Práca s psychickými poruchami

sunnycasslil
25. aug 2024

Dobry den . Neviem na koho sa uz obrátiť , kto by mi pomohol . Mam psychické diagnózy : Hraničná porucha, sociálna fóbia, agorafobia , disociativna porucha , panicka porucha... Do toho mam problemy s kognitivnymi funkciami : pamäť ako Dory , priestorová orientácia, jemná motorika pozornost .... Skusala som pracu vzdy doteraz ako predavačka ale kazdy raz ma vyhodia pre nesústredenosť pomalosť pamäť a nálady ... Som u psychiatria od 2019 ale tieto problemy s kognitivnymi mam od detstva. Navštevovala som aj pedagogické centrum v meste a dost mi pomohli. Podla nich mam zablokovanu cast mozgu prave kde su tieto funkcie.... Invalidný dôchodok mi psychiater nechcel dat ze nevidí dovod , teraz mam ale nového len ze je nutna hospitalizácia... Neviem ako to zvládnem na nej lebo mam problem s cudzími ľuďmi byt s nimi v kontakte ... Bojím sa ze mi to viac uškodí ako pomoze ... Skuste mi napisat alebo poradit co by ste robili vy na mojom mieste. Dakujem pekne.

vanilkovazmrzka
25. aug 2024

Na tvojom mieste by som sa nechala hospitalizovat. Ved pojdes na oddelenie kde sa presne takymi stavmi ake mas ty aj zaoberaju. Neboj sa, bude to urcite nakoniec ovela lepsie ako si teraz predstavujes.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@vanilkovazmrzka len v praci mi to ako pomoze ? Ja sa cítim ako v zacarovanom kruhu ..

kiki68
25. aug 2024

Ja by som od detstva pozbierala spravy, tiez teraz od psychiatra, neurologa atd a podala ziadost o invalidny. Za mna je toto jedine ak na chranenu dielnu a pod.

vanilkovazmrzka
25. aug 2024

@sunnycasslil no to ja neviem, ako ja ako nelekar mam vediet ako ti to pomoze v praci? Ved to asi zalezi od vysledku. Neviem ako to prebieha, ale predpokladam ze na zaklade posudenia tvojho stavu ti bud schvalia invalidny dochodok alebo ti nastavia taku liecbu, ze ta tvoj stav neobmedzi vo vykonavani tvojej prace.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@kiki68 co sa tyka chranenej dielne väčšinou preferujú ztp a to ja nemam . Vsetky nálezy mam u seba od psychiatra aj od psychológa. A nove vyšetrenie by nebol tiez problem. Neurologická mi povedala ze mi nefunguji hemisféry medzi sebou ako keby nekomunikovali.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@vanilkovazmrzka najhoršie je ze ja v kazdej praci z kolektívu vytrcam presne kvoli tomu co mi je .. Hospitalizáciu skúsiť mozem za to nic predsa nedám , ale velke šance tomu nedávam. Moj stav sa nezmení po pracovnej stranke s kognitivnymi funkciami.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@vanilkovazmrzka do toho trpim sluchovymi halucinaciami . Tie mi dost strpcuju zivot a obmedzujú pracu

zlatican
25. aug 2024

@sunnycasslil Prečo nedávaš hospitalizácii veľké šance, keď ti to sám psychiater povedal. treba počúvať lekárov, oni vedia, čo robia. Nie je potrebné dopredu tvrdiť, že sa niečo nedá, keď si to neskúsila. Keď budeš v nemocnici na pozorovaní, lekári sami usúdia, že ti ten invalidný patrí.

bublinka1426
25. aug 2024

@sunnycasslil ID?????????????????

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@zlatican ja neznesiem veľa ludi pokope ... Tam sa to nimi hmyri ... Musela by som byt na samotke jedine a z toho by mi asi este viac preplo ... Bojím sa jeddnoducho....

