Práca v Bille za kasou

linki90
30. sep 2022

Ahojte màm možnosť ist do práce za kasu do billy , aktualne som ešte na RD s malým by bol priateľ jeho nápad že sa teraz vymeníme. Však nemusím RD prepisat na neho? možem normalne chodiť do prace a poberať rd do 3 rokov dietata však . Ak máte realne skusenosti s touto prácou a hlavne spoločnostou ako platia ako sa robi, mne by dobre padlo trošku vypadnúť. Robila som takúto prácu brigadne ale v tescu a tam mi to šlo. Len otázka či to zvládne malý a muž ,ste niektorá tak ž chlap sa stará o dieta plus domácnosť a bezproblemovo? lebo malý ma so mnou už režim zavedený a uspavam ho len ja a proste cele dni travi so mnou .Teraz má priateľ len dohodu plus opatrovanie matky. Dakujem za rady a skusenosti 🙂

kikus1997
30. sep 2022

Však nech si požiada o matersku.. on ju môže poberať tiež popri tvojom rodičovskom

majla87
30. sep 2022

@kikus1997 neda sa poberat materske a rodicovsky naraz

linki90
autor
30. sep 2022

@kikus1997 ako o materskú? jemu by ani nedali kedže opatrovanie neberú ako normalnú prácu z toho ani podpora sa nepočita

klarissa25
30. sep 2022

@kikus1997 nemôže jeden poberať materskú a druhy rodicak...

kikus1997
30. sep 2022

@majla87 áno mate pravdu, nesmie poberať … zmylilo sa mi to v prípade dvoch deti… keď jedna poberá na jedno rodičak a otec na druhé matersku.

kikus1997
30. sep 2022

@linki90 nevedela som že opatruje … ide o to , že kebyže je normálne zamestnaný tak po tom Ako vy vyčerpete matersku môže ju on čerpať na to iste dieťa… ale vy si musíte zrušiť rodičovský .. tak ako píše @majla87

doriiis
30. sep 2022

@kikus1997 ...ani to nemoze

klarissa25
30. sep 2022

@kikus1997 ani pri dvoch deťoch sa to nedá....dá sa le poberať materska na jedno a materská na druhé...