Práca v Lidl na skrátený úväzok

tmavovlaskakatka
24. jan 2021

Ahojte, robí niekto v lidl na skrátený úväzok? Chcem sa spýtať či nechávajú aj skrátené úväzky robiť nadčasy, či ste spokojné a pod. Ďakujem ♥

nickiee0
24. jan 2021

Ahoj, ako skrátený úväzok môžeš odrobiť 5 hodín týždenne. Ja som spokojná, robím tam už 4 roky. Najprv skrátený, teraz už plný úväzok.

tmavovlaskakatka
autor
24. jan 2021

@nickiee0 Ďakujem, myslela si 5 hodín denne? A nemusela si ostávať nadčasy?

nickiee0
24. jan 2021

@tmavovlaskakatka nie denne, do týždňa maximálne 5 hodín a končí sa vtedy keď je všetko hotové. Väčšinou sa vedenie snaží aby to bolo podľa plánu.

nickiee0
24. jan 2021

@tmavovlaskakatka ak máš napríklad úväzok na 25 hodín, môžeš odrobiť týždenne maximálne 30

77katarina
24. jan 2021

Ja som robila v Tescu vyše 21 rokov a u nás predavačky, pokladníčky tiež niektoré boli na 1/2 úväzku, ale robili denne viac ako napr. 5 hodín .... a robili na 3 smeny : ranné, medzismeny a poobedné do 22 hod. Napríklad keď mali poobedné tak robili od 16 do 22 hod. Veľa ľudí si myslí, že keď majú skrátený úväzok, tak nebudú robiť poobede smeny ale opak je pravdou, u nás práveže dávali, ženy čo mali 1/2 úväzok väčšinou na poobedné smeny do 22 hod. a hlavne pokladníčky ☹

janulik270
24. jan 2021

@nickiee0 5hod tyzdene? myslis 5hod denne cize 20hod za tyzden.Casovo oni nastavia ,menia cas stale inac alebo si mozes casovo vybrat ze budes chodim v rovnaky cas stale ?Vydela som ze beru v lidl na tyzden 20hod alebo 25hod ale 5 hodin za tyzden som este take nepocula

tmavovlaskakatka
autor
24. jan 2021

@janulik270 myslí 5 hodín nadčasy za týždeň

nickiee0
24. jan 2021

@janulik270 vysvetlila som to vyššie, 5hodin týždenne nadčasov k tvojmu úväzku, viac robiť nemôžeš. Inak je všetko na dohode a smeny sa dajú prispôsobiť, ak s tým bude vedúci súhlasiť. Robia sa ranné a poobedne zmeny.

janulik270
24. jan 2021

@nickiee0 dakujem za vysvetlenie ;)

luciannka83
2. feb 2021

@tmavovlaskakatka ostavaju sa nadcasy v ramci zakonnuka prace, tj podla vysky uvazku. Pri 20 hodinovom uvazku 4hodin nadcasov tyzdenne alebo pri 25hodinovom uvazku 5hodin tyzdenne. Nadcasy sa tahaju podla potreby, ak nastane nejaka neocakavana situacia, niekto nepride do prace. Moze to byt aj nadcas 2 hodiny 2 pni po sebe. Alebo 1 hodina kazdy den. A co sa tyka prace, je to tazka fyzicka a psychycka praca zamerana na vykon/produktivitu. Vsetko vsak zavisi na veducom pod ktorym pracujete, ako si vie nastavit jednotlivych pracovnukov na zmeny. Moze sa stat, ze na predajni, kde budete pracovat, ziadne nadcasy robit nebudete musiet. Neviem, ci uz ste boli na pohovore, ci planujete este len ziadost poslat, no urcite si netreba predstavovat pracovnu dobu od 8 do 13tej. Tych 20, 25 hodin moze byt rozvrhnutych akokolvek do tyzdna. Moze ist aj o 2 pracovne zmeny na 10 hodin. Vsetko vsak zavisi od dohody a od potrieb filialky.