Práca v administratíve - skúsenosti

patricia112112
8. sep 2021

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosti s prácou v administratíve? Zajtra som pozvaná na pohovor a vôbec netuším čo od toho očakávať. Je pravda, že v životopise mám uvedené, že som pracovala ako administratívna pracovníčka, bolo to však len jednoduché riešenie objednávok, viac menej komunikácia s klientmi. Nemám skúsenosti s evidenciou, alebo prácou s interným systémom. Veľmi mi na tej práci záleží, avšak mám obavy, aby som pre nedostatok skúseností nepohorela. Učím sa skutočne rýchlo a rada, preto by ma zaujímalo, či vás aj v takomto prípade zaškolili, všetko ukázali, alebo sa odo mňa bude očakávať, že to mám vedieť. Som študentkou vysokej školy a nemám ešte príliš skúsenosti. Za každú odpoveď vám ďakujem.

simkids
8. sep 2021

jasne ze ta zaskolia, administrativna praca je velmi siroky pojem, skus sa spytat s akym softverom budes pracovat, aby si vedela a hlavne co bude vsetko tvojou naplnou prace, pytaj sa pytaj, nech vidia, ze sa zaujimas. Ak aj nedostanes tuto pracu, ber to ako skusenost, kazdy pohovor ta posunie dalej

patricia112112
autor
8. sep 2021

@simkids ďakujem ti, trochu si ma upokojila 😊 Určite sa budem pýtať, pretože sa veľmi rada všetko naučím. Vždy som chcela pracovať na podobnej pozícii, takže sa do toho pokúsim dať všetko. Ak to aj nevyjde, presne ako hovoríš, aspoň budem mať o skúsenosť viac 😊

buberova
8. sep 2021

Strednú mám obchodnú, z úradu práce ma pridelili na absolventskú prax do nemocnice na personálne, to som si mohla dať do životopisu ako administratívu... Potom som šla na pohovor na administrátívnu pracovníčku, podmienky presne ako som chcela a tiež mi na tom veľmi záležalo.. zobrali ma. V SAPe kde pracujeme som nikdy nič nerobila, ani o ňom nepočula a jasné že začiatky boli náročnejšie a všade som chodila so zošitkom s poznámkami a ťahákmi a všetko sa veľakrát pýtala. V novembri to budú 4 roky čo som na tej pozícii. Určite to zvládneš. Každý počíta s tým že začiatočníkom treba pomáhať a pomôcť im aby chýb bolo čo najmenej a neboleli.... A ak ťa pozvali na pohovor tak asi vidia že spĺňaš podmienky o praxi a vzdelaní ktoré potrebujú..

nafka0483
8. sep 2021

@patricia112112 Administrativa zahrna strasne vela veci, cize netusime co presne obnasa tvoja pozicia.
Administrativa moze byt spracovanie objednavok, moze to byt planovanie tras vodicom, kurierom a vsetky papierovacky okolo toho, moze to byt riesenie korespondencie, zakladanie spisov, triedenie, priprava podkladov, moznosti je strasne vela.
Rovnako tak co sa vyzaduje - napriklad take objednavky - mozes to spracovavat v SAPe, alebo v nejakom internom systeme vyvinuto presne pre danu firmu, alebo niekde mozno len v exceli...

To ako keby si sa pytala na operatora na linke - vyrobnych liniek su tisice druhov a je rozdiel byt oprator na linke na vyrobu mikrocipov a operator na linke v mliekarni.

ifava
8. sep 2021

Ked kazda firma si pod administrativou predstavuje nieco ine, takze vobec sa neboj, zaucia ta, proste nemozu cakat, ze budes hned vediet co a ako, ide len o to mat chut sa ucit si myslim 🙂

sssss123
8. sep 2021

ja tiež keď som išla robiť administratívu netušila som čo sa odo mňa čaká, naučili, zaučili a potom to už išlo

luccija
8. sep 2021

@patricia112112 vôbec sa neboj každá firma má svoj program, svoje pravidlá.Nastuduj si niečo o firme a sprav dobrý dojem🙂žiadny stres a zajtra daj vedieť.

paskolinka
8. sep 2021

administrativa je taky siroky pojem, ze to vobec netusime, do coho ides 🙂 urcite nikto od teba nebude cakat, ze budes ovladat interny system firmy, hned ako nastupis... moja prva praca sa vobec nepodobala na moju terajsiu pracu a obe boli "administrativa". neboj, kazda firma si zaskoli novych zamestnancov.

ofzuza
9. sep 2021

A co pisane v popise prace?

ratira
9. sep 2021

@ofzuza presne na to som sa chcela opytat, kedze podla mna to tam asi mali napisane. No ak aj maju nejaky system, tak ta do toho vsetkeho zaucia, ako v tom by som nejaky ten problem nevidela

patricia112112
autor
9. sep 2021

Náplň práce 😊 Dnes som teda bola na tom pohovore. Všetko prebiehalo úplne v pohode, najviac ich zaujímalo či som časovo flexibilná a či by som bola ochotná nastúpiť okamžite. Čo samozrejme áno. Pýtala som sa ich na systém s ktorým pracujú, ako ste mi poradili, trochu ma nachytali na faktúrach. Pretože síce som úplne jednoduché vystavovala, očividne im bolo jasné, že nemám príliš skúsenosti. Prízvukovala som však, že sa všetko veľmi rada naučím, že nemám problém s prácou na PC a teda sa aj rýchlo zaškolím. Boli veľmi príjemní, teda už som mala možnosť aj stretnúť potencionálne kolegyne a ak by ma vzali, urcite by sa mi tam páčilo. Takže už len čakať, či si ma vyberú. Inak si myslím, že som zodpovedala všetky ich otázky podľa očakávania, teda aspoň dúfam 😁 Držte mi palce, dievčatá. Pretože celý život snívam presne o takejto práci. A ďakujem vám za každú odpoveď. Veľmi ste ma povzbudili.

marytesss
9. sep 2021

@patricia112112 tiež som pracovala ako administratívny pracovník, je pravda že administratíva je strašne široký pojem. to čo menovali ako náplň práce uvádza 99% firiem ale nemusíte plniť všetko do bodky, ja som často bola využívaná ako "dievča na všetko"...asi tak. tak sa neboj, na pohovore vydaj zo seba to najlepšie. 🙂 keď ťa prijmú, všetko ti ukážu, zaškolia ťa. aj ja hľadám prácu 🙂

tamichloe
21. máj 2022

@patricia112112 ahoj🤗,prijali ťa?

larra12
29. jan 2024

@marytesss ahoj ja potrebujem administratívnu pracovníčku do kancelárie... Odkiaľ si? Ak máš záujem odpíš budem rada..

mikadooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra12
30. jan 2024

Potrebujem administratívnu pracovníčku poraďte mi.... Ďakujem