Práca v chovprodukte

14. dec 2022

Ahojte pracuje tu niekto chovprodukte? Zajjimalo by ma ci by som sa mohla dostat k takejto praci aj ked nemam skusenost so zvieratkami.

marika39
14. dec 2022

moja kamarátka takto začala, nemala vôbec žiadne skúsenosti so zvieratkami ale rokmi sa naučila a teraz má svoj vlastný obchodík🙂

zuzu4321
14. dec 2022

nechces taku pracu. Kamoska robila a cele zle. Ludia nemozny, kydali na nu, poradit si dedali (a to ona fakt vie, co a ako), zakaznici jej kolko krat vynadali, valali na nu robotu, sef zdrhal... o zvieratach ani nehovorim. Predpokladam, ze by slo asi o pracu z nemenovanom retazci... ale co som zazila, tak zamestanci nemaju sajnu, takze asi tolko k skusenostiam. A ja osobne by som nechcela robit v obchode, kde su zvierata z pochybnych chovov, so zdravotnymi problemami, nechaju "na vystavku" lezat zviera v poslednych krcoch alebo ak sa nepredaju do urciteho casu, idu dalej ako krmivo...

janetinka27
14. dec 2022

ahoj, zrejme sa tam mozes dostat a casom sa mozno naucis... ale zvierata su zive tvory a myslim si, ze by si mala vediet poradit. som v roznych skupinkach o akvaristike a dost sa tam stazuju na predavacov, ze nevedia poradit. nechcem ta odradit, to nie, ale predstav si, ze sa niekomu zamuti akvarium a caka, ze mu na to nieco das, co mu pomoze.
ja som nedavno kupovala obycajne krmivo pre rybicky a museli sme vsetky balenia otvorit, kym sme nasli vhodne. predavacka ani jedno nepoznala.

danalop
14. dec 2022

Jasné, že sa dá🙂 Podmienka je, aby si vlastne mala k nim aspoň nejaký vzťah, všetko sa dá naučiť jednoznačne, len treba chcieť.

kacena4
14. dec 2022

dolezite je ci mas vztah k zvietatam musis vediet poradit najma so zradlom co komu, vitaminmi.... tiez liecivom popr. podstielkami. segra robi roky. je to tazka praca kedze musis naminupovat s 10-15kg. vreciami so zradlom. nemusis mat skusenost so zvieratami ako takymi. nie vsetky choprodukty maju zvierata v ponuke

dominika1922
14. dec 2022

Robila som v súkromnom chovprodukte a nebol problém ale ja mám veľmi veľa skúseností. No a keď som sa hlasila do druhého resp do super zoo tak čuduj sa svete nezobrali ma pritom väčšinou tam robia taký čo ani šajny nemajú.. takže nechápem týmto ich výberovym konaniam. Čiže treba skúsiť

mamkalentedkova
14. dec 2022

@janetinka27 a to so ho ani ty ,ako akvaristika nepoznala ? Keď si v toľkých skupinách ,tak si sa mala najprv opýtať tam a ísť na istotu ...bože ,aké ste niektoré múdre 🤣
Myslíš ,že predavačky v potravinách vedia zloženie všetkých potravín ? Človek sa aj v takej práci veľa veci naučí za behu ..keď a tým už reálne pracuje ,spoznáva sortiment .Všetky predavačky v textile tiež nevedia poradiť veľkosť oblečenia napríklad podľa veku dieťaťa..alebo v domácich potrebách tiež nemajú vyskúšané všetky hrnce ,ryzovary a neviem čo všetko ...pracovníci v elektre tiež nevedia spamäti všetky parametre každého vystaveného tovaru ..V dnešnej dobe ,existuje Google a každý si vie informácie dohľadať ,čo sa týka produktov .
Ak ide o manipuláciu so zvieratkami,to sa tiež človek naučí,ale na začiatok by bolo fajn mať k nim vzťah a nejaké skúsenosti s chovom .

janetinka27
14. dec 2022

@mamkalentedkova zial, ja nie som akvaristika ani akvaristka, krmivo som nekupovala pre svoje rybicky, rybicky nemam. a preco by som sa mala pytat v skupinach, ake krmivo kupit rybickam, ked to ma ovladat predajca v akvaristike? akvaristika nie su potraviny a ani textil. ale zrejme sa o tuto oblast nezaujimas, tak asi nevies, co to obnasa. chovprodukt totiz nie je iba predaj tovaru. chovat obycajne rybicky je cela veda.
pises, ze pre zaciatok by bolo fajn mat k zvieratam nejaky vztah a nejake skusenosti s chovom. skusenosti s chovom neznamena, ze das psovi granule. mala by si vediet, co podporuje znasku vajicok u sliepok atd. takze tebou spominane skusenosti s chovom asi bezny clovek nema...

autor
14. dec 2022

@dominika1922 ahoj mozem sa opytat ci si sla nakoniec pracovat do super zoo?a ci si tam spokojna?🙂

mamkalentedkova
14. dec 2022

@janetinka27 ja som práve v chovprodukte pracovala ..a myslím,že ak človek chce chovať zviera ,sám si ma mnohé veci naštudovať ..žiaľ ,to často tak vôbec nie je a potom ja na vine predajca .Ale ty asi ovladas všetko ..význam sa úplne v každej oblasti .Asi si myslíš ,že človek ,fompracuke v chovprodukte ,musí vedieť všetko o akvaristika ,psoch ,mačka h ,hlodavcoch ,teraristike ...musí byť odborník vo všetkých smeroch ..lenže bohužiaľ ..ani veterinári nie sú všade takimodbornici na všetko a s chameleonmi,jezkami a podobnými zvieratami kamaráti dochádzajú k veterinárovi 100km a a ten predsa roky študuje svoj odbor.. od predajcov v by ste chceli,aby vedeli všetko 🤦🏽‍♀️

mamkalentedkova
14. dec 2022

@janetinka27 dokonca sompredatavv ,že reťazec akonsuperzoo má.svoj vlastný portál,kde majú garantov z každej oblasti chovu ,čiže sa dá napísať priamo skúsenému teraristovi,akvaristovi..mávajú aj odborné školenia ..a tak by si len čumela ,koľko veci a problémov sa tam rieši ..ja vravím len toľko,že napríklad aj predajca ,ak chová psy,vie o nich urcite viac ako o zajacoch,apebomo chameleonoch ...ale všetko sa dá časom naučiť ...Ty si asi nikdy nepracovala v obchode .Na začiatku je všetko nové ...a navyše ,v predajniach,ako je suoerzoo sa zväčša každý predajca bližšie špecializuje na iný druh chovu,žiaľ predávať musí všetko

dominika1922
14. dec 2022

Ahoj nešla, nezobrali ma. To je to čo aj píšem že niekedy tam berú skôr takých čo moc nevedia

janetinka27
15. dec 2022

@mamkalentedkova odpovedala som autorke, ktora pise, ze nema skusenost so zvieratami. ano, naozaj si myslim, ze clovek, ktory nema skusenost so zvieratami nie je vhodny na pracu v chovprodukte. ano, nauci sa, ak ma zaujem a ochotu, vztah. ale skor si myslim, ze sa tam hodi clovek, ktoreho tato problematika zaujima a venuje sa jej a nie je pre neho vsetko nove.
do chovproduktov sme chodili roky odmala a vzdy tam boli predajcovia, ktori tomu rozumeli. vedeli vysvetlit, poradit, odkupovali ryby, rastliny atd. ano a zial, bola som sklamana, ked som bola naposledy v chovprodukte a pani mi nevedela dat ani krmivo pre rybicky.