Práca v Lídli

blonkyt
5. sep 2016

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať na skúsenosti s prácou v lidli.Chcela by som pracovať zatiaľ na skrátený uvazok-30 hod. týždenne.Zaujíma ma,ako sa pri skrátenom uvazku pracuje,aký je plat,atď.Počula som,že lidl nemá platy všade rovnaké.Vďaka za každú odpoveď.

chantalka86
5. sep 2016

ahoj, neviem Ti sice poradit ako to je v Lidli so skratenym uvazkom, avsak v roku 2011 som tam pracovala na plny uvazok. Za mna, ako jedinu vyhodu, mozem uviest pravidelny prijem. Pracu samotnu vsak neodporucam. Fyzicky to bolo pre mna velmi narocne a psychickty vycerpavajuce.

andra77
5. sep 2016

@blonkyt v tých obchodných centrách je vždy drina 🙂 robíš všetko aj pokladnu, aj tovar vykladať, aj upratať, aj zľavňovať aj .... 😀

mirkamirko0809
5. sep 2016

Osobne by som tam tiez nesla,ako píšu baby veľa roboty,robíš všetko,robila tam kamoska hovorila,že pred akciou su aj do 22h proste dokedy nespravia akciu a plat 480e v čistom.

bbebe
5. sep 2016

Ja v Lidli pracujem a neodporucam ti to vobec. Mas naplanovanu smenu napr. 5:30 - 14:00 ale o 14:00 este pekne sedis v pokladni a vzadu ta caka este 5 paliet ktore ked sa nevylozia tak sa nejde domov. Opisem ti ako vyzera taky den. Prides rano do prace. Zistis, ze vas tam doslo 3 a pol. Vyklada sa zelenina, ovocie a pecivo. Zelenina cca 4 palety ovocie 4 palety ( vysoke asi 2 metre - balia to asi retardi ) pecivo jedna paleta. Ak pridu aj kvety tak aj paletu kvetov. To vsetko treba stihnut za hodinu a pol. Nie je cas na jedlo ani na nic + treba po sebe vsetko upratat kym dojdu zakaznici. Tesne pred otvorenim si ides po kasu. Ak je akcny den tak tam sedis a sedis. Maso, asi 5 tikačov ( to je taka modra chladnicka ) zatial stoji lebo to nema kto vylozit. Postupne sa dostavas na 3 minuty z pokladne k masu a uz ta zase volaju na pokladnu. Ked sa vylozi maso ( popritom stale blokujes ) treba vylozit mrazene. Ak je nedela tak mas tych tykacov aj 4-5 lebo sa vykladaju akcne mrazene veci. Ostatne dni byva tak 1-2 tykace. Stale si este nejedla a uz aj ides vykladat chladene. Denne cca 4-5 paliet. Potom ta poslu na povinnu prestavku, nemozes si ist kedy chces. Ale tak ako to vychadza aby sa prestriedali vsetci. Pocas prestavok sa vacsinou nevyklada lebo neni kedy ( treba blokovat ) ked sa vystriedaju vsetci vyklada sa dalej a popritom chodis kazdych 5 minut na pokladnu kde ta neskutocne seru ludia. O 13:30 dojde druha smena ale ak si myslis ze za pol hodinku ides domov tak sa mylis. Nejakym zazrakom ta vystriedaju o 13:50 a ides vykladat zvysne chladene a dalsich 6 paliet zvysneho tovaru. To uz ide rychlejsie lebo netreba byt na kase lebo je tak druha smena a vykladate viaceri. Vychadza to na kazdy den cca hodina nadcasu ale na vyplate to vobec nezbadas. Dojde ti ( pri TPP 480 eur ) pri 30 hodinach neviem kolko maju. A ty nevies ci sa mas smiat alebo plakat. Jasne ze ta vsetko boli lebo tie veci su tazke a je toho vela. Poobedna smena je vacsinou taka ze sedis na zadku v pokladni lebo ludi je jak nasratych, nevidis si na koniec rady. Na wc si bola naposledy doma, nema ta kto vystriedat. Samozrejme nie vzdy ale je aj take. Po zaverecnej sa tak byva do cca 22:15 lebo sa upratuje predajna. Ak sa chysta akcia tak aj do 23 takze tak v skratke 🙂 este by som sa vedela rozpisat ale nebudem sa rozculovat 🙂

anatalia77
5. sep 2016

Neodporúčam

majocka04
6. sep 2016

fuuu, tak práve som zistila, že dobre že som zrušila aj pohovor, na ktorý som mala ísť 🙂

mb269
6. sep 2016

@bbebe to je na slučku žena :( a pre ludí s pevnými nervami. a ako ta seru ludia ? To len nejakí primitívi asi, bo ja prídem, vyložim tovar na pult, nahadzem spať do košika, podakujem , pozdravim , poprajem pekný den a odchadzam. a zaplatim samozrejme 😀

blonkyt
autor
6. sep 2016

@chantalka86
@andra77
@mirkamirko0809
@bbebe
@anatalia77 ďakujem veľmi pekne za odpovede.Aj som tušila,že to asi nebude také,ako píšu.Mám síce odrobených pomaly 20 rokov v obchode,ale to som bola ešte mladá 😀 a vládala som...

