Práca v nemocnici

22. jún 2022

Dobrý podvecer, chcela by som sa len spytat ci pracujete niekto v nemocnici bez odborneho vzdelania, mate niekto nejaku skusenost? Velmi by som chcela pracovat v zdravotnictve ale mam vystudovany uplne iny odbor 😑 dakujem

babovka2321
22. jún 2022

Ako by si si predstavovala svoju pracu v zdravotnictve? Ja skutocne neviem, mozno take pozicie su, ale neviem si predstavit cloveka bez potrebneho vzdelania robit nic ine, ako utierat dlazku alebo pracovat v kuchyni 🤷nemas moznost dostudovat, ked ta to tak laka?

slovenka753
22. jún 2022

A čo by si chcela robiť? Upratovačku? Lebo inak tam nemáš veľmi čo bez vzdelania.

autor
22. jún 2022

A co takto sanitarku? Napriklad...alebo nejaku opatrovatelku ja neviem 😉 upratovat upratujem dost doma😁

matqa411211
22. jún 2022

Aj na sanitarku potrebujes skolu

viestta
22. jún 2022

Sanitárka je v podstate upratovačka a aj tým treba kurz.

login1234
22. jún 2022

Mozno nejakú sekretárku na klinikách, no tie sú predovšetkým v univerzitných nemocniciach

ssaska123
22. jún 2022

ja mam vyštudovaný odbor praktická sestra a co si pamatam bol aj odbor sanitár takze v nemocnici potrebujes mat vzdelanie 😅

prihlasenemeno
22. jún 2022

Nie všade požadujú vzdelanie v odbore sanitar. Ide o pozíciu, ktorá je stále hľadaná. Pokiaľ máš úprimne záujem o takú ťažkú prácu, nie je vôbec žiadny problém. Nech sa páči, jeden z takých inzerátov. https://www.profesia.sk/praca/specializovana-ne...

slovenka753
22. jún 2022

No sanitar pokiaľ viem treba tiež nejaké vzdelanie. plat je mizerný a práca ťažká a de fakto robíš naozaj len pomocné práci, prezliekas postele, nosíš odbery, prebalujes a tak.

babovka2321
22. jún 2022

@prihlasenemeno preboha, 850 v hrubom v Bratislave? To je aka otrokaren.

buberova
22. jún 2022

Dokumentárna sestra.

martinkatinka
22. jún 2022

A coas teda vystudovane? Ved v nemocnici mozes robit aj spravcu siete, pokladnicku, sekretarku, sofera sanitky 🤷

marcellka32
22. jún 2022

@viestta len ťa opravim, sanitárka nie je upratovačka, sanitari riešia problémy okolo pacienta (hygiena, kŕmenie, dezinfekcia lôžok, a iné), upratovačka upratuje izbu (umývadlo, wc, podlahy)....viem to preto, lebo mamka robila sanitarku ;)

marcellka32
22. jún 2022

Sanitárka do nemocnice musí mať ukončené aspoň 2 ročne štúdium odbor sanitar ukončené maturitou

ivaa_
22. jún 2022

Pred VŠ som robila ako pomocný pracovnik v zdravotnictve je tá pozícia ❤️🙈

viestta
23. jún 2022

@marcellka32 ako kde

marcellka32
23. jún 2022

@viestta v nemocnici

viestta
23. jún 2022

@marcellka32 ako v ktorej nemocnici

puertorico
23. jún 2022

ja pracujem v súkromnom zdravot. zariadení ako recepčná na kardio, škol.u mám dopravnú 😅 a keď u nás hľadali sanitárov/sanitárky, tak mi personalistky povedali že prax netreba. Poznám pani čo robila celý život predavačku v Jednote a teraz robí sanitárku v štátnej nemocnici, neviem na akom oddelení ale jej práca je že raz za hodinu obehne nejaké oddelenia, pozbiera krvičku a odnesie do labákov. spokojná je. 🙂

marcellka32
23. jún 2022

@viestta tak v Ba, možno niekde inde to je inak, keďže už sa spájajú aj 2 pozície do jednej

cacianka
1. júl 2022

Sanitára príjmu aj bez vzdelania, ak si urobí dodatočne, niekde sú však vyššie nároky, niekde zo zufalstva nižšie....
Aj dokumentacna musí mať zdravotnú, je to aj odbor. Takisto - nároky sú rozne

larazivago
16. feb 2023

@viestta sanitarka určite nie je upratovačka. Sanitarka určite môže zastúpiť upratovačku, ale rozhodne nie naopak.