Práca v korporáte

31. máj 2022

Čím je práca v korporate zaujímavá?Keď čítam príspevky často sa píše, že stačí angličtina a, že je to práca pre cvičené opice😏čo to znamená?Skúste mi len cca ozrejmiť nejakú pracovnú pozíciu.Jedni mi hovoria ani za nič som rada, že som odišla, druhá si nevie vynachváliť.Preco tam je taká fluktuacia?

beata_k
31. máj 2022

To sa neda zovseobecnit. Mas poziciu a poziciu. U nas na reklamacnom nevedeli kde im hlava stoji. Ja som pozerala serial 🤷🏼‍♀️

alanko20
31. máj 2022

Je to rôzne a určite to nie je pre cvičené opice.

monika_mt
31. máj 2022

No, tie najnizsie pozicie mozu casom pripadat ako opakujuce sa cinnosti, kedze sa napriklad reportuje na dennej baze, alebo na tyzdennej baze, tak sa robi dookola to iste. Ale to su ozaj tie entry pozicie pre absolventov, postupne sa urcite da vypracovat na vyssie aj zaujimavejsie pozicie, s velmi zaujimavym ohodnotenim.

melanta
31. máj 2022

Nejakú pracovnú pozíciu? V korporáte sú stovky pozícií. Takže skôr skús napísať, čo by si chcela robiť a máš na to kompetencie, potom možno napísať konkrétne k pozícii. A nie, AJ určite nestačí.

autor
31. máj 2022

@beata_k veď kamarátka číta knihu a pozerá seriály.Povedala, že robí polku pracovnej doby len je mi hlúpe sa vypytovať.Druha odtiaľ odišla so syndrómom vyhorenia a ročnou PN a podľa mňa už nikdy nebude úplne v poriadku.Ale ona bola snaživý typ ukázala, že vie a bola strcena všade.

wade
31. máj 2022

Povaha prace urcuje, co musis vediet. Su prace, kde ti bude stacit aj Anglictina, to je pravda, ale vacsinou musis mat nejake skilly. Vo velkej firme mas vacsinou viac moznosti na vzdelavanie a osobny rozvoj. Ja robim pre korporat, a od kedy som nastupil som vymeniil minimalne 5 pozicii a zijem s rodinou v tretej krajine. Vsetko s minimalnym rizikom a skvelym supportom zo strany firmy. Toto ti mala firma nevie ponuknut. Rodinnu atmosferu tam ale nenajdes. A vie to byt naozaj narocne - extra ak sa chces posuvat.

melanta
31. máj 2022

Ja som strávila v korporáte 18 rokov, nepoznám za tie roky nikoho, kto odišiel v stave, že už nikdy nebude v poriadku. Samozrejme, boli takí, čo odišli, pretože to na nich bolo príliš. Ale to sa môže stať aj predavačke v Tescu. A ani nepoznám nikoho, kto robil prácu, že polku pracovnej doby nemal čo robiť.

martinmmartin
31. máj 2022

To je ako vsade na svete....ak robis nieco co dokaze kazdy treti tak trpis a nikto nema motivaciu to zmenit. Ak robis nieco co nedokaze takmer nik tak si king a lepsi zivot nikde nenejdes....

wade
31. máj 2022

@martinmmartin si to zhrnul 🙂

petronellla87
31. máj 2022

Ja robim odjakziva v mensich firmach (do cca 200) ludi a kamoska co robi na tej istej prac.pozicii ako ja ale v korporate ma uplne diametralnu prac.napln odo mna😁 ale myslim si ako bolo spomenute vyssie ze korporaty maju daleko lepsie firemne benefity

marca12
31. máj 2022

Nerobila som v korporate a tiez som vyhorela. Zalezi,aku mas poziciu,ak mas enormne mnozstvo roboty,ktora sa neda stihat,ide ti o cas a su na teba tlaky zhora,tak sa tato robota neda robit dlho,vyhoris,znici ta. Silnejsi vydrzia dlhsie alebo si to kompenzuju pitim,neverami a podobne. Slabsi jedinci sa zavru doma a pomaly chradnu.

jazula
31. máj 2022

Robim v korporate skoro 14 rokov, nastupovala som po skole s tym, ze ved tak na 2 roky na zaciatok to bude fajn polozka do zivotopisu a potom pojdem dalej...ale ako ja hovorim, zabavili ma :D. Neda sa zovseobecnit, velmi zavisi od povahy a schopnosti cloveka a nasledne aj od konkretnej pozicie. Ja som typ, co sa po roku nudi a chce vyzvy a ucit sa nove veci, vyslovene ma firma zabavi a vyziev je niekedy az moc 😅. Na druhej strane mame aj kolegov, ktori robia aj 10 rokov viac menej to iste a su spokojni a odmietaju sa posunut na zaujimavejsiu poziciu, lebo maju jednoducho taky mindset. Momentalne mam aj male dieta a vyhovuje mi flexibilita, ktoru pri mojej pozicii mam. Vyhoriet mozes z kazdej prace, ktoru si beries az prilis osobne a z ktorej si v strese, tato tema sa netyka len korporatov. Ludia skor mavaju problem s tym, ze v tak velkej firme casto nevidis priamy vysledok svojej prace, vacsinou vidis len malu cast a niektorych ludi to frustruje. Naucit sa viac vyzaduje viac casu a rotaciu po viacerych oddeleniach.