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@bublinka1426 nemam hospitalizáciu a odrobenych 5 rokov takze nan nárok nemam

bublinka1426
25. aug 2024

@sunnycasslil nastudovne to uz mas. takz eaz tak zle na tom nie si. smer lekar a najdi mozno inu pracu.
a chod sa hospitalizovat. mozno ti to pomoze. branit sa nemusis.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@bublinka1426 pracu aku kde ? Vsade ma to obmedzuje ... Ja som skúšala predavačku upratovačku čašníčku cele zle ...

bublinka1426
25. aug 2024

@sunnycasslil a co chces robit? trcat doma a mat este aj depresie? nic moc. tak sa daj hospi a uvidis mozno ti to pomoze. ved ti to teraz lekar poradil.

bublinka1426
25. aug 2024

ja neznesiem veľa ludi pokope ... Tam sa to nimi hmyri ... Musela by som byt na samotke jedine a z toho by mi asi este viac preplo ... Bojím sa jeddnoducho....

a co vlastne chces?

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@bublinka1426 co ked sa mi este zhorsi stav medzi ludmi... Ja sa ozaj necítim dobre medzi cudzími, lekári mi nevadia ale ja si myslim ze mi to este viac pohorší... Ja mam svoju rutinu ktoru ked niekto nabura cítim sa zle som agresívna

bublinka1426
25. aug 2024

@sunnycasslil takze chces trcat doma ze? a poberat peniazky ? ver tomu ze toto ti mozno pomoze na par mesiacov potom pridu depresie. porad sa s lekarom. mozno daky mensi kolektiv, upratovanie mozno dakej mensej kaviarne , moznosti je vela.
co chce svlastne od nas pocut?
lebo tu sa to hmyri po dovolenkovymi temami. a predskolskym odviazanim.

zial. tazko definovat co je pravda a co nie,.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@bublinka1426 ja nepoberam ani cent ... Takze nie som vyzivovana od statu ako poniektorí .... Mne pomáha rodina a priateľ ... Co chcem počuť ? Iba nazor tot vse .

bublinka1426
25. aug 2024

@sunnycasslil ale co chces pocut ked lekar ta posiela na hospi. nazor na co? ved ty musis na sebe aj pracovat. chodis na terapie? lebo plakat na MK sa neoplati.

zlatican
25. aug 2024

@sunnycasslil Veď práve na to tam tí lekári v nemocnici sú, aby videli tvoje reakcie, tvoju agresivitu a mohli to potvrdiť a dať to na papier a následne uznať invalidný. Keď uvidia, aké máš stavy, možno ti priznajú aj celý. Veď o tom to celé je. Vidieť pacientku ako sa správa a ak to nie je v poriadku priznajú a ptvrdia ti diagnózu.

dari226
25. aug 2024

Skus najs nieco kde nemusis byt vela s ludmi napr. nieco s rastlinami? Tazko takto uplne ta chapem

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@bublinka1426 terapie nieco stoja a lekári od statu su obsadený takze nechodím. Pred rokmi som chodila a platila si ich ...

3009
25. aug 2024

@sunnycasslil skús prácu so zvieratami napr. v útulku.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@dari226 priateľ robi v zahradnictve ale kolektív a fyzicky je to dost náročné a ja mam este aj skoliozu

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@3009 skusim dakujem

januska12323
25. aug 2024

Daj sa hospitalizovať nech ti porobia vyšetrenia, navštív všetkých odborných lekárov a podaj si žiadosť o invalidný.

unicornlady
25. aug 2024

Na psychiatrii existuje aj denný stacionár.

sunnycasslil
autor
25. aug 2024

@unicornlady aj v tej v Pezinku ?

unicornlady
25. aug 2024

viem o Bojniciach

skúsim pozrieť na nete, či je aj v Pezinku

unicornlady
25. aug 2024

pozerám, že nemajú tam k tomu nič napísané, asi si už len skús zavolať

https://www.pnpp.sk/pacienti-a-verejnost/moznos...