Práca upratovačky v škole

4. júl 2022

Pekný večer. Naskytla sa mi možnosť pracovať ako upratovačka pre základnú školu. Chcem sa spýtať či je tu niekto kto má s touto prácou skúsenosti. Viem čo približne práca upratovačky obnáša ale ako je to v škole? Je to jednoduchšie ako napríklad niekde inde? A ako je to cez prázdniny? Pracuje normálne každý deň alebo má nejaké voľno? Ďakujem za odpovede a prajem pekný večer 🙂

loliki
4. júl 2022

Dajú ti určite naštudovať, ako to tam funguje a aké budú tvoje povinnosti. Cez prázdniny sa umývajú napr. okná, dezinfikuje sa, polievajú kvetiny. Veď sa ich opýtaj.

autor
4. júl 2022

@loliki pýtať sa budem určite ale idem tam až o týždeň a nemám s touto prácou skúsenosti preto sa pýtam 🙂 možno sa nájde niekto kto mi k tomu povie viac nech som trochu v obraze 🙂

luccija
4. júl 2022

V lete sa cerpa dovolenka a upratuju veci na, ktore cez sk.rok nie je cas.

mariet24
4. júl 2022

Veľmi záleží aj na akej skole. Čo poznám je veľký rozdiel na maličkej dedinskej a na veľkej v meste. U nás (v meste) napr viem že pani upratovačky chodia na istý čas ráno a potom zas poobede. Keď sa vyučuje nie sú tam všetky, treba ich keď je najväčší nával ráno (napr v zimnom období, po príchode žiakov hneď musia zmyť celé šatne, čo je postupane) a potom hlavne poobede upratujú....

minutka
4. júl 2022

U nas v skole maju prac dobu skratenu pocas prazdnin na 6 hod. Umyvaju okna. Velmi vela zalezi od vedenia. U nas sa p upratovacky naozaj nenarobia. V kabinete som dnes musela zametat ja, lebo uz to bolo nechutne. Tiez sme posledne dni s detmi upratali triedu (lavice parapety skrine, vynosili kvety). Ony umyju len okna.

V niektorych skolach vsak v zime zametaju aj sneh pred vchodom. Cize naozaj je to rozne

jaga18
4. júl 2022

Ahoj, známa pracuje ako upratovačka na ZŠ. V lete má 2 týždne voľno, inak pracuje celé prázdniny. Umývajú spolu s 3 kolegyňami okná na všetkých budovach školy, telocvične, upratujú aj v exteriéri...

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minutka
5. júl 2022

@mamadievcatiek vies co u nas maju ozaj fraj. Neumyvaju triedy, len zametaju. Od vozickarov flaky na gume cistim ja s cifom, bo mi to neda. Uz som aj vysavala detom koberec. Raz som sa bola stazovat, nepomohlo. Umyvadlo si pravidelne cistim. Atd.

77katarina
5. júl 2022

@mamadievcatiek Pekne ste to napísali, do bodky s Vami súhlasím. Robiť upratovačku na ZŠ niekde v meste 3.svetová a PLAT minimálka okolo 650 v hrubom na 8 hodín. To radšej niekde do potravín kde sa robí do 19 hod. /CBA, Jednota/. A pracovná doba tiež na smeny, t.j. aj poobedné tam sú cca do 17 hod.
Ja som robila v jednom Hospice upratovačku /kvôli prac. dobe - ranné smeny/ iba na 6 hodín + každý druhý víkend na 4 hodiny a keď som prišla domov tak som nič nespravila, čo sa týka upratovania /iba cez voľno/ iba s dcérou ktorá v tom čase chodila na 1.stupeň ZŠ som sa učila a samozrejme jesť robila a NIČ viac ..... taká vyflusnutá z práce som chodila domov.
Po týchto skúsenostiach už NIKDY viac upratovačku a plat na 6 hodín aj sa hanbím povedať.

karolinakr
5. júl 2022

To dostanes cele poschodie 13 tried, kazdy den zmyvat,decka tam behaju tak až o 14.30 musis začat plus ti daju hajzle a taky maly kumbal, ked kolegyna ochorie budes 2 poschodia umyvat za ten isty plat.A v lete jeden mesiac volno v juli a cely august pracujes okna na celej skole, plus šurovat podlahy aj z toho jula tusim len 2-3 tyzdne dovolenka
Poznam osobu co to robila - neodporučam + nizky plat
Ak mozes reštiku upratovat alebo officy, kde su koberce a len smeti vynašaš, to je lahsie len neviem ako často vyžaduju vysavanie..Alebo škólka neni menšia? Ta ma len 3 triedy

zuzulkika
5. júl 2022

Ako čítam,tak je veľký rozdiel ,či pracuješ v meste alebo na dedine.V dedinskej škole je to kludnejsie...práca na 6 hodín denne za 435€

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulkika
5. júl 2022

@mamadievcatiek samozrejme,že je to plat z ktorého človek nevyzije pokiaľ je sám..ale ako vravím je to na 6 hod.denne....kto má 100percentny úväzok,má viac.Najlepsie keď je človek z mesta/dediny aby nemusel dávať na cestovné

sisajojo
5. júl 2022

Mama robi upratovačku na ZŠ a poviem Ti neni to sranda. Chodí domov ako ubitý pes.