Práca profesionálneho náhradného rodiča

tralala23
26. aug 2020

Ahojte,
je tu prosím niekto kto vykonáva prácu profesionálneho náhradného rodiča? Chcela by som začať vykonávať túto prácu, ale mala by som pár otázok na niekoho z fachu... Tak ak by bol niekto ochotný, budem rada ak za správu 😊

milka1988
26. aug 2020

Tiež ma to zaujíma 🙂 pripájam sa

mischelin89
26. aug 2020

Pytaj sa 🙂

paigesy
27. aug 2020

Aj ja môžem skúsiť odpovedať

tralala23
autor
29. aug 2020

@mischelin89
@milka1988
Ahojte žienky, ďakujem že ste sa ozvali 😊 mňa by to vlastne zaujímalo tak všeobecne ako túto prácu zvládate keď vlastne nemate veľmi čas na žiadnu psychohygienu, aké staré boli vaše detičky keď ste toto povolanie začali vykonávať, ako to vaše detičky brali A možno hlavne to, akým chybám sa vyvarovať 😁 tento týždeň som mala prvú prípravu na PNR A prišlo mi že to opisujú príliš kvetnato aké je to krásne a jednoduché 😁 mali ste napr. aj detičky ktoré ste fakt nezvládli? Je prístup od zamestnávateľa v poriadku? "Nedupú" a nebuzeruju víiac ako je dobre profesionálneho rodiča? 😊

zania
29. aug 2020

@tralala23 hlavne si treba uvedomit,ze to nie je len rodic. Je v tom cela rodina. Od deti az po prarodicov. Treba si predstavit,ze okrem krasneho dietatka moze prist do rodiny velmi tmave dieta s poblemami zdravotnymi aj psychickymi,novorodenci maju casto rozne detoxikacne problemy po mamickach(alkohol,drogy). Ako toto prijme tvoja rodina? Tvoje okolie,aj susedia? Niekto tieto tlaky neustoji,a dieta vrati. Financne to tiez niekedy nevychadza,mnohokrat sme doplacali zo svojho,lebo nemas chut stale bojovat.
Zamestnavatel-tazko povedat,niektore domovy su lepsie,niektore na teba seru,pomoz si sama.vzdy je to o ludoch,ale rokmi sa to tusim zlepsuje. Uz neberu vsade profi ako tych,co beru zamestatnie vyvhovavatelom,ktori si odrobia smenu a idu domov.
Treba ratat,ze deti budu vsade s tebou. Ci uz na svadbe,alebo pohrebe. Niekedy sa da s kolgynami dohodnut,ale nie vzdy to kazdemu vyhovuje.
Mali sme deti pardnove,aj 16rocnu matku s dietatom. Niektore deti uplne v pohode,zdrave. Niktore tazke koliky,zdravotne komplikacie. Najhorie je,ze ked ich uz "vystrabis" z toho,tak akurat pride adopcia/pestunstvo/navrat k bio. Toto musis ustat.
Boli deti,ku ktorym sme mali velmi blizky vztah a zvazovali sme osvojenie,ale to by znamenalo podla odbornikov zlyhanie a samozrejme nesmieme preskakovat poradovniky,takze tazko by sme boli na rade 😊
Presli sme poblemami v skolke,kde nase deti boli vychovane,vedeli jest pri nastupe priborom,lepsie ako ostatne deti a zacali aj tak rasove problemy. Zo zaciatku sa to ani susedom nepacilo,ked bolo par deti tmavsich,ale uz si zvykli,vedia ze u nas neostanu.
A potom este treba zvazit,ze aj ked pre deti urobis vsetko,pritulis,lubis ich,niektore sa aj stretavaju s bio rodicmi a ti ta mozu kritizovat,co vstetko robis s ich detmi nahovno. Miesto dakujem ti povie,ze tricko ma zle vyzehlene a ze jej 9 mesacne dieta ma radsej cigansku ako zeleninovu polievku....
Ale potom,ked vidis ako deti idu do adopcie k ludom,ktori sa roky snazia o dieta,maju strach a ty sa ich snazis povzbudit,ze to zvladnu...a oni sa po par rokoch ozvu a pridu aj s detmi,a vidis tu stastnu rodinu,vtedy si povies,ze to za to stoji ❤