tana85
31. máj 2022

na korporat musis mat povahu. nie kazdy sa tam uchyti. anglictina je absolutny zaklad, potom ochota na sebe pracovat, timovy duch, zbytocne nekritizovat, ale viac tak zapadnut do davu a respektivat pravidla. su oddelenia kde viem, ze maju prace tak akurat, aj ja mam dni kedy si pozriem serial, ale prevladaju dni, ze mam vzdy co robit - to si strazia na hr, aby im tam netrcal niekto, kto je plateny za pozeranie serialov. z vlastnej skusenosti maju radsej podstav ako nadstav. a fluktuacia nie je v korporatoch ako takych, ale presne na tych nizsich absolventskych poziciach, rataju s tym aj. vacsina nasej firmy su ale ludia, co su tam 5 a viac rokov. benefity v korporate v mensej firme nenajdes, to ma tam stale drzi…uz 8 rokov

autor
31. máj 2022

@tana85 napríklad aký benefit?

mimirka32
31. máj 2022

Priklady benefitov v korporatoch, v ktorych som ja pracovala: casto vyssi plat ako v malej firme, dovolenka navyse, prispevok na dds, zlavy v obchodoch, zivotne poistenie, kava na pracovisku, my sme mavali pred koronou aj ranajky na pracovisku, multisport karta alebo zlavy v niektorych fitkach, sick days, preplatenie pnky vo vyske platu, pohybliva pracovna doba, home office, prispevky na vzdelavanie, prispevky na sukromnu zdravotnu starostlivost...

lucinka1988
31. máj 2022

chvíľu som tam robila po škole a nikdy viac..A to z dôvodu, že ja som povaha, že nechcem splynúť s davom, potrebujem robiť niečo výnimočné, hodnotné pre spoločnosť a práca v korporáte má od mojej predstavy na míle ďaleko..Aktuálne robim presne to, čo som chcela, za povedala by som ohodnotenie, ktoré majú ľudia v korporátoch na vyšších pozíciách alebo možno ani to nemajú, každý deň mám iný, pestrý, stretávam sa s veľmi zaujímavými ľudmi, precestovala som vďaka práci polku sveta, využívam svoj PhD titul a angličtinu na odbornej úrovni, čo v korporáte nebolo..Ale tak, závisí..každý má iné predstavy, celkovo sa dá povedať, že v priemere sú priemerní ľudia pracujúci v korporáte zaplatení lepšie, ako by boli inde, ale kto má špeciálne skills, z môjho pohľadu korporat ani za nič🤷‍♀️

tana85
31. máj 2022

@mimirka32 asi hovorime o rovnakej firme lebo do bodky to iste 😀

svetlonos
31. máj 2022

Ahoj, napis o ktory korporat konkratne ide 🙂

tana85
31. máj 2022

@svetlonos nie je to v tejto teme dolezite

mimirka32
1. jún 2022

@svetlonos ja som v podstate spojila 2 korporacie. Jednu, v ktorej som robila predtym a druhu, kde robim teraz. Benefity su v oboch podobne s mensimi obmenami. V kazdej lepsej korporacii su taketo alebo aspon porovnatelne benefity

darkswan
1. jún 2022

@mimirka32 fakt kavu na pracovisku niekto povazuje za benefit?

autor
1. jún 2022

@lucinka1988 môžeš okrajovo napísať čo robíš?zaujimave

katulienkax
1. jún 2022

homeoffice v dobe po korone uz nie je benefit ale vysledok 2 rocnej korono plandemie 😉

katulienkax
1. jún 2022

prispevky na sukromnu zdravotnu starostlivost... = PROCARE, podla niektorych nikdy viac 🙂

mimirka32
1. jún 2022

@darkswan ano, benefit to je, nie je to samozrejmost a ani zo ziadneho zakona nevyplyva, ze zamestnavatel je povinny poskytnut zamestnancom kavu. U vas vo firme mozno dostavate kaviar, tak pre teba je mozno kava malo no

kvetinka75
1. jún 2022

čo je to vlastne korporát, čím sa tie firmy zaoberajú?

mimirka32
1. jún 2022

@katulienkax ano, procare, ked sa niekomu nepaci, vyuzivat tento benefit samozrejme nemusi, niekomu procare ale vyhovuje. HO stale nie je samozrejmost, mojmu muzovi ho napriklad po korone zrusili

bambulka814
1. jún 2022

Korporat určite áno, som tam 15 rokov a mala som medzitým 4 deti, síce odchádzam na ďalšiu MD, ale plánujem sa vrátiť. Okrem platu, rôznych odmien a bonusov sú tie benefity na nezaplatenie fakt (vstupy do rôznych atrakcií zadarmo (pre deti super), výrazná zľava na internet doma, paušál, kvalitne technológie doma, zľava na poistenie, dokonca aj na auto, nadštandardná zdravotná starostlivosť atď atd). Home Office samozrejmosťou, flexibilná doba tiež, bez problémov počas pracovnej doby s manželom vybavujeme veci, idem na nákup atď. Moja šéfka to vyslovene podporuje. Keď chceš rast, rasties v korporáte, keď nexces, nemusíš🙂. Podľa mňa je korporat momentálne top práca na trhu. Okrem toho sme mali možnosť ísť pracovať na nejaký čas do iných krajín a celkovo, je fajn aspoň online stretnúť aj iné národnosti, čo je v korporáte úplne bežné. A dôležitá vec...sú to ziskové firmy, teda fakt sa nemusíš báť, že firma zbankrotuje, nemá na mzdy a pod.

loginexistuje
1. jún 2022

@bambulka814 realne si tam pls kolko odrobila ? nie je problem s ocr a pod ?

teda super ze si spokojna tak by to malo byt 😉

bambulka814
1. jún 2022

@loginexistuje odrobila som tam realne asi 6 rokov, ale predtým som tiež robila v inej IT firme 3 roky. OCR..keď sa chodilo do ofisu, využívala som to, teraz z domu nie, nemám tu potrebu. Viem chorobu najmladšieho zvládnuť krátkodobo s ním doma. Zvyšné deti mám už veľké.