Práca v Nemecku

andrea1235356
27. nov 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať, vie mi niekto poradiť ohľadom práce v Nemecku? Rada by som odišla zo Slovenska a začala robiť v Nemecku. Nemecky jazyk neviem ale som učenlivá a myslím, že po čase by som sa naučila. Angličtinu ovládam. Vedel by mi niekto poradiť, ktoré lokality si mám pozerať? Kam rozhodne neisť a ako to celé je? Nemám nikoho známeho kto by mi poradil. Ďakujem za každú jednu odpoveď.

martinmmartin
27. nov 2023

Este nam ale prezrad ze co by si tam akoze robila. Ak chces robit plavcicku tak najlepsie k vode....
Ak chces robit nieco ine tak povedz ze co robit vies

andrea1235356
autor
27. nov 2023

@martinmmartin nemám problém zo žiadnou prácou. Či už ako chyžná, časníčka, opatrovateľka detí ( mám pedagogickú), pracovať v sklade, obchode. Aktívne som nejako vždy brigádovala. Mám skúsenosti.

anjelicek26
27. nov 2023

Aby si tu robila v skolke ci skole aj keby len dozor ci asistentku pre deti, musis skvele ovladat jazyk, takze naprv sa zacni ucit, nech vies aspon zaklady - pre akukolvek pracu ti to tu treba. Kazdopadne pozriet agentury a od toho sa odrazit, budu ta zdierat, ale tak co uz, niekde treba zacat a potom prejst priamo pod zamestnavatela... na FB su skupiny, chod tam podla recenzii... Pokial nemas deti, rodinu, zavazky, lahsie sa ti riesi...

martinmmartin
27. nov 2023

musis si ale uvedomit ze na vsetky joby co spominas mas v DE ovela vacsiu konkurenciu. Ludi co vedia brigadovat , nevedia po nemecky , co vedia robit iba to co dokaze hocikto ( bez kvalifikacie) su v DE plne ubytovne a tym padom ti hrozi ze sa zaradis na samotne dno spolocnosti kde budes mat nekonecny ocean konkurencie

stellarstar
27. nov 2023

Na to musíš ovládať jazyk aspoň základy bez znalostí jazyka jedine ako upratovačka pre firmy. Za mna ( žijem v AT ) keď chceš s deťmi tam potrebuješ kurz bez toho nemáš šancu pracovať v MŠ, v rodine s deťmi bez jazyka ťažko jedine k novorodencom ale taktiež treba jazyk aby si vedela komunikovat s rodičmi. Chyžná čašníčka takisto bez jazyka asi ťažko. Keď ovládaš len AJ tak už len Anglicko alebo amglicke krajiny

rdx3000
27. nov 2023

Kamarat tam robi v “masokombinate” kusok od CZ hranic. Ak chces ozvi sa. Nakontaktujem ta.