Práca v Grécku bez voľna

9. jan 2022

Ahojte, videla som ponuku práce do Grécka na ostrov Santorini.
Je tu niekto,kto takto robil v Grécku?
Ubytovanie je zabezpečené, 1400€ + poistenie, pracovný pomer by trval 5-6mesiacov, no vraj bez voľna.
Upratovanie apartmánov, žehlenie a check in a check out.
Zdá sa mi to, také divné,že bez voľna 😶😶 ale neviem ako to je v Grécku. Máte skúsenosti?

simsalabim
9. jan 2022

Ja som pred vyse 25 rokmi takto robila v Grecku v muestnej CK a volno som mala kazdy den od 14-16hod. Ked sme boli zavreti cez siestu. Oni si totiz za leto musia zarobit aj na zimu.

autor
9. jan 2022

@simsalabim to ste teda celý polrok robili bez voľna? Iba 2hodiny ste mali? 🙊

lenka2710
9. jan 2022

Ja som bola na Cypre a voľno som mala len od 15 do 18 kazdy den, ale robila som pol roka v kuse
Bolo to letovisko, takže museli zarobiť od mája do októbra, ostatne mesiace bolo všetko zatvorené
Robila som v hoteli na bare alebo v hotelovej restike podľa potreby

autor
9. jan 2022

@lenka2710 jaaaj,no to bude asi letoviskom. Kamarátka mi robila v Serresi, ale to nie je letovisko, a mala normálne tuším 2x za týždeň voľno, v kaviarní robila. Preto mi to prišlo také čudné. Ďakujem 🙏

simsalabim
9. jan 2022

Ano. Bolo to letovisko.

truthy
9. jan 2022

Hmmm bude to možno tým, že letoviská sú proste viacej vyťažené ako iné miesta. Ak je to však uvedené v zmluve, tak proste s tým nenarobíš nič

danieladeley
9. jan 2022

a kolko hodin za den? lebo je dost rozdiel robit 12 hodin kazdy den alebo 6 hodin kazdy den

autor
9. jan 2022

@danieladeley no pani sa vyjadrila,že niekedy 12h niekedy 8h a niekedy 6h, že to záleží od šikovnosti

danieladeley
9. jan 2022

ja by som do toho nesla, pokial by nebol stanoveny presny pracovny fond, lebo 1400 eur za 6 hodin alebo 12 je velky rozdiel a take nieco, ze zalezi od sikovnosti, to je taky typicky odrb.

xjakubikovak
9. jan 2022

My sme boli zo sš, presne to bolo od 14.5 do 1.10 ale výplatu som mala narozdiel od teba bez tej jednotky na začiatku 😃 a mala som aj nejaké voľno 1-2 dni v mesiaci cca a robili sme našťastie vždy len do 15 od 7. Celkovo neznášam teplo, robila som vonku v bare, doteraz neviem ako som to zvládla 😃

aylinn
9. jan 2022

No dajme tomu že by si ako začiatočník robila 12 hodín to by si mala 3,75 v čistom na hodinu , to už fakt môžeš chodiť na tyzdnovky do AT a vikendy mať voľné.. u nás v AT casnici zarobia 1380 cca a robia krátky dlhy. Takze dosť oničom , keby si mala aspoň voľno že si môžeš užiť mesto a more ale takto?

autor
10. jan 2022

@danieladeley ponuku už vymazala,lebo ju tam ľudia hejtovali, hlavne cez ten pracovný čas....

danieladeley
10. jan 2022

No vidis, hlavne, ze sa si nenachytala. Najdes nieco lepsie 🙂