tralala23
autor
29. aug 2020

@zania Ďakujem ti krásne za takúto obšírnu odpoveď ❤ pozerám v tvojom profile, že máš dosť malé detičky. Ako to vnímali oni keď boli ešte menšie? Ja mám strašnú paranoiu z toho, aby náhodou väčšie dieťatko /napr 6 ročné/ neublížilo schvalne nejak tomu môjmu počas chvíľky nepozornosti. Jasne že človek sa snaží byt s malým dieťaťom stále, ale niekedy je to fakt o sekundách. 🤔 este ma zaujali aj tí susedia. To akože ako prejavovali to, že majú problém s tými tmavými detičkami? Je to smutné...
Ale skláňam pred tebou klobúk. Naozaj to nieje iba práca, ale veľké poslanie ☺

luccija
29. aug 2020

@tralala23 pri svojom malom dieťati by som do toho nešla.Ono je to svojim spôsobom paranoja a veľmi ťažké na psychiku s nie každý to ustojí, lebo máš ich za svoje dávas lásku, srdce, obranujes, ale vieš, že jedného dňa odídu, môžu byť nevdacne, starí rodičia môžu robiť rozdiely medzi vnucatom a takýmto dieťaťom.Takze môže to robiť len človek, ktorý sa nevlozi do toho emocionalne a
a to je tazke.Klobuk dole všetkým, ktorí sa dajú na takúto prácu.Vobec to nie je o peniazoch, ale tvrdá drina a poslanie.

tomaskovamaminka
29. aug 2020

@zania Ahoj celkom ma zaujalo ako si o tom pisala, a s tymi detmi nadalej mozes aspon ostat nejako v kontakte?, ved aj tym detom urcite ostanes v srdci.A teda aj po praktickej, financnej stranke si to neviem predstavit, s jedlom, kulturnymi a spolocenskymi akciami, oblecenim....Mozes aj nejake dieta odmietnut? Vdaka za odpoved 🙂

luccija
29. aug 2020

@tomaskovamaminka veď dostavas plat od domova z toho hradis financie na dieta

zania
29. aug 2020

@tomaskovamaminka ahoj. Ako odmienut dieta sa moc neda,lebo je to praca a neda sa vyberat. Pridelia ti,ktore prave potrebuju umiestnit. Je na rodicoch,ci s nami ostanu v kontakte potom. Niektori sa citia "ohrozeni",predsalen ked je dieta u teba napr.tri roky,vazba je silna a hovoria ti mama. Niektori su vdacni,hlavne co beru vacsie deti,lebo vedia,ze ich ucis pouzivat zachod,"skulturnis ich a zosocializujes". Niekedy to samozrejme nejde,ale v kazdom dietati vies najst to najlepsie a vytiahnut to napovrch. Mnohokrat staci,ked vidia nas co robime a opakuju.
Deti mozes mat 1-3 deti,takze netreba si pedstavit ze dostanes 1 babo. Zo zaciatku sa snazia profimamam davat take lahsie pripady,zalezi podla stavu kolko deti potrebuju umiestnit.
Ano,treba ratat ze ich beries vsade so sebou. Si ich RODINA. Aj teraz sme boli v zoo ako skupina 😅 zobrali sme aj starych rodicov,lebo niekedy to ustrazit je o hubu. A teda potrebovala som,aby chalanov zobrali autom,lebo sa naraz s mojimi nepomestime 😅😂 ale vlacik v zoo sme obsadili komplet 😆

@luccija dostavas prispevky na dieta,stravu zvlast a potom ostatne vydavky. Plat predsa nie je urceny na dieta 🙄

