... nasla si pracu v nemecku a musela ist hned...vacsina to ma hned v zmluve.

gabismak
autor
13. jan 2016

tu diskusiu o bankach som citala, konkretne Primabanku som tam nenasla, ale bola tam poznamocka ze v mensich bankach to nie je az take katastrofalne... preto som sa chcela spytat niekoho kto robil prave v tejto banke... Ja ked som odchadzala od operatora, tak som bola 3 mesiace na PN a tiez zo stresu, mala osm velke problemy s chrbticou a bedrovym klbom. Sestra ta zase pracovala vo VUB a tak chudinka tiez chodila s placom z prace. v pondelok som bola na pobocke Prima a hovorim si ze to tam nebola az taka katastrofal ale radsej si to overim

gabismak
autor
13. jan 2016

dakujem ze ste ma vratili spet 😀 uz som od toho dlhsie prec a zabudla som na tieto krasne bonusy tej prace... a ako som sa dusovala ze nic podobne uz robit v zivote nechcem 😀

manzanillaa
13. jan 2016

@gabismak Ja som čítala, že voči zamestnancom to v prima banke nie je také zlé, ako u väčších bánk, vraj najhoršie je to v tatre...takže dúfam, že to bude fajn a tiež očakávam fajn kolektív, lebo vtedy sa aj ťažká práca zvláda ľahšie🙂

afronikaa
20. jan 2016

Baby? A nahodou nemate skusenosti v prima banke ako operator? Pracuju sa tam zevraj aj nocne ale predaj ziadny, tak neviem

luciakucekova
20. jan 2016

@manzanillaa chcem sa ťa opýtať či ti pred výberovým konaním volala personalistka lebo mi povedali že mi bude volať a až potom ma možno pozvú na výberové konanie. Tak by ma zaujímalo čo sa vlastne pýta.

afronikaa
20. jan 2016

@luciakucekova mne volala. Zakladne info, preco som si ich vybrala, ci viem co ta praca obnasa, kde som pred tym pracovala. To bolo akoze prve kolo 🙂. A potom druhe uz ides priamo tam

manzanillaa
20. jan 2016

@luciakucekova Aj mne volala, otázky podobné, ako u @afronikaa..potom som šla na pohovor, kde som bola od 9tej do cca 15:30, kedže som sa dostala do najužšieho výberu..potom som mala ešte pohovor s riaditeľkou na pobočke a nakoniec ma teda vybrali..inak, ja by som radšej aj tie nočné, hlavne, že nie je predaj, lebo ten je asi najnepríjemnejší, ponúkať stále dookola to isté ľuďom

afronikaa
20. jan 2016

@manzanillaa presne aj ja takto som bola. A nahodou nevies ako to chodi na tej centrale?.kludne aj ip 🙂 stale tam.kohosi hladaju tak neviem .

manzanillaa
20. jan 2016

@afronikaa Tak to neviem, ja budem na pobočke v inom meste, ale nerieš, že tam stále niekoho hľadajú...mňa by to iba deptalo, rozmýšľať nad tým...viem, že to bude drina, ale bude to minimálne skúsenosť, ktorá ma posunie niekam ďalej 🙂

smoulinka1505
20. jan 2016

Nechod tam.je to katastrofa

afronikaa
20. jan 2016

@smoulinka1505 a preco? Kludne aj ip

gabrielaslivkova
20. jan 2016

@gabismak neviem, či je to ešte aktuálne, ale viem porovnať veľkú banku s Prima bankou, osobne môžem povedať, že PBS je v tomto smere tá lepšia voľba, nakoľko to tam nie je až také stresujúce. Priznávam, ja som veľmi bojovala za to, aby sa to tam sprísnilo, neúspešne. Výhodou tejto práce je, že banka ponúka len 5 základných produktov. Bolo veľa zamestnancov, ktorí bez problémov plnili plány.

@afronikaa predaj asi žiadny, ale túto robotu by som nechcela robiť, ani keby neviem, čo mi sľúbili. Častokrát tam volali klienti, ktorí sa chceli len vybúriť, posťažovať sa, vybaviť reklamáciu... A častokrát to tam riešili práve tí jednoduchší ľudia, ktorí ľahko skĺzli k nadávkam, výhražkám...

Práca v banke nie je pre každého a nie je na celý život, ale je to veľmi dobrá škola. Minimálne, naučí človeka nebrať všetko osobne, komunikovať s ľuďmi a riešiť rôzne situácie s rôznymi ľuďmi.

afronikaa
20. jan 2016

@gabrielaslivkova aha, tak na to som ja zvyknuta 😂😂. Ja som myslela tie smeny ci sa realne aj dostanem niekedy aj domov 😂

gabrielaslivkova
20. jan 2016

@afronikaa záleží na tom, ako to tam bude obsadené - niekedy sa vedeli operátori pekne prestriedať, aj na obed išli, ale keď jeden vypadol (či už dovolenka, PN, alebo v jednom prípade, keď odišiel a nemohli nájsť druhého), tak museli zvyšní ťahať viac, obedovali za počítačom. A teda aj tie nočné tam boli, keďže išlo o 24-hodinové callcentrum.

afronikaa
20. jan 2016

A s pn a ocr akceptuju ci ani nie. Ratam, ze asi aj nadcasy, ci? Dakujem 🙂

gabrielapatrik
19. jún 2017

@manzanillaa Ahoj, môžem sa spýtať ako si dopadla s prácou? Mám tam ísť, ale obavy sú väčšie ako radosť.

manzanillaa
19. jún 2017

@gabrielapatrik ahoj,som tu uz skoro rok a pol a som spokojna😉 kolektiv dobry,klienti tiez,aj plat je celkom ok. Pre mna velka skusenost👍

gabrielapatrik
19. jún 2017

@manzanillaa Platovo je to ako ak sa môžem spýtať. Darí sa Ti.dodrziavat plany? Kludne mozes IP
Tych plánov sa bojím

dianuela
2. júl 2017

@manzanillaa
@manzanillaa ahoj môžem sa spýtať ake to bolo na centrále keď si bola na pohovore? Čaká ma to v utorok 🙂vďaka za odpoveď môžeš aj IP

takaakoty
8. sep 2017

Dnes som bola na pohovore. Mala som pocit, ze by vzali kohokolvek kto pride. Denne 30 telefonatov, kde treba ponukat produkty, plus praca na pobocke. V pripade dobrovolneho odchodu z prac.pomeru by som musela uhradit ,"okolo 1900euro" za skolenia... dakujem, neprosim. Aspon som sa sama presvedcila, ze praca v banke je na urovni "financneho poradcu", len krajsie nazvane, a clovek neotravuje z domu ale z pobocky. Som rozcarovana.

kristinenka
8. sep 2017

@takaakoty tam ani nahodou a ani zadramo........