Práca v banke - call centrum

22. máj 2024

Chcela by som pracovať v banke na call centre. Často majú vypísané inzeráty pre prácu z domu na call centre, viete mi niekto zo skúsenosti povedať ako to funguje -myslím či je tam len nejaké vstupne školenie alebo treba nejaký čas pracovať na pobočke ? Nikde som sa takúto info nedozvedela
A ešte mám otázku či niektorá pracujete v banke aj bez predošlých skúsenosti s takýmto typom prace. Mám vs vzdelanie ale nie v nejakých ekonomických odboroch, neviem či si táto práca vyžaduje niečo špeciálne
Ďakujem

melanta
22. máj 2024

Práca na pobočke či v call centre nie je ekonomická práca. Je to práca, ktorá nevyžaduje žiadnu špeciálnu kvalifikáciu. Takže absolvuješ školenie, logicky a po ňom môžeš rovno pracovať. Samozrejme, z domu znamená, že nemáš doma deti a ak áno, tak sú plne samostatné a nebudú ťa nijak obmedzovať počas pracovného času.

autor
22. máj 2024

@melanta samozrejme som si vedomá čo obnáša home office a aj viem prečo primárne chcem ten 🙂 deti nemám bývam sama čiže lepšie podmienky ani nie sú 😃 a práve preto že banky nemajú nejaké velke požiadavky tak si myslím že by som ich mohla spĺňať, len ma zaujimalo či to nebude zavádzanie typu v inzeráte home office ale v praxi pomaly rok odpracovať na pobočkách a potom ,,možno,, prechod na ho

melanta
22. máj 2024

Nie nie, toto nie je v žiadnej banke, takáto povinnosť, že najprv pobočka a potom call centrum. Ale školenie musíš absolvovať v office. A tie školenia sú niekde týždeň, niekde mesiac či dva. Záleží od banky, ako dôkladne školia + či okrem hard skills ťa budú školiť aj soft skills, čiže ako telefonovať, čiže obchodné zručnosti po telefóne. Ak teda ideš na aktívne call centrum, kde budeš aj predávať cez telefón.

ivik4
22. máj 2024

Co sa tyka banky,musis sa naucit vela novych veci ale este som nepocula o tom ze banka poskytuje ( a je jedno ze callcentrum) pracu z domu nakolko sa jedna o velmi citlive udaje.
Mozno len ze ozaj by si nieco iba ponukala

autor
22. máj 2024

@ivik4 nemyslím si žeby sa jednalo o nejaké veľké veci typu hypotéky atd skôr asi nejaké klasické poradenstvo dnes už väčšina ľudí radšej zavola akoby mali navštíviť pobočku keď sa jedna o maličkosti
Takze nemyslím žeby to bolo niečo nemozne, podobne ako mobilní operátori viem o tom že veľa z nich pracuje z domu

ivik4
22. máj 2024

Ano, mobl. Operatori ano ale my sa rozpravame o banke

autor
22. máj 2024

@ivik4 ten človek je na to školený, ma zmluvu rovnako ako zamestnanec ktorý sedí za stolom na pobočke. Určite sú aj nejak kontrolovaní ti na call centre. V roku 2024 mi to nepríde ako niečo nevídane, keď raz banka takúto možnosť ponuka tak pravdepodobne ju aj ma, moja otázka znela len ku tomu či treba najskôr nejaký čas sedieť na pobočke ako poradca alebo to školenie prebieha mimo tohto, ale na to mi ako vidím odpovedať neviete takze vďaka 🙂

ivik4
22. máj 2024

Aj som Ti chcela napisat spravu ale si anonym.
Inak , niesi ty Ta ktora sa vcera pytala na to ci je 5e priapevok na stravu v banke primerany?

ivik4
22. máj 2024

Pracujem v banke ,prave preto Ti na to odpovedam. Ale vsak budis 💁‍♀️

lenka188
22. máj 2024

Nestretla som sa s tym, ze by pracovnik na cc musel byt najprv na pobocke. Normalne ta zaskolia a budes pracovat. Ale urcite by som neratala, ze na zaciatku budes mavat home office. A ak neskor nejaky ano, tak mozno par dni do mesiaca. Call centrum spravidla nie je v banke oddelenie, kde by bola moznost nejako velmi vyuzivat HO.

lenka188
22. máj 2024

@ivik4 ked sa bavime o praci na centrale, tak asi vsetky banky na Slovensku vo vacsej alebo mensej miere poskytuju HO. Pred Covidom mali s tym problem, ale po Covide je to standard.

ivik4
22. máj 2024

No, ako ktore potom

autor
22. máj 2024

@ivik4 isto nie, riešim home office nie takéto veci 😃 tak možno každá banka ma iné fungovanie, netuším, možno vo vašej neponúkajú HO a inde áno, nemyslím že by chceli takto zavadzať ľudí aby sa im hlásili o prácu a potom budú mat starosti vyraďovať každého keď uchádzači zistia že sa o žiadny home office nejedna . Od banky by to nebolo seriózne, pochopím nejaké firmy predajove a pod

autor
22. máj 2024

@lenka188 ďakujem, ja som videla ponuku vyslovene call centrum na home office preto ma to zaujimalo. Pravdaže sa toto dá ľahko overiť tým že sa priamo spýtam ich, no chcela som pozrieť aj tu náhodou či nie sú ženy ktoré by vedeli lebo by tam napr samé pracovali

lenka188
22. máj 2024

@ivik4 tak napriklad mBank, VUB, SLSP, 365 banka, CSOB.. a pre ujasnenie hovorim o hybridnom HO, teda napr. 10 dni do mesiaca z domu, zbytok v kancelarii. Nehovorim o 100% HO

caroline_
22. máj 2024

Ja som robila 100% z domu v call centre pre zse, predtým som absolvovala pohovor online taktiež na 100% ho pre slsp, taktiež niečo ako poradca klienta, takže da sa byť z domu a nikam nechodit, záleži od banky

autor
22. máj 2024

@caroline_ môžem správu ?

caroline_
22. máj 2024

Jasne kľudne píš 🙂

lakebabe
22. máj 2024

@ivik4 niektoré bankove cc poskytujú od zaškolenia HO, ale čo ja viem tak napr na porady sa muselo chodiť do office ,ale väčšina času HO

bublinka1426
22. máj 2024

na HO davali u nas az riadne zabehnutych ludi, ak ides priamo na infolinka banky, to je des. ale este tam maju aj pasivne linky, to je zas ine.
ale aktivna linka - infolinka, nikdy viac najhorsia robota, za cely moj zivot.

autor
22. máj 2024

@caroline_ ďakujem písala som