Práca sanitára - skúsenosti

lejka8
30. apr 2014

Ahojte , chcem sa opýtať či ste niekto pracoval alebo pracujete ako SANITÁR v nemocnici ?
Aké máte skúsenosti ? Prípadne čo presne táto práca obnáša ?

janinah
30. apr 2014

už choď rovno na zdravotníckeho asistenta 😉

sissy27
30. apr 2014

@lejka8 sanitár je v podstate pomocník zdravotníckeho personálu... zabezpečuje osobnú hygienu pacientov, ich sprievod na vyšetrenia, hygienu pracovného prostredia a zdravotníckych pomôcok, roznášanie stravy na oddelení a podobne... nie každý má na to povahu...

lejka8
autor
30. apr 2014

@janinah Veľmi ma láka práca v nemocnici . A od septembra otvárajú IBA nadstavbové štúdium sanitár , tak som sa prihlásila 🙂 . Potom ak daľši rok otvoria asistenta , tak si dorobím už iba rok.
Ale chcem sa čo najskôr uchádzať v nemocnici aspoň o sanitára.
Tak sa chcem trochu podeliť o skúsenosti 🙂

lejka8
autor
30. apr 2014

@sissy27 No presne toho som sa obávala " osobná hygiena pacientov " 😖
To je asi jediné z čoho mám obavy.
Mne nevadí krv a ani zvratky , ale predstava že budem umývať nejakého chlapa , obávam sa že budem červená jak paprika 🙂
Ale asi je to o zvyku.

sissy27
30. apr 2014

@lejka8 krv, zvratky, nezabudni na moč a výkaly... a ver mi, že to nie je ako pri malom dieťati, keď musíš poriadne obracať silnejšieho seniora a vyčistiť mu všetky záhyby, to najmenej čo ťa bude trápiť budú jeho obnažené pohlavné orgány... nie je to ľahká práca ani fyzicky ani psychicky, o nejakom finančnom ohodnotení sa radšej nebavme... toto je naozaj práca, ktorú by človek nemal brať z núdze, ale z presvedčenia...

janinah
30. apr 2014

@lejka8 asi to ťažko vybaviť,ale "pomohlo" by ti,ak by si jeden deň chodila sanitárovi v pätách napr. na takom internom odd.a videla by si čo a ako....robím v nemocnici,ale som šťastná,že ani jedno moje dieťa sa do zdravotníctva nechystá- nezaplatená ťažká robota,každý ti vynadá a málokto poďakuje 😒 nechcem ti brať ilúzie,však uvidíš,budete chodiť aj na prax

lejka8
autor
1. máj 2014

@sissy27 a ty máš osobnú skúsenosť ? Ja tak nejako naivne dúfam že sa nedostanem zrovna na Geriatriu.
Tam by som to asi nezvládala psychicky. Pohľad na veľmi vážne chorých ľudí ( umierajúcich ) , by ma veľmi deptal .

lejka8
autor
1. máj 2014

@janinah keď robíš v zdravotníctve , môžeš mi napísať na akom oddelení ( na internom ) ? A ako sa k sanitárom chová ostatný personál. Môžeš aj do IP , ak to tu nebudeš chcieť písať .

ellie222
4. máj 2014

už nikdy zdravotnictvo.. 4roky mi stačili.. naozaj toto je praca pre ktoru sa narodis a ktoru chces robit a robis ju s laskou pre ludi. o ohodnotení tu nie je reč. v podstate sanitar je asi ,,dievča pre všetko,, aspon tak som ich ja zo svojej ,,pozicie,, vnimala. Jednoducho si s nimi robili co chceli a sanitari robili tu ,,špinavu,, pracu..

jucin
7. máj 2022

Ahojte , chcem sa opýtať či ste niekto pracoval alebo pracujete ako SANITÁRKA v lekárni
Aké máte skúsenosti ? Prípadne čo presne táto práca obnáša ? Ďakujem