marsmykkok
6. sep 2016

Ja si myslím, že treba skúsiť, dnes sa človek namaká všade a je aj dosť ľudí, čo ostanú robiť aj v tom Lidli dlhodobo a sú spokojní 😉 V skúšobnej dobe sa dá odísť hocikedy, nik tam nikoho nasilu nezavrie a nemusí tam ostať robiť do dôchodku.
A naopak je dosť ľudí, ktorím nevyhovuje žiadna práca. A veľa záleží aj od konkrétnej pobočky, vedúcej, kolektívu a tak. Napríklad u nás v meste v jednom supermarkete nie je až taká ťažká práca, ale kolektív otrasný dlhé roky a potom sa tam fakt ťažko robí a ťažko dokážu byť zamestnanci spokojní.

angelinja
6. sep 2016

@bbebe nechapem co he Toto za stat ked tiei akoze velkr firmy SI tobia co chcu ...co potom u sukromnikov

lucka222
6. sep 2016

Dievčatá podobné podmienky má aj Tesco. Záleží od pozície. Fyzicky je náročná každá a čím väčšia pozícia tým väčšia aj psychická záťaž. Ale ako píše @marsmykkok tak je to hodne o nadriadených a kolektíve.

celasapremenim
6. sep 2016

@bbebe no ja padnem a to su u nas ti ludia v lidli este aj mili.....minule som videla na jednej babe, ze je fakt u navena, ukazovala som jej jeden melon, aby ho dala bokom, ze ma prehnity bok, lebo prave to tam riesila

ja tych ludi fakt lutujem a tych hajzlov, co takto nastavia cloveku pracu, by som do rit nakopala

chantalka86
6. sep 2016

@bbebe sama by som to lepsie neopisala.. A vidim ze za tych 5 rokov sa tam vobec nic nezmenilo.

andra77
6. sep 2016

treba robiť všetko a pritom musíš aj dýchať vedieť 😀 a keď príde manažérka prečo biely tovar nie je pri čiernom a čierny pri bielom, prečo je tovar posunutý o 2mm, keď má byť iba o 1mm 😀 ju to nezaujíma, že je ľudí ako maku a predavačiek ako šafránu 😎 len by som chcela vedieť ako je to v rakúsku alebo v nemecku 😵 koľko je tam predavačiek na 1m2... 😀 je to aj inde...

papricka33
6. sep 2016

@bbebe tak uz teraz viem prečo sa v predajni kde chodím točia ľudia jak na kolotoči, vkuse čakáme v dlhých radoch a predavačky vyšťavené a niektoré nasraté ☹ aj vidím, že tie čo tam sú už dlho sú najviac nasraté a drzé... iné by to asi nevydržali ☹

bbebe
6. sep 2016

@mb269 vsetkym moznym. Robia bordel. Pri pokladni a kade tade pohadzane veci co nechcu. Pohadzane medzi igelitkami, nanuky kade tade... Zoberu si krabicu a nechaju ju tam. Polozia na pas celu krabicu nakupu a este sa oduju ked im poviem nech si ju vylozia na pas. Ked platia kartou a tam im to pipa a ukazuje - vyberte kartu tak na to pozeraju ako telce ale kartu nevyberu. Alebo ked si nakupia veci na oblecenie a potom to vracaju. Kazdych 5 minut. Vsetko si balia do sackov a blbo sa to blokuje. Ked si zatvoris pokladnu, vyhlasi to ze sa zatvara pokladna, blika na cerveno, na pase mas tabulku nech idu vedla a aj tak si to nevsimnu a tak ked sa zatvaras tak kazdych 10 sekund ich posielas vedla. Ked sa po dlhom case na chvilku vyprazdni predajna a ostane napr. jedna dve pokladne a nejaky clovek zahlasi blbym tonom: to ide len jedna pokladna? Ide ma rozdrapit. Alebo stojim pri tvarohu, dojde za mnou niekto: kde mate tvaroh? Ono je toho hrozne vela.

mb269
7. sep 2016

@bbebe mna by asi vyhodili lebo ja by som na tych ludí naziapala strašne ma vytáčia ludska sprostosť

bbebe
7. sep 2016

@mb269 ja na nich aj ziapem :D proste niekedy sa to neda. Ludia su strasne sprostí niektorí.

keena
7. sep 2016

@bbebe zena, ako mas moj obdiv. Ja by som to isto nedala! Vdaka za pracu ktoru mam!

andra77
7. sep 2016

@bbebe ziapanie? neeeexistuje 😀 zákazník má vždy pravdu 🙂 pekne sa podakovať a nahodiť holywoodský úsmev 😀 ináč by sme už leteli rovnou čiarou...mne osobne v lidli vadí menej slovenských a českých výrobkov a to nekoneeečnééééé ticho..bez rádia, počuť každé kychnutie 😀

anatalia77
7. sep 2016

V tescu teda aspoň ide hudba alebo rádio. A v kauflande tiež.

hrehusa
7. sep 2016

@bbebe myslim ze ty si teraz poskytla taky ten iny uhol pohladu.. uhol predavaca z takehoto obchodu 🙂 my casto nadavame ze su neusmiati, neochotni ale ked si vezmem ze by som mala takuto pracu ja robit tak asi tiez by som sa moc neusmievala..

nnanii
12. sep 2016

@blonkyt ahoj ja som pracovala v Lidli a lutujem ze som neostala.... našla som si prácu doma, a tak som dala výpoveď ... mala som všetko zaplatené načas, preplácajú pn-ky, ocr,... proste všetko... je to fizicky náročná práca, ale odrobis si čo máš a ides domov... mali sme skvelý kolektív takže sme si navzájom pomohli....