Práca v Generalli poisťovni

11. aug 2020

Maminy, máte niektorá reálnu skúsenosť s touto prácou?? Skončila mi RD, podpora mi vychádza slušná, takže pol roka som v kľude. Naskytla sa mi príležitost ísť pracovať do novootvorenej kancelárie generalli, robí sa 2 dní v týždni, zbytok voľno.. Samitehme práca poistky, zmluvy, servis klientom. Celý život som pracovala v bankovníctve, nebola to moja práca snov, ale fajn príjem, Tpp, kľud. Teraz sa naskytla takáto možnosť, podmienkou

autor
11. aug 2020

Však je, že treba si otvoriť živnosť, prvý rok je nejajy fix potom už nič. A ja naozaj neviem, ci to stojí za to, či za toho pol roka hľadať niečo iné a zatisl brat podporu, alebo to risknut, aj keď nie som nejako presvedčená. Akonáhle mi svieti banková prax, tak bohužiaľ, ja mam pocit, že už nič iné ani robiť nemôžem, iba banky a poisťovne majú záujem) mate skúsenosti s touto prácou, také reálne? Ďakujem

3009
11. aug 2020

Buď na podpore. Aj za pol roka bude takáto pozícia voľná.

autor
11. aug 2020

@3009 ďakujem, máš osobnú skúsenosť???

3009
12. aug 2020

Robila som 13 rokov banke a mnohé dievčatá odchádzali do takýchto poisťovní a niektoré, ktoré odišli ešte v začiatkoch boli spokojné, ale ktoré odišli neskôr to skoro zanechali. Nie každý má povahu obháňať klientov a baláchať im do hlavy "výhody" poistenia. Teraz každá banka robí buď priamo ona poistenie alebo majú ľudí, ktorí to robia pre niektorú poisťovňu. Už ten okruh voľných ľudí je veľmi malý, ktorí prichádzajú do úvahy ako noví klienti.

extempore
12. aug 2020

V Generali maju teraz taku nejaku akciu či co, že ked niekto od nich zoženie na pracu v Generali bývalého bankára tak dostane za to 1000€. Preto sa teraz idu všetci potrhat. Musis na začiatok absolvovať dva mesiace všetkych možných školení a seminárov kym dostaneš certifikát, že to mozes robit... 🤮🤮🤮

autor
12. aug 2020

@3009 ved toto ma odrádza, nemám problém navolavat klientov na stretnutia a bla bla, ale naozaj, už sú všetci asi obsadení 🙂 a človek počuje slovo poisťovňa a už je odradeny:(

autor
12. aug 2020

@extempore hej, pozerala som to na ich stranke, ze by mali za mňa odmenu, o to nejde,len sa bojím, že to nebude také jednoduché ako hovoria, že prvý rok fix 1000 eur + samozrejme provízie, ktoré sú vysoké... no kto da taky fix živnostníkovi za pekne oči 🙂 niečo mi na tom stále vadí, nejaký vnútorny pocit, tak som chcela poznať skúsenosti 🙂 ďakujem baby

eliska13
12. aug 2020

Našla by som niečo iné tvoj plat bude závisieť od zohnanych klientov ono to pekne znie byť 2 dni v kancelárii a ostatné budeš z domu vyvolávať či chodiť na stretla.ine je robiť niekde v administratíve v poistovni

weronka17
12. aug 2020

Robila som v tejto spoločnosti ale na administratíve, nie ako poradca.....síce som ich výplatne pásky nevidela, ale silne pochybujem o tých 1000€....a keď nie si presvedčená o tom, že budeš obhanat klientov, asi to bude len trapenka pre teba, keď od teba budú vyžadovať nejaké uzatvorené zmluvy a budeš s ťažkou biedou tam niečo nosiť....pre taku prácu musí byť človek zapálený, myslím si ....

autor
12. aug 2020

Dakujem baby, skôr sa naklanam k tomu, že nie teda, možno budem ľutovať, možno nie... 🤔

extempore
12. aug 2020

Daj si pozor, ak do roka odídeš, všetky provízie a fixy musis vracať!!

autor
12. aug 2020

@extempore to vážne???? Fuuuha, tak toto mi "zabudli" povedať..... 🤔 Takto úplne mení situáciu, máš to overené?

extempore
13. aug 2020

Stopercentne! Je to aj v zmluve, ktoru podpisuješ...

ibrunova
13. aug 2020

a hlavne, odvody musíš platiť, či zarobíš, či nie. Určite by som do toho nešla.

autor
13. aug 2020

Fuuuha, no dobre teda, tak sa teším na svoju podporu 🙂 este som si tak myslela, ved OK, rok vydržím a ked bude zle, skončím, prvý rok len nejake zdravotné odvody, socialku neplatím.. Ale na čo si komplikovat život a následne nemat ani nárok na podporu 🙂 ďakujem baby