Práca v Holandsku - cez agentúru, pre páry

hannaaah
30. aug 2024

Dobrý deň!😊

S priateľom chceli by sme ísť pracovať do Holandska. Keďže v tejto oblasti nemáme veľa skúseností, radi by sme poznali vaše názory a skúsenosti.😁
Zaujímalo by nás, či sa to oplatí, ako to najlepšie vybaviť cez agentúru, ktoré sú spoľahlivé, nápomocné, atď.
Ideálne by bolo nájsť miesto, ktoré zamestnáva páry na rovnakú pozíciu a rovnaký pracovný čas. (Doteraz sme hľadali prácu hlavne v sklade.) Ak by bola aj možnosť, aby sme bývali spolu len my dvaja v byte, bolo by to ešte väčšie plus.😅

Budeme vďační za každú informáciu a vopred ďakujeme za akékoľvek tipy, rady či názory.🙏🏼

kikadzi
31. aug 2024
tiika
31. aug 2024

@hannaaah pozri Otto work; ale či spĺňa všetky tvoje nároky to neviem

lenka10717
31. aug 2024

@tiika Otto work bude taky krst ohnom. Odporucam sa im vyhnut 😄

tiika
31. aug 2024

@lenka10717 ja viem, že to nie je luxus, ale záleží od okolnosti, čo, kam a na koho natrafia, hlavne, že fungujú dlho, platia, zabezpečia, poznám aj ďaleko horšie

tiika
31. aug 2024

@lenka10717 áno, pokial maju a vedia o lepších možnostiach, súhlasím.. ťažko povedať, nevieme, ako oni ovládajú angličtinu, čo vedia robiť, či maju na poplatok za sprostredkovanie atď

hannaaah
autor
31. aug 2024

@tiika Môj priateľ hovorí plynule po anglicky, ja ovládam na komunikatívnej úrovni, takže angličtina by nemala byť problém.
Našli sme túto ponuku: https://www.profesia.sk/praca/otto-work-force-s...
Ale keď som si o nej prečítala, boli tam dosť zlé recenzie na OTTO, preto som sa chcela dozvedieť viac o tom, čo si ľudia myslia alebo čo by odporúčali na začiatok. 😅 Ale aj iné agentúry boli zle hodnotené (napr. Universal Consulting, Joxfy, Covebo), takže naozaj neviem, ktorá by bola najlepšia voľba 😕

bubik6x
31. aug 2024

@hannaaah Covebo a Otto v žiadnom prípade, pracovala som pre nich a VŽDY bol problém s výplatami, plesnivym ubytovaním, o wifi ani nehovorím takže za mňa rozhodne nie, alebo ti zaručujú že práca je, a o dva dni už nie, mali sme veľa takých na ubytovni, ktorých tam držali aj dva mesiace a nepracovali nič ale peniaze za ubytovanie a zdravotné poistenie pýtali, a to som bývala vo viacerých miestach keď som pre nich pracovala, z ničoho nič ti oznámia že ťa sťahujú preč a máš si pobaliť veci lebo do hodiny bude na teba čakať auto, je im jedno že budeš bývať aj 100km od danej práce, povedia ti že máš vstávať skôr a hotovo.....

tiika
31. aug 2024

@hannaaah tak väčšinou sa na net píšu najmä tie negatívne recenzie, pritom ďalších xy ľudí môze byt spokojných. Niektori píšu asi ozaj oprávnene, iným sa niečo nepáči, ale samy sú problematickí, nemajú čo ponuknut, za to však maju veľké očakávania a kritizujú dookola všetko a všetkých.

Môj ex pre Otto pracoval. Problém s výplatou nemal nikdy, plesnivé ani inak hrozne ubytovanie tiež nie, s wifi nebol problém, v rámci roka sa sťahoval 1x cca 50 km, prácu mal stále, on bol teda spokojný.

No toto všetko závisí jednak od človeka, jeho koordinátora a zároveň i šťastia. Ak je niekto slušný, pracovitý, vie dobre anglicky,.. väčšinou sa mu vodí dobre.
Ta agentúra funguje dlho, ak by tam boli zasadne nedostatky, v NL by skončili rýchlo. No nehovorím určite existujú i lepšie možnosti.

hannaaah
autor
1. sep 2024

@bubik6x a môžem sa opýtať, kedy ste tam pracovali, keď ste s nimi mali tieto problémy? 😅

bubik6x
1. sep 2024

Približne 8 rokov dozadu, priateľ 6, a v celom Holandsku sa vie , že dlhujú milióny štátu na daniach, odrbuju atď....nie jedna firma zrušila s nimi zmluvu, s Otto predovšetkým, ako nehovorím, že všetko bolo zlé, na prvom hoteli bolo všetko super no bohužiaľ s nimi firma skončila, o dva týždne nás presťahovali na dedinu kde jediný obchod bol 8km od nás....na druhy deň nás znova sťahovali, polovica ubytovne mala wifi, druhá nie, okomentovali to len tým že pred rokmi keď robili nejaké práce tak presekli kábel a meniť ho nebudú..... koordinátor nedostupný.....chces výplatnú pásku odpoveď bola on tu na to nie je aby ti to dával......a to som vždy pekne poprosila, bohužiaľ, po polroku znova sťahovanie, znova zabudnutá dedina, obchod 3km cez les do kopca....po 2 mesiacoch znova sťahovanie, izbu som mala hneď vedľa kúpeľne, zatekalo mi do skrine, čo s tým urobili? Po mesiaci to opravili, upchal sa záchod, bývali sme 6 v jednom domčeku, po troch týždňoch to opravili, unikal plyn nahlásila som to 3x a odpoveď bola citujem "ale to až tak necítiť, len keď otvoris skrinku" keď som si už vtedy po tom všetkom dupla nohou tak nás presťahovali do iného domčeka kde bola pleseň v celej izbe.....a tie indivíduá, spite a zdrogovane čo bývali na každom kúte ani nehovorím.....každý sme nejaký ale čo je veľa to je veľa, mám známych čo ďalej pracujú cez Otto a je to čím ďalej tým horšie, väčšinou podľa toho kam natrafis ale šanca je minimálna, oni ti na Slovensku povedia, že všetko ti zariadia atď, hej strechu nad hlavou mať budeš ale v akom stave a s akými ľuďmi to ti nepovedia, na ako dlho bude práca tiež nie, a keď im odtiaľ zavoláš že je nejaký problém tak oni to riešiť nebudu lebo to nie je už ich starosť takže asi toľko

hannaaah
autor
2. sep 2024

@bubik6x Fhúhaa...Je mi ľúto, že ste s nimi mali takúto skúsenosť. ☹ Ale môžeme len dúfať, že sa odvtedy zlepšili, pretože sme nenašli veľa iných agentúr, s ktorými by sme mohli vycestovať, a majú veľký výber, pokiaľ ide o pracovné ponuky. 😕

hannaaah
autor
2. sep 2024

@tiika To je presne to, čo povedal aj môj priateľ. 😄

bubik6x
2. sep 2024

Ono na začiatku môžete ísť cez nich pracovať, a hneď popritom si tu hľadať niečo iné cez holandské agentúry, mám na mysli také čo sú tu a nie v iných štátoch, napr 3 roky som pracovala cez adecco a bolo super, len to že som mala už vlastné ubytovanie lebo oni nedávajú ubytko, nedávno som pracovala cez artiflex asi rok a tiež bolo super a teraz už bez agentúry som si našla prácu a je meeeeega super, na začiatok si skúste, len sa pripravte aj na najhoršie