Práca v materskej škôlke

brmbo
22. sep 2013

ahojte mate rovnake skusenosti ako ja?Momentalne studujem 2externe studium ucitelstvo v materskej skolke a vychovavatelstvo. v r 2005 som ukoncila 3semestrove studium na UMB.prakticke vyucovanie pre SOU,chcela som popri studiu pracovat v materskej skolke a nasa riaditelka kam chodi aj moja dcera, mi povedala ze nemozem pracovat kym nemam ukoncenu skolu aleze prax si mozem u nich robit, Hlavna vec ze tam tam pracuje jej sestra ktora nema pedagogicku skolu ☹ Mam vobec neaku sancu ze si pocas studia najdem pracu v obore v neakej skolke? 😉 😉 podelte sa o skusenostiach,dakujem 🙂

grettka
22. sep 2013

Pracu v odbore si mozes najst, len treba hladat. Skus si v tej skolke aspon urobit prax, ak ti tuto moznost ponukaju.
Na strankach Obvodnych uradov, cez odbor skolstva sa dostanes k pripadnym pracovnym ponukam.
Ozaj, trvas na tom, ze to musi byt v materskej skole? Pises, ze studujes vychovavatelstvo, tak co ist niekam na zakladnu skolu ako vychovavatelka?

brmbo
autor
22. sep 2013

@grettka to sa tak vola ten odbor ucitelstvo v materskej skole a vychovavatelstvo.Som rozmyslala ze osobne ponavstevujm MS a mozno motyka vystreli,pozeram stale stranky co su pre zilinu,v roku2014/2015 maju otvarat anglicku skolku,tak si dovtedy spravim certifikat z AJ,a uvidime,mozno ma zoberu.Vidis mozem aj zakladky pobehat ci nahodou nepotrebuju aj tam 🙂 je to tu tazke si najst robotu ak clovek nema znamosti v danom odbore ☹ ale to asi vsade je 😉

maminka11
22. sep 2013

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/... - tu su kvalifikacne predpoklady - v materskej skole nemoze pracovat nekvalifikovana ucitelka

brmbo
autor
22. sep 2013

@maminka11 chcem sa spytat ci je pravda ze od1.7.2013 sa zmenil zakon o nadstavboveho studia,lebo povodne som mala studovat len1rok na pedagogickej skole odbor ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo,kedze mam ukoncenu skolu na UMB ale zriadovatelka skoly mi povedala ze musim 2roky si spravit,ze sa ymenil zakon,som to hladala,ten zmeneny zakon ale som ho nenasla tak neviem ci to je pravda.

brmbo
autor
22. sep 2013

@maminka11 no u nas v skolke robi nekvalifikovana ucitelka a co chodim do skoly tak niektore baby toez robia ucitelky a teraz si robia na to skolu

maminka11
22. sep 2013

@brmbo to teda fakt neviem, ale na odbore skolstva by ti urcite poradili - zavolaj si, alebo napis mail
ono je to asi tak, ze kto vie, tak ten si zariadi ☹ - ale je v rozpore so skolskym zakonom zamestnavat nekvalifikovaneho ucitela

jaduska
22. sep 2013

@brmbo nájsť si prácu v školstve je mimoriadne ťažké, treba mať známosti, ako všade....Čo sa týka kvalifikácie, ak riaditeľka nevie nájsť kvalifikovanú učiteľku (aj napriek tomu, že pedagogické fakulty produkujú každý rok množstvo absolventov), tak môže urobiť výnimku a prijať aj nekvalifikovanú, ale pod podmienkou, že si tú kvalifikáciu musí dorobiť....

A trošku mimo témy, ale nedá mi, materská škôlka u nás neexistuje. Je to materská škola. U nás na štátniciach, ak niekto použil spojenie materská škôlka, tak letel... 🙂

brmbo
autor
22. sep 2013

@jaduska ano mas pravsu je to materska skola 🙂 🙂 to je tak zauzivane ze skolka 🙂

brmbo
autor
22. sep 2013

@jaduska inac v ZA su oznacene niektore materske skoly ako materske skolky 🙂

jaduska
22. sep 2013

@brmbo ja viem, že to je tak zaužívané, len mne to strašne píli uši - buď materská škola alebo len škôlka.... 🙂