Práca v Nemecku cez agentúru Ammer Personalmanagement GmbH

sayo1591
14. máj 2024

Dobrý deň, chcel by som sa informovať či niekto nemá skúsenosti s agentúrou Ammer Personalmanagement GmbH. Volali mi dnes do práce keďže som si už dávnejšie poslal CV na pracovnú pozíciu Záhradnik. Túto prácu som v minulosti už robil v Anglicku takže skúsenosti na tejto pozícií mám a hlavne preto sa mi ozvali. Hovorili mi že hľadajú človeka na denné kosenie kde ubytovanie je zadarmo hradené priamo zamestnavateľom, hovorili aj o tom že aj oni majú vlastné ubytovanie kde sa platí 200€ mesačne. Umožňujú aj zálohy týždenné v sume 150€. Je tam firemné auto a robia sa 10h šichty niekedy aj viac podľa roboty. Cestovanie do Nemecka preplácajú v sume 50€.

Preto sa chcem opýtať či mal niekto skúsenosti lebo tie podmienky mi prídu až moc lákave.
Vyzerá to tak že táto firma len sprostretkovava zamestnancom firmám takže mi to nepríde ako typická agentúra kde z vás mesačne vytrepu 800€.

berenika39
14. máj 2024

@sayo1591 A kolik nabízejí euro? Protože ty náklady na tebe se někde musí objevit... pokud ti vyhovuje i hodinová mzda (25,30? euro) pak je to ok.

sayo1591
autor
14. máj 2024

Ponúkali mi 17€/h

berenika39
14. máj 2024

@sayo1591 Pak z tebe mají přesně tolik, kolik píšeš, že "vytřepe" německá agentura. Mám tam tři roky manžela, nepíšu jen tak z vody. Buď opatrný.

vevesh
14. máj 2024

@sayo1591 17€ je cca. 4€ nad minimalnou mzdou. Velmi velmi dolezite su mesacne naklady- preplacaju co konkretne z ubytovania (to je dolezite, pretoze ubytovanie sa neda jednoducho zohnat a v meste stoji vela, mimo mesta sa zase vela nacestujes)- hradia cele, cast, co s vedlajsimi nakladmi (elektrika, stocne, smeti), vies sa prihlasit na pobyt. A co v zimnych mesiacoch- je toto nejako osetrene? Zhruba pri mesacnom plnom hodinovom konte dostanes 2800e brutto, netto 1900e pokial si slobodny a bezdetny.