Práca v Jci a Swiss Re Insurance - skúsenosti

mirkatn
14. mar 2015

Kedze sa stahujeme coskoro.do.BA a uz som zacala pohovorovat, chcela by som vediet Vase osobne skusenosti s velkymo firmami ako JCI, Swiss RE, Lenovo a dalsie... Zaujimalo by ma hlavne pracovne ovzdusie, prac.podmienky, platy, benefity... Mam dieta cize aj pracovny cas... Dakujem 🙂

mcyi9zz5
18. jún 2015

Osobne som bola na pohovore do Swiss Re, pytali sa dost kraviny, potom som postupila do druheho kola (prakticke ulohy z Excelu) ale den pred tym mi volali, ze uz vybrali ineho uchadzaca. Do JCI idem na buduci tyzden bude tam test z uctovnictva. Co sa tyka platov bavila som sa o tom s jednym chlapikom, ktory odisiel zo Swiss Re vraj vela roboty za taky plat a teraz je v JCI kde je to platovo vraj lepsie.

purple
18. jún 2015

@mirkatn pracujem v jci, momentalne som na RD, zalezi na tom, ake mas skusenosti a do akeho timu sa dostanes na aku poziciu od toho sa vsetko odvija. Prac cas najskor mozes oddist o 16h, ak mas odpracovanych 8hodin.

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mcyi9zz5
23. jún 2015

A co sa tyka platu? Predpokladam, ze rovnake ako ostatne firmy? Ale je to skor kompenzovane tymi benefitmi?
Ja som pocula, ze na tu robotu je vo Swiss Re dost slabe platove ohodnotenie, ale niekto vravel ze je to tam dobre. Ake konkretne benefity tam su? Prispievaju napr. na dopravu?

radsej_knihu
24. jún 2015

Tiez robim vo Swiss uz par rokov, tak pridam svoj nazor a skusenosti.

Prva vec, neda sa generalizovat kolko prace za aky plat, lebo v BA maju uz cez 800 zamestnancov a tolko oddeleni a roznych pozicii, ze najdes aj oddelenia kde makas jak srob za 900E a ine, kde je pohoda za 2200E, a rozne ine kombinacie platov a pracovneho vytazenia, velmi sa to lisi od oddelenia. Takze zavisi, na aku poziciu sa hlasis, ako odbornik alebo manager dostanes prirodzene viac penazi, nez na "monkey" pozicii, ktoru moze robit hockto, kto vie do 100 naratat a ovlada AJ. Ale dolezitejsie ako nastupny plat vnimam postup, lebo niekde ti daju o stovku-dve viac ale potom uz platovo az tak nerasties, a moznosti na postup je malo. Na to by som sa urcite povypytovala na pohovore.

Celkovo myslim, ze benefity su slusne, aj financne (rozne prispevky, rocny bonus) aj nefinancne (pracovna atmosfera, flexi cas, home office, vzdelavanie). Ja som mala stastie aj na kolektiv, takze ziadne toxicke prostredie.

Ja som spokojna 🙂

tebeco
24. mar 2017

@mcyi9zz5 bola si na tom teste z uctovnictva v JCI? By som len chcela vediet ake to bolo.. o com a tak. Dakujem.