Práca v Allianz

28. jan 2022

Ahojte. Oslovili ma o pracovnú ponuku v aliaz, prijala som to. Bola som na jednom druhom treťom pohovor, všetko prebehlo v poriadku. Teraz, ale neviem co ma čaká, tak ako som si to predstavovala ružovo, teraz mam trosku obavy a predsudky. Je tu niekto kto pracuje v Alianz alebo v inej poisťovní, ešte podotykam som na rd, čas si viem prispôsobiť. Ľudí nie je ťažké osloviť, ale ako ich správne presvedčiť,... Čo ak má každý bude odmietať len preto, lebo im to vyhovuje co majú, alebo budem sa zdať pre nich otravná...
Chcem rady len od tých čo z prácou majú skúsenosti, múdre reči nech si každý nechá pre seba

Dkaujem

zojazoja
28. jan 2022

v prvom rade profesionalny pristup, musis byt nadupana informaciami a poznatkami, aby ti ludia uverili čo im budes prezentovat. a v druhom rade musis byt na to aj typ človeka. ( chcem byt letuska, ale mam strach z vysok,..chcem byt ucitelka, ale nemam vztah k detom).

autor
28. jan 2022

@zojazoja ďakujem

hipuska
28. jan 2022

"Chcem rady len od tých čo z prácou majú skúsenosti, múdre reči nech si každý nechá pre seba"

nuz...mohli ti napísať aj tí, ktorých predajcovia Alianz/iní oslovili a mohli ti napísať skúsenosť, čo ich presvedcilo resp. demotivovalo. Ale, keďže chces iba tých, čo majú skúsenosti s danou prácou....tak nič

veronikaszabova
28. jan 2022

""Bola som na jednom druhom treťom pohovor, všetko prebehlo v poriadku. ""

Asi ta sklamem, ale beru ludi rad radom 😂 nakolko po par tyzdnoch sa to vyselektuje. Nie kazdy ma zaludok na nutenie ludi uzatvarat poistky, atd

zojazoja
28. jan 2022

@veronikaszabova a toto je neskutočná pravda. Ende. Amen. Nič viac netreba k tomu dodat.

ivkazba
28. jan 2022

No takto, chceš rady len od tých, čo majú skúsenosti. Mám, dlhoročné. Ale "múdre" reči si neodpustím a bude ich viac.

Áno, veľa veľa ľudí ťa odmietne. Na začiatku oveľa viac, priam výraznejšie viac ako tých, ktorí si s tebou dajú len stretnutie. Na jednu predanú poistku môžeš mať kľudne aj 10 stretnutí. A na to, aby si mala 10 stretnutí, môžeš urobiť 20 telefonátov ale kľudne aj 100. Podľa telefonických zručností. Samozrejme, sú takí, ktorým to ide od začiatku, ale tí by nemali takéto otázky. Toto si treba premyslieť. Či budeš okej s tým, že na jeden obchod urobíš viac stretnutí a ešte viac telefonátov.

Ďalšia vec, ako píše Veronika, berú nových obchodníkov rad radom, fluktuácia je u nich brutálna, takže nechcem ťa odradiť, ale uviesť do reality. Dostať sa na pozíciu obchodníka do poisťovne nie je nič náročné. Stačí mať maturitu.

Ďalšia vec, pýtaš sa "ako ich správne osloviť". Nuž začni tým, že začneš písať Allianz a nie Alianz. Už len to pôsobí nedôveryhodne. Ako má klient totiž veriť niekomu, kto ide radiť, ale ani nevie, ako sa správne volá spoločnosť, pre ktorú pracuje.

A posledná vec. Provízie hlavne za životné poistenie sú super. Ale pozor, ak ti klient poistku prestane platiť alebo ju zrušíš, tak musíš províziu vrátiť. Čiže neoplatí sa predávať poistenie, pokiaľ to ozaj neviem. Hlavne spomínaní životky, na to treba vedieť premýšľať a počítať, aby človek vedel urobiť životku, ktorá bude mať ozaj zmysel.

Samozrejme, sú ľudia, ktorí sa toho svojím spôsobom báli a dnes to robia roky, baví ich to a zarábajú vysoko nadštandardne.

gubcikova
28. jan 2022

@ivkazba pekne napísané a ešte by som uviedla že aj keď skončí a už tam nebude pracovať,ak niekto zruší poistku ktorú ona robila tak vracia peniaze.Neviem či Allianz má do 2 či 3 rokov .

sendy1977
28. jan 2022

@ivkazba kamarátke syn robí v Allianz a nemá ani maturitu. Má iba výučný list- automechanik

nelca84
28. jan 2022

@sendy1977 tiež poznám jednu čašníčku, ktorá "postúpila" do Allianzu a po pár školeniach mi chcela robiť poriadok vo financiách 😂 som sa pobavila 🙈

sante81
28. jan 2022

Ja by som do toho nešla.

ivkazba
28. jan 2022

@gubcikova samozrejme, provízie sa vracajú aj keď človek odíde

@sendy1977 @nelca84 baby, ja som to myslela skôr tak, že nie je problém sa tam dostať, pretože autorka otázky píše, že sa dostala cez 3 kolá a mám z toho pocit, akoby ona mala trochu wau efekt. A k tej časníške, verte, že poznám ľudí, ktorí robili v potravinách či aj automechanika a dnes sú už roky úspešní sprostredkovatelia. Každý sa to musí naučiť od začiatku. A niektorí z týchto ľudí sú lepší ako keď niekto vyštuduje ekonomickú, kde sa naučí akurát tak teóriu. Ale jasné, po troch školeniach expert nebudem, treba čas a to väčšina z nich nemá, lebo od väčšiny chcú hneď výsledky.

hipuska
28. jan 2022

@ivkazba to máš pravdu. U nás bol jeden poistovak, ktorý urobil životnú bratovi. Brat mal 19 rokov, zarábal...tak mu poistku spravil na 250€. Môj brat sa dal nahovoriť. Som ho poslala kade ľahšie a poistku brat zrušil. Podával mu tam také bludy, že infarkt, kadejaké choroby...mladému chalanovi. A to sa do toho ani dajak nevyznam, ale logicky to proste nesedelo. Ten poistovak skončil vo veľkom okruhu našich známych. Viem, že mu potom porušilo kopu ďalších ľudí

autor
28. jan 2022

@ivkazba ďakujem, ale opravovať si ma nemusela, spravil mi to mobil sám aj keby som tam napísala 4 také l navyše, pardon nevšimla som si to...

lucik106
3. júl 2023

Náhodou niekto, kto pracuje v allianz? Potrebujem sa niečo opýtať...