Práca v jasliach

27. mar 2024

Ahojte, pracujem v jasliach. Máme tam deti od 1 roka do 3. Podľa zákona na 1 učiteľku môže byť najviac 5 detí, mňa tam šéfka bežne necháva samu na 8, 9 deti. Keď sa ohradim, mávne rukou. Lenže je to strašne náročné, ked sa budia s plačom, vsetky tisit, prebalit 9 deti, prezliect, urobit olovrant, umyt taniere, urobit postele. Ak sa stane nejaký úraz, ja budem zodpovedná. Ako by ste to riešili? Robí niektorá z vás v jasliach? Ako to funguje u vás? Bývate samy s viac ako 5 deťmi?

zmrzlinka2021
27. mar 2024

Povedz, že odídeš, ak nedôjde k náprave

belle_vie
27. mar 2024

Alebo by som riesila s rodicmi ( je to neprofesionalne, ale evidentne i pristup riaditelky).
Ak sa zacnu ohradzovat rodicia, preco nie je viac uciteliek, ako platiacim klientom by im mala vyhoviet. Ja si veru ako rodic neviem predstavit, ze by mali chodit do kolektivu, kde sa o 9 deti stara 1 osoba ( pri vsetkej ucte to nemas sancu stihat a nechcem, aby moje dieta plakalo pokakane pol hodinu ).

daniela1911
27. mar 2024

Z tohto dôvodu som kedysi zobrala dieťa z jaslí, 1 učiteľka čo robila ešte aj desiatu a olovrant a slečna na absolventskej praxi, ktorá tam bola sama kým učiteľka bola v kuchyni, alebo riešila niečo iné. Ani ranný filter, ani si nič nepamätala od rodičov, keď bola sama na všetky deti a pod. Smutne od súkromnej inšitúcie. Nakoniec aj zatvorili triedu jasličkovú.

autor
27. mar 2024

@daniela1911 u nás to isté, robím aj raňajky, desiatu a olovrant. Pomáha mi na 4 hodiny 3 x do týždňa študentka

autor
27. mar 2024

@belle_vie prebalujem v určité hodiny a rýchlo. Takže nikto pokakany pol hodiny nie je. A bývam sama tak 3, 4 hodiny denne. Inak sme dve. Ale aj to je stresujúce. Kým prebalujem jedno, dve sa bijú, ďalšie vylieza na stôl. Ja ani nemôžem odbehnúť na WC

autor
27. mar 2024

@zmrzlinka2021 No už mám toho dosť. Stále sľubuje novú silu a nič. Takže po Veľkej noci sa chystám oznámiť, že buď mi nájde kolegyňu na 8 hodín alebo odchádzam.

prdolatanacestach
27. mar 2024

Nerobím v jasliach. Dcéra chodí do triedy 2-3r deti. Deti je 20. Učiteľky sú tri plus je tam vždy este jedna na výpomoc.

kiki68
27. mar 2024

Hmm, v Rakusku mame zial este horsie ma 1 asistenta je ofiko 7 deti ( mozu byt od 3 mes ) a na pedagoga este viac. Dokopy sme ale boli s kolegynou dve na 19 deti ( vek 6 mes-2,5 roka ). Strasny mazec. Viem co to je. Ak je zakon takto, tak sa stazuj a povedz, ze kto zodpovedny ked sa nieco stane a zacne sa to vysetrovat. Tam totiz konci cela sranda. Ale podla mna je 1 dospely na 5 deti maximum. Len ono sa to casto podcenuje, mojej kolegyni nechavali 19 deti samej, na hodinu tam dosla asistentka. Baba mala 19 rokov. Vyzerala na 35 z toho.

kiki68
27. mar 2024

Zial presne toto som mala v Bratislave a uz nikdy viac taketo nieco.

