Práca v Lidli

janinkaa
12. okt 2023

Dobrý deň zaujímalo by ma ako to je s prácou v Lidli. Je možnost si vybrať čo bude človek robiť? Napr len ráno pred otvorením vykladat tovar? Alebo musí človek robiť od vykladania tovaru , práce na pokladni až po čistenie predajne.....? Ďakujem za odpovede.

gabus543
12. okt 2023

@janinkaa ahoj robíš všetko, pekáreň, kasa, vykladanie tovaru počas smeny, čistiace práce na predajni, ráno vykladať tovar pred otvorením je veľký luxus keďže pred otvorením je na smene len pekár, zeleninár, človek čo vykladá mäso a človek na vyššej pozícii ako predavač napr asistent manažéra predajne

janinkaa
autor
12. okt 2023

@gabus543 ďakujem velmi pekne!

ankare
12. okt 2023

@janinkaa @datanka tam robi

bubbiik
12. okt 2023

@gabus543 keď som brigádovala v Lidli tak všetci chodili na 5:00, resp. aj skôr keď sa mali ako dostať alebo pokiaľ neskôr trochu spoje prichádzali tak aj neskôr bežne som chodila tak, že o 5:00 som tam už bola aj ako brígadník a

domkakvet
12. okt 2023

@janinkaa znama len dokladala tovar, ale bolo to dva roky do zadu.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia1536
7. dec 2023

@sheila121 ake su tam pracovne zmeny? Od do? Robila som v coope a bolo to unavne. 7 dni v praci den doma a 5 dni v praci a zas den doma. Za mesiac 4 dni volna. z toho vzdy vikend to bola celodenka takze od 6 do 20 takze vecer bol clovek tak KO ze ten den volna bol rad ze sa trochu zotavil a zas do toho kolobehu. :( rada by som vedela ako to funguje v lidli.

svetlovlaska37
13. dec 2023

@lucia1536 ahoj .a nemala si potom vela hodin navyse? A to od 6 rana do vecer 8 si mala pracovnu dobu? A len 4 dni volna za mesiac? Tak to je masaker😱

bubbiik
13. dec 2023

@lucia1536 veľmi podobne to tam funguje robila som na zmluvu 2 mesiace a mala som najmenší úväzok a bola som v robote každý deň od rána do nejaké 16 alebo od.nejakej 11 do večera do 22 a doma tak maximálne 2 dní za týždeň

damia22
13. dec 2023

Robíš všetko .. známa robila pozíciu asistentky a po roku doslova ušla. Od 4:30 do večera, ceelý zlý systém, malý plat, veľa roboty, chaos.

lucia1536
14. dec 2023

@svetlovlaska37 ranky boli od 6 do 13 čo bolo fajn a poobedne od 13 do 20. Vzdy sa to striedalo tyzden ranna a sobota cely den. Tyzden poobedna a nedela cely den. Samozrejme hodiny navyše boli ale kedže v coope robiš realne podla inej schemy ako ti píšu do dochadzky tak hodiny im pasovali 🤣 papierovo. Realita bola ina. Uplne normalne bolo ked som tahala za kolegyne a mala 200 hodin, podpisovala som so 146 hodin. Tak asi tak. A ano iba 4 dni v mesiaci bolo volno. A aj to ked si veduca zmyslela tak mi celodenku rozdelila na poldenky a realne som odorbila kazdy den v mesiaci -4 tyzdne v kuse 🤣🤣🤣🤣 a odpoved na to zr nebudem mat volno bola ze vsak ked dojdem z prace tak mam dost volna po rannej.

mima1608
14. dec 2023

@lucia1536 Lidl, čo sa týka smien, dodržuje zákonník práce. Môžeš odrobiť maximálne 5 dní a 2 dni v týždni musíš mať voľno. Ja už teda v Lidli nerobím, ale keď som robila, chodili sme na 5:00 a domov, keď bolo všetko vyložené, bežné aj o 16-17.00 a poobedná väčšinou začínala o 13.00 a končili sme zasa, keď bolo všetko hotové. O 22-23.00, veľakrát aj o polnoci alebo po polnoci 🤷

lucia1536
19. dec 2023

@mima1608 a mali ste tie hodiny aspon zapisane ako nadčasy? Keď ste ostali dlhšie? Aj ked ste prisli na 5?
Lebo v coope sme chodili na 6 (keď som toho mala vela tak na5) ale platili nas až od otvaracich hodin čiže od 7. A keď sme ostali dlhšie tak samozrejme to nebolo zarátané do hodín.

mima1608
20. dec 2023

@lucia1536 áno, rátali sa nám na minútu presne. Ale ich politika je aj tak preplácať čo najmenej nadčasov. Preplácajú ich každý tretí mesiac a teda mne za tie roky čo som tam robila preplatili presne 10 hodín. Vždy mi dali náhradné voľno, aj keď som ho nechcela nikdy. Manažérka mi raz potom povedala, že keď preplácajú nadčasy, znižuje to výkon danej filiálky, takže musím ostať doma, či sa mi to páči alebo nie. Kolega bol raz doma 8 dní, toľko mal nadčasov za tie 3 mesiace

lucia1536
21. dec 2023

@mima1608 tak to sa niet čo stažovať. Nám nadcasy nik nikde nepísal. Proste človek odrobil a hodiny si mizli. Za prvy odrobeny rok som mala nadčasy 54 hodin a vyriešili ma jednym dňom nahradneho voľna. Tak si tak pozerám že síce veľa ľudí nadáva na Lidl. Alr na coop sa ro nechytá. Ráno hodina zadarmo, kolko krat cez tyzden mal človek jeden den volna a aj to nam s nadavkami zavolali ze nie je porobene a či človek chcel či nie musel prist s povykladat si na ukor avojho volna a zadarmo. Zlaty lidl 🤣🤣🤣 11 rokov som vkuse tahala s jednym dnom volna v tyzdni a max tyzdnom dovolenky v lete. Paragrafy zakazane, niekto mohol niekto nie. K lekarovi keď som chcela ist tak nehrozil paragraf a niekedy ani dovolenka lebo ked to veducej nepasovalo tak povedala nech si preobjedname lekara aj ked na termin sa čakalo pol roka 🤣🤣🤣🤣 asi chcem isť teda do toho lidlu. Zatial je to stále lepšie si myslim

mima1608
21. dec 2023

@lucia1536 v tomto smere teda áno. Čo sa Lidlu týka, tak zákonník práce vždy dodržiavali. To zas nemôžem naozaj povedať. Ako za seba poviem, že možno keby robím na inej filiálke, pod iným vedením, možno by som na nich také ťažké srdce nemala. U nás veľa zloby narobila práve manažérka a páni z hora sa postavili na jej stranu a bolo im zjavne jedno, že prišli o 13 zamestnancov v priebehu mesiaca, hlavne, že jednu hlupaňu udržali prilepenú na stoličke 🤨