Práca v čínskom obchode

24. apr 2024

Ahojte, pracovali ste alebo pracuje niekto v cinskom obchode, ako ste spokojne a ake mate podmienky?

domkakvet
24. apr 2024

Znama robi za minimalnu mzdu na polovicny uvazok, realne tam je osem hodin, ci to je tak vsade to uz neviem.

lakebabe
24. apr 2024

Suseda robila roky všetko na ruku, veľa hodín nezaplatenych , žiadni lekári, pnky, pred otvorením o hodinu skôr zadarmo cenovkovat, po zavreti hodinu upravovali zadarmo. Žiadne stravné listky nič, minimálka na papieri aby boli kryti

caroline_
24. apr 2024

Známa tam robila, ale len krátko, cele zle

autor
24. apr 2024

Mam rovnaku skusenost, cez 200 hodin mesacne, ziadne volno, ziadny dr, ziadna pn, ziadne stravne listky, praca na cierno, zmluvy az po urcitej dobe a to tiez len polovicne, peniaze minimalne, vsade kamery, neustale sledovanie...len som chcela vediet ci to aj inde tak funguje

lakebabe
24. apr 2024

Určite áno oni sú tí Vietnamci poprepajani sú to veľké rodiny v jednom meste to je ten istý systém.

katica06
24. apr 2024

Kamarátka robila pár mesiacov, hrôza. Polovičný úväzok na minimum v reále odpracovaných 8-10h. Zvyšok cash, plus vykladať tovar, naceniť, upratovať o piatej zatvárali o siedmej večer tam ešte makala. O stavenkách či pnke mohla iba snívať

babulkomale
24. apr 2024

To pises uplne ako cez kopirak o beznych slovenských podnikateloch, navyse este nutenie na zivnost ako bonus.

autor
24. apr 2024

@babulkomale to je tiez pravda, na slovensku zial bezna realita, ci je zamestnavatel slovak ci cinan...

babalenka
24. apr 2024

Ja robím u činana.Mam všetko čo treba dovolenku,péenku, stravu nadčasy bez problémov zaplatené. Cca 950 eur v čistom a keď vidí že makáme tak nám dá k výplate pomimo rovno z kasy po 50 eur.ked je spokojný.Hocikedy nám objedná kávu na predajňu bez toho ,aby som ju ja platila.par krát nas poslal k večeru keď nebolo ľudí tak ,že si môžme dať minerálnu zmrzlinu atď.Cez víkend keď stíha tak aj obed na uvarí síce ich čínsky spôsob a čínsku ryžu .síce peniaze výplatu neposiela na účet ,ale dá na ruku vždy nacas aj s výplatnou páskou.a mne vyhovuje na ruku ,lebo muž dostáva na účet tak aspoň nemusíme vyberať a máme rovno keš.Este si môžem vybrať či chcem celé alebo 20 taký atď.tak zatiaľ som spokojná.sice som tam pol roka,ale zatiaľ dáky veľký problém nemám.Jasne majú svoje muchy a svoje predstavy ale to má aj Slovák.

autor
24. apr 2024

@babalenka a kolko hodin robis tyzdenne alebo mesacne? lebo financne pises ze fajn ale mna uz by ani peniaze nepresvedcili keby mam byt 90% v mesiaci alebo v roku v robote a len 10% mat volno a cas na seba rodinu.

buberova
25. apr 2024

Tiež známa má takú skúsenosť že papierovo odrobených pár hodín asi aj na dohodu a zvyšok na ruku na čierno platené a odrobené celé dni aj soboty

babalenka
25. apr 2024

Robím krátky dlhý týždeň. Tak mám voľno aj cez víkend aj cez týždeň.A keď chcem a mám čas tak môžem ísť aj na druhu zmenu je som príde tovar pomôcť s tým ,že ten deň mám normálne zaplatené aj vo výplatnej páske.Mame normálne vlastnu Slovensku ekonomku a aj tlmočnícku.Ked je dáky problém hlavne recobu nie vždy sa hneď pochopíme tak vytočí tlmočnícku dá mi ju k telefónu povie mi čo chce šéf poviem ja či chcem a ona to preloži.Robota to nie je zlá jediné čo zlyháva je tá komunikácia.Vedia po slovensky len nie vždy pochopia naše slovíčka.Fungujme aj cez Google prekladač,ale už sa mi stalo ,že mi slovko inak preložilo.tak vykladať tovar musíš aj inde v slovenskom obchode a aj s ľuďmi robiť je katastrofa.To že je šéf číňan Mio nevadí vadia mi ľudia čo zjedli všetky múdrosti sveta.Naposledy sme mali konflikt prišla so psom na predajňu a ešte nás urazila že ten pes je čistejší ako my .To že prišla s ním bez vodítka a bez košíka a hlavne keď je zákaz videnia psouv do centra .Tak taký ľudia mi vadia viac ako ten číňan.

lilian183
25. apr 2024

Známa tam robila ,ako 13plat dostala deku a niekoľko kilov ryže

lakebabe
25. apr 2024

@lilian183 😂😂😂 toto pobavilo mne vtedy suseda vravela, že miesto odmien iba keď bol spokojný dostala gastrace 😂

babalenka
25. apr 2024

@lilian183 áno aj nám dal ryžu grátis 😁.predávame aj tie ich čínske polievky mochi atď a keď sa to nepreda a už je po záruke tak nám to dá zadarmo.len my doma to nejeme tak dávam to známym chodia na ryby tak si to len zalejú vodou a majú obed.