klip0
27. mar 2024

Extrém toto, chudatka deti ale aj ty

mimikarol
28. mar 2024

Ty kokos toto si neviem predstaviť mat zodpovednosť za toľko malych detí 😱 Presne ako bolo už spomenuté. Nech sa sťažujú aj rodičia

kiki68
28. mar 2024

@mimikarol rodicia o tom casto nevedia. A je im to vacsinou jedno ( moja skusenost)

belle_vie
28. mar 2024

@kiki68 no mne by to osobne vadilo. My sme skolku ( od 2 r ) vyberali aj podla poctu deti na ucitelku. A v nasej SKOLKE je 4 az 5 deti na 1 ucitelku.

autor
28. mar 2024

@mimikarol
@kiki68
@belle_vie šéfka tu so mnou ráno je keď chodia rodiča. Keď ich dáme spať o 13 odchadza a ja som tu sama do 17.

autor
28. mar 2024

Vždy povie, že to musím zvládnuť a na obed si odíde domov a ja som tu do večera sama. Ona to strašne podceňuje. Keby sa čosi stalo, samozrejme by to hodila na mňa.

autor
28. mar 2024

@kiki68 a presne, niektorým rodičom je to jedno, že som tu každý deň poobede sama. Ráno dovedú deti o 7 a chodia pre ne pár minút pred 17. Často aj 22.12. Aj choré ich tu vodia.a v pondelok hovoria ako sa už nemohli dočkať pondelka, kým ich dajú do jaslí.

autor
28. mar 2024

@belle_vie a ja tu mám veľa ročných deti, najstaršie majú 2,5

yalla966
28. mar 2024

to su sukromne jasle?

autor
28. mar 2024

@yalla966 súkromné

autor
28. mar 2024

@mimikarol sú to súkromné jasle a šéfka rodičom klame ako sme tu cely deň spolu.

yalla966
28. mar 2024

Určite by som sa obratila na RUVZ, a nahlasila ako to tam mate. Lebo musi byt zvlast zamestnanec aj na pripravu stravy, aj na upratovanie. U nas ma na to dohlad prave hygiena, a ta jedina moze sefku prinutit k zmene

autor
28. mar 2024

@yalla966 u nás vydávame stravu všetky aj brigadnicka bez zdravotného preukazu. Som tu z toho zhrozená. Keď deti zaspia, utekám umývam podlahu, umývadlá. Človek nemá ani prestávku

kiki68
28. mar 2024

@yalla966 joj vies ako maju podplatenu hygienu? Ja som zasla v Bratislave. Podobny system ako v tomto pripade. Odisla som, nakolko som sa nedohodla s tou pani majitelkou, lebo som sa prilis pytala. Ked som tam prisla po papiere uz tam boli dve mlade baby, ze jednu z nich si necha a islo sa dalej to iste.

kiki68
28. mar 2024

Presne, nasa tiez klamala, nutila klamat aj nas. A potom sms “ to si myslite, ze som take monstrum “, no nemyslim, viem 😂 Na inej prevadzke sa stal uraz a vaznejsi, ucitelku vyrazila a nechala ju v tom a tahalo sa to po sudoch. Ani neviem ako to dopadlo, ale zjavne peniaze spravili svoje.

kiki68
28. mar 2024

Nerobis tam kde som robila ja? Lebo mate ten isty system.

autor
28. mar 2024

@kiki68 kde sibrobila ty? Ja v trenčianskom kraji

autor
28. mar 2024

@kiki68 vraj jej tam raz prišla kontrola, zavrela sa s nimi do kancelárie, určite ich podplatila a chválila sa potom, že nedostala pokutu. Aj keď jej našli maslo, vajíčka, parky po záruke. Určite ich podplatila.

kiki68
28. mar 2024

V Bratislave

kiki68
28. mar 2024

Presne toto bolo u nas, hygiena zahadne nikdy viac na kontrolu nedostatkov neprisla

ivangeline
1. aug 2024

Môžem sa spýtať, aký je plat opatrovateľky v jasliach?