Ale teda ked to robis riadne a chces detom aj nieco ukazat,niekam vziat,kupit oblecko a obcas aj sladkost ako svojim,tak to nepokryje naklady ani omylom

zania
29. aug 2020

@tralala23 nechceli aby sa ich deti hrali s mojimi,kricali na deti na ulici,nech sa nehraju s tymi "ciganmi", bocili od nas. So susedou som si to vyriesila,podobne to bolo aj v skolke. Ucitelka uz nevedela co s tym,tak som si pohovorila s mamickou mimo pody skolky.
Ako maju take deti napredovat,ked su niekedy aj sikovnejsie ako ostatne,ale su utlacane uz od mala. Tento rok jeden takyto chlapcek nastupuje do triedy pre nadane deti ❤❤ a dievcatko prijali na nejake tanecne stipko ☺ vtedy nelutujem ani korunu navyse,co sme do nich dali ked boli u nas,aj ked to bolo nad ich rozpocet od statu. A som rada,ze aj rodicia sa radi pochvalia aj nam ☺ vdakabohu za whatsup a moznost poslat foto.
Nastastie,moj muz zarobi a zatial nefrfle, je o moja opora a aj rodina vidi zmysel v tom,co robime.

Obcas pride dieta,co nezapadne. Mali sme docasne chlapceka,ktory bol agresivny,dlho trvalo nez som prisla na to,ako na neho. A potom isiel spat do bio rodiny.

luccija
29. aug 2020

@zania zle som sa vyjadrila s tými financiami.Kolko deti Ti prešlo rukami?Moja kamarátka si adoptovala dieťa, ktoré bolo od miminka u profi rodičov bolo to ťažké rozlúčiť sa s ním.Ale pani povedala, že berie to tak, že vie, že ho budú milovať, lebo čakali veľmi dlho

zania
29. aug 2020

@luccija ved v pohode,len casto je argument,ze mame plat a z toho financujeme deti,preto aby sa tralala nezlakla 😅
Vies ze neviem kolko deti? Fakt nie. Casto popri mojich aktualnych sme mali este na dva-tri mesiace nejake dalsie,kym mu nasli miesto,kam ho umiestnit. Za 13 rokov je ich dost

weissrose
12. jan 2021

@zania ahoj. Som rada že som to zahliadla profi maminu 😊 zaujimalo by má koľko deti ste už mali doma, lebo my za cca 2 a pol roka sme ich mali v starostlivosti 10( nepočítam oddovolenkovanie kolegov alebo núdzový stav keď sme mali doma síce plny stav ale z domova potrebovali umiestniť deti) tak by má zaujimalo koľko ich vašou rodinou prešlo za toľko rokov 🙂

zania
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weissrose
12. jan 2021

@zania úplne si viem predstaviť takýchto profi, mame ich v domove pár 😏
Ono keď je tých deti veľa, ľahšie sa asi peniaze stápajú 🙃
My sme mali maximum 3 deti, aj to len na chvíľu, väčšinou mávame po 2. Najskôr sme mavali deti okolo 3-4 rokov ale má to klesajúcu tendenciu a stále name menšie a menšie 😊
Pred vianocami sme si boli v pôrodnici pre babo, tak name veselo teraz 😬
Vieš mi povedať či niekde existuje aj skupina profi maminiek tu na MK, FB alebo tak?
Niekedy by som rada počula o iných maminach. Ako sa im darí, čo ich hnevá, popripade si vymeniť skúsenosti 🙂

tralala23
autor
12. jan 2021

@weissrose ja sa pripnem na tú skupinu 😊 tiež by som si rada vymenila nejaké skúsenosti a pod s niekym z rovnakého sudku 😊

zania
12. jan 2021

@weissrose
@tralala23
Ja som v tychto skupinach ❤

weissrose
13. jan 2021

@zania ďakujem ❤️

weissrose
13. jan 2021

@zania nevieš prosím tá ako sa dostanem do tej FB skupiny? Nechce mi ju ani vyhľadať 😢

weissrose
13. jan 2021

@tralala23
@zania tak už mi ju našlo. Treba vyhľadávať len slovo profirodicia. Bola to hneď prvá skupina. Ďakujem ešte raz 🥰

zania
13. jan 2021

@weissrose super,az teraz som precitala 😊

tralala23
autor
13. jan 2021

Super už ju mám aj ja.. ďakujem 😊

marionelka
24. mar 2021

Pekný deň prajem som PNR z Košíc potreboval by som oblečenie pre 4 ročne dievčatko. Kto by mohol darovať veľmi by pomohol, ďakujem